SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izotonik czy carbo? Treningi aerobowe

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3463

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Mam zapytanie dotyczące podobieństw i różnić pomiędzy odżywkami typu Carbo a preparatami izotonicznymi (na przykałdzie ISOSTAR). W chwili obecnej wykonuję systematyczne treningi areobowe. Jak w takim przypadku najlepiej ułożyć przyjmowanie w/w przeze mnie preparatów?

Co jest lepszym rozwiązaniem bezpośrednio po treningu - carbo czy izotonik. Bezpośrednio przed snem spożywam natomiast Sojavit albo Provit.

Przede wszystkim interesuje mnie jedno - czy po spożyciu bezpośrednio po treningu areobowym carbo - na przykałd 50 g rozpuszczone w 250-300 ml wody - nie przybedzie mi szybko dodatkowych kilogramów (mając na wzgledzie to, że chcę troszkę zeszczupleć)?

Jeżeli natomiast założymy spożycie carbo po treningu za uzasadnione w moim przypadku to czy jest tutaj jeszcze miejsce na izotonik? Jeżli tak to kiedy?

Zmieniony przez - partli w dniu 2006-07-26 13:50:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez Seewy za pkt 5 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17274
partli: ile ważysz?

polecam Tobie do przeczytania kilka artykułów:
http://www.wrower.pl/jedzenie/index.php#picie

napój izotniczny w 100ml nie powienien zawierać za dużo węglowodanów; z tego co wycyztałem to do 8g na 100ml;
pamiętaj że carbo to ww proste w większości; 50g po treningu może być za dużo , jeżeli niewiele ważysz; nie polecam picia carbo po treningu aerobowym w proporcjach 50g na 200-300ml;

Istnieją trzy rodzaje kłamstwa: przepowiadanie pogody, statystyka i komunikat dyplomatyczny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1815
Pati. Tak na mój gust jeżeli Twoim celem jest zgubienie tk.tłuszczowej to jeżeli trening aerobowy nie jest zbyt intensywny.(tętno nie przekraczające 140ud/min) i zbyt długotrwały(czyli krótszy niż 60min).-A taki najlepiej aktywizuje lipolizę(utratę tłuszczyku)- To po treningu nie opłaca się spożywać węgli wysokoglikemicznych.Lepiej po 40min zjeść normalny posiłek zawierający węglowodany złożone jak ryż brązowy czy kasza gryczana itp.
Jeżeli nie wiesz dlaczego tak to pytaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Dzięki za wiadomości.

W związku z tym co napisaliście myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie prawidłowej diety. Bezpośrednio po treningu natomiast spożyć około 500 ml ISOSTARU.

Mam jeszcze kilka zapytań - czy przy moich oczekiwaniach właściwym posunięciem byłoby spożywanie odżywki wysokobiałkowej wolnowchłanialnej (SYSTEM PROTEIN 80) bezpośrednio przed snem? Czy zamiast niej można zastosować PROVIT 85? Chodzi mi głównie o to, że uprawiam ćwiczenia areobowe (faktycznie w chwili obecnej intesywność ich nie przekracza 60 minut) głównie w celu podniesienia kondycji jak i porzucenia zbędnych kilogramów.

Tak jak już napiałem na chwilę obecną spożywam odżywkę SOJAVIT bezpośrednio przed snem ale nie wiem czy można ją nazwać wolnowchłanialną. Z informacji które wyczytałem na Waszym forum należy ją raczej zaliczyć do odżywek "prozdrowotnych". Czy tak samo można powiedzieć o odżywce PROVIT 85?

Podsumowując - jeżeli spożywanie odżywek wyskobiałkowych w moim przypadku jest uzasadnione to wstępny plan mam taki - w dni treningu przed snem spożywać SP 80 (ewentualnie PROVIT), natomiast w dni bez treningu na kolację SOJAVIT (ewentualnie PROVIT - jeżeli okaże się, że nie jest to najlepsza odżywka "przed snem" - głównie mam na myśli, że nie jest odżywką wolnowchaniałną).

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
rozmawiamy rozmawaimy rozmawiamy
a tutaj znow

A taki najlepiej aktywizuje lipolizę(utratę tłuszczyku)

znow rzut oka na maly wycienek :D

patrzymy na CALOSC :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Tak mówiąc pół żartem, pół serio jakbym posiadał wiedzę w tematach o które Was pytam odpowiednią wiedzę to nie pytałbym się.
Wiem już, że w moim przypadku nie ma potrzeby stosowania odżywke typu Carbo. Odnośnie rady - dziękuje za nią, lecz trening zaczynam zazwyczaj około 19.30 - 20.30. Jak pobiegam sobie 30-40 minut i wrcam około 21.00-21.30 to naprawdę nie ma ani siły ani czasu na gotowanie sobie naturalnego posiłku. Dlatego zapytałem się Was o odżywki - ponawiam więc swoje zapytanie zamieszczone w mojej ostatniej wiadomości odnośnie odżywek wysobiałkowych.

Zmieniony przez - partli w dniu 2006-07-27 11:25:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Tak naprawdę wszystkie wymienione przez Ciebie odżywki wysokobiałkowe - spełnią swoje zadanie w czasie wieczornym - po treningu o jakim piszesz.
Pomiędzy wymienionymi wybrałbym osobiście System Protein 80 jako najbardziej kompleksową i można powiedzieć "uniwersalną" o zbilansowanym składzie.
Wybór jednak oczywiście należy do Ciebie. Efekty końcowe powinny być te same - niezaleznie od tego którą z nich użyjesz. Jeśli walory smakowe mają znaczenie - tym bardziej poleciłbym SP80.
Wybierałbym w tej kolejności: SP80, Provit, Sojavit.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1815
Biniu wiem o co Ci chodzi.Masz racje.Ale jednak wydaje mi się że podstawą w programach ukierunkowanych na redukcję tk.tłuszcz są przedewszystkim wysiłki tlenowe niskointensywne.dopiero uzupełnieniem jest siłownia i trening tlenowy wysokointesywny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. przydatne - TAK
2. wymagane - NIE :D

czy osoby stawiajace na HIITa nie traca tk tluszczowej ???

czy aby czasem nie lepiej niz te robice tradycyjne aeroby ??? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1815
No tak ale nie wszyscy się nadają zdrowotnie do HIITu.
Czyli z niedużą nadwagą albo przy rzeżbieniu tak jak mówisz.
Ale przy nadwadze HIIT wydaje się być nie na miejscui lepiej zacząć od aero.
Ale ogólnie się z Tobą zgadzam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka dieta dla początkującego?

Następny temat

Kreatyna dla początkującego?

WHEY premium