SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

J. Dymek mistrzem Polski

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4726

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10694 Napisanych postów 45400 Wiek 25 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57814
oto kolejność

1.Jarosław Dymek
2.Mariusz Pudzianowski
3.Ireneusz Kuraś
4.Jacek Dymek
5.Robert Szczepański
6.Tomasz Nowotniak

jeśli macie dokładne wyniki to wrzucajcie oraz dzielcie się opiniami na
temat zawodów

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10694 Napisanych postów 45400 Wiek 25 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57814
hu**** !!!
Co z tego ze Mariusz jest Mistrzem Swiata i Europy jak i tak wiekszosc osob bedzie pamietac tylko to ze aktualnym Mistrzem Polski jest Jarek. Bo tych pierdzielonych zawodow nie wpuszcza w TV, a jak wpuszcza to pewnie gdzies pod koniec grudnia na DSF o 2 w nocy.

six
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 944 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13474
Z onet.pl : Puchar Polski Strong Man: Sensacja w finale!

Sensacyjnie zakończył się finał Pucharu Polski Strong Man rozegrany w Ostrowie Wielkopolskim. Mariusz Pudzianowski (Biała Rawska), który przed tygodniem zdobył tytuł mistrza świata, musiał uznać wyższość Jarosława Dymka (Malbork).

Pudzianowski wygrał zdecydowanie spacer buszmena, ale już w następnym boju, przerzucaniu bali, mistrz świata został pokonany nie tylko przez Jarosława Dymka, lecz również przez Ireneusza Kurasia (Lubin).

Straty poniesione przez Pudzianowskiego w tej konkurencji miały decydujący wpływ na końcowe wyniki. W schodach równoległych (załadunek trzech ciężarów 175, 225 i 250 kg) mistrz świata okazał się najlepszy, drugi był Dymek.

Na półmetku zawodów siłacz z Malborka był na prowadzeniu z dorobkiem 15 punktów, punkt mniej miał Pudzianowski. Trzeci był Robert Szczepański z Bydgoszczy - 9 punktów.

Czwarta konkurencja, wyciskanie na barki 150 kg na ilość razy to popis Dymka. To jego koronna konkurencja, którą rzadko przegrywa nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 17 powtórzeń wystarczyło do zwycięstwa. Drugie miejsce, ex aequo, podzielili między sobą Jacek Dymek (Prabuty) i Pudzianowski - po 15 powtórzeń.

Przeciąganie platformy z hostessami wygrał wprawdzie Pudzianowski przed Jarosławem Dymkiem, ale wszystko wskazywało na to, że sensacja stanie się faktem. W przetaczaniu opony lepszym okazał się był Jarosław Dymek i w efekcie to on wyjechał z Ostrowa nowiutkim Renault Clio.

Wielki dramat przeżył jego brat - Jacek Dymek. Po trzecim obrocie opony doznał zerwania bicepsu i został odwieziony do szpitala. Stracił przez to pewne trzecie miejsce na rzecz Ireneusza Kurasia.

Zdaniem ekspertów zawody w Ostrowie stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. A trzeba przypomnieć, że finał Pucharu Polski odbył się cztery dni po zakończeniu dwutygodniowej rywalizacji w mistrzostwach świata.

Zachodziła więc obawa, że eksportowa dwójka zawodników będzie przemęczona i do walki o medale może wtrącić się ktoś trzeci. Nic takiego jednak się nie stało. Pudzianowski przegrał pierwsze zawody w Polsce w historii swoich występów w tej dyscyplinie.

Jarosław Dymek: "Jestem ogromnie szczęśliwy. Po mistrzostwach świata w Malezji powiedziałem, że Puchar Polski będzie mój i zrobię wszystko, aby cel osiągnąć. Na szczęście udało mi się szybko uporać z kontuzją naciągnięcia bicepsu, której doznałem jeszcze w Malezji. Udowodniłem, że jestem w stanie wygrać z Mariuszem, choć wiele osób w to wątpiło. Teraz marzę tylko o odpoczynku. Samochód dam w prezencie żonie. Dla mnie jest on trochę za mały".

Mariusz Pudzianowski: "Przegrałem po raz pierwszy w Polsce, co mnie bardzo rozczarowało. Nie jestem jednak maszynką do wygrywania. Jarek był w znakomitej formie, ja natomiast trudno przeszedłem okres aklimatyzacji po powrocie z Malezji. Tam tropikalne upały, a tutaj silny, zimny wiatr. Do zawodów przystępowałem z temperaturą, ale to mnie absolutnie nie usprawiedliwia i nie chcę się tym tłumaczyć. Większy wpływ na moją postawę miały pozdzierane dłonie, co powodowało ogromny ból przy niektórych konkurencjach. Jarkowi szczerze gratuluję, zasłużył na to zwycięstwo. Postaram się mu zrewanżować w przyszłym roku".

Ireneusz Kuraś: "Trzecie miejsce trochę szczęśliwe, ale taka jest specyfika tego sportu. Współczuję Jackowi. Z miejsca, które zająłem jestem zadowolony, ale ze stylu nie bardzo. W kilku konkurencjach mogłem się zaprezentować lepiej".

Końcowa klasyfikacja Pucharu Polski Strong Man:

1. Jarosław Dymek (Malbork) 31 pkt
2. Mariusz Pudzianowski (Biała Rawska) 30,5
3. Ireneusz Kuraś (Lubin) 17,5
4. Jacek Dymek (Prabuty) 17,5
5. Robert Szczepański (Bydgoszcz) 15
6. Tomasz Nowotniak (Sokołów Podlaski) 14,5

pac-man ... nie pag-man

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Io sono Pac-man ... non Pag-man, Io uccido per soldi !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Fak Dymek wygral z Pudzinem UUU,a ja liczylem ze Pyton zbierze wszystkie tytuly.Szkoda , no bo w koncu najlespzy jest i tak Pudzianowski.!!!!
:0

PzDr thomasH
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1166 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30551
YEAHHHHHHHHHHH DYMEK RULEZZ POKAZAL CHOP KLASEE ubolewam nad JAckiem :(( nabrawde szkodaa mi go , wszystk owskazuje ze nie zobaczymy go juz w przyszlym roku , szkoda bo naprawde to bardzo sympatyczny Zawodnik .. no coz moze Zostanie 2 Elvisem ... :P

Sztuka zycia polega na tym by Umierac Młodo ... Ale tak Pózno jak to tylko mozliwe ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
ja bym wsumie dał remins 0,5 punktu to nietak duzo, a Dymek itak był dopiero 9 na Mistrzostwach Świata, i tak dobrze

pozdrawiam_młody_

„Staraj się być najlepszy, rób więcej niż możesz, kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegając tych zasad będziesz panem samego siebie. Uczynią Cię silnym, napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości.”
-JOE WEIDER, TRENER MISTRZÓW
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skąd ręcznik taki jak na Strong man ???

Następny temat

Amatorskie StrongMan w Gliwicach

;