SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izotek -poważne skutki uboczne u mężczyzn.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10749 Napisanych postów 46154 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. W tym temacie poruszę wpływ izotretynoiny na seksualność. Zaznaczam od razu, że według badań dotyka to około 20-30% mężczyzn, bo o tym będzie wątek.

Wszędzie można przeczytać o skutkach ubocznych izotretynoiny typu wysychanie ust, oczu, czy skóry twarzy. Nigdzie natomiast nie można znaleźć polskiego tematu o dysfunkcjach seksualnych jakie niesie ze sobą stosowanie tego leku. Jest to dla mnie niepokojące, ponieważ miałem okazję powymieniać się poglądami z innymi mężczyznami i nie jestem jedynym facetem, którego dotknął ten problem.

Uprawiam sport już od kilku lat, regularnie siłowania, bieganie, trochę sportów walki. Do tego nie piję alkoholu i zdrowo się odżywiam. Niestety w loterii genów wygrałem wyjątkowo paskudny trądzik, który zajmował całą twarz, po 2 latach kremów w końcu lekarz zaproponował izotretynoinę. Oczywiście skutki uboczne nie są takie straszne, bla bla bla, zapłać i wróć na wizytę. Po 8 latach zrytej psychiki nie ma już nadziei, że kolejna kuracja Skinorenem, Duacem, Acnatac, Epido, czy czymkolwiek innym, nawet już nie pamiętam, bo było tego więcej, więc wybór padł na izotek.

Na początku wszystko układało się w porządku, skóra przestała się przetłuszczać, nie było nawet wysypu, ale po niedługim czasie zauważyłem dziwnie słabą erekcję. Pomyślałem, że może jest to spowodowane stresem, zmęczeniem, czymkolwiek. Z czasem sytuacja zaczęła się pogarszać
-Rano kompletnie brak erekcji
-Libido równe 0
-W moim przypadku jest możliwość, że stanie, ale słabo, 2 razy dziennie nie wchodzi w grę (u innych może wystąpić całkowita impotencja, niestety miałem nieprzyjemność rozmawiać z takimi ludźmi)
-0 zainteresowania kobietami
-Każda stymulacja jest wymuszona

Nie można tego znaleźć na ulotce, nie powie tego lekarz, przekonujecie się nagle kiedy macie flaka w spodniach i nie wiadomo o co chodzi. Problem polega na tym, że wielu facetów milczy na ten temat, więc dermatolog tym bardziej.

Smutne w tej sytuacji jest, że te skutki często nie mijają po odstawieniu.

Cel, w jakim zakładam ten temat jest prosty, chcę podkreślić skutek uboczny, o którym nie jesteśmy informowani, a może naprawdę bardzo mocno zaszkodzić. Nie jestem od pouczania, nie jestem od doradzania, niech każdy zrobi jak uważa. Jednocześnie zachęcam zainteresowanych do wyszukania informacji na ten temat na amerykańskich stronach. Amerykański odpowiednik nazywa się Accutane i przy wpisaniu erectile dysfunction można znaleźć bardzo dużo historii podobnych do mojej.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2039 Napisanych postów 49287 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 490095
mamy jeden zbiorczy temat, może Ci się przyda
https://www.sfd.pl/IZOTEK-t194267.html 

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 dni Przeczytanych tematów 35
Na ulotkach zwykle podaje się skutki uboczne, które wystąpiły na jakimś tam odsetku badanych. Można się domyślić, że jak weźmiemy pod uwagę też pojedyncze przypadki to tych skutków ubocznych będzie dużo dużo więcej i tak jest ze wszystkimi lekami. Co nie zmienia faktu, że izotek przepisuje się często lekką reką, co też nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2039 Napisanych postów 49287 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 490095
akurat izotek ma ich wiele i występują często a nie z małym % co zresztą można poczytać chociażby w naszym zbiorczym temacie na forum

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 dni Przeczytanych tematów 35
Nigdzie nie napisałam, że jest ich mało i że występują rzadko tylko to, że podaje się te najczęściej występujące lub te do których przyznaje się konkretna grupa badanych (w rzeczywistości będzie ich dużo więcej, wiadomo, ale część z nich będzie występować rzadziej niż inne). Zresztą sam autor zaznaczył, że "wielu facetów milczy na ten temat, więc dermatolog tym bardziej" i tu bym podejrzewała, że o tym trudno przeczytać, bo badani się nie przyznają, a nie na skutek jakiejś celowej dezinformacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 366 Napisanych postów 687 Wiek 28 dni Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 44107
Pewnie ma to jakiś związek z dopaminą, z tego co kiedyś czytałem jakiś % ludzi po tym leku odczuwa stany depresyjne właśnie z powodu wpływu tego leku na układ dopaminergiczny, a jak wiadomo dopamina jest kluczowym elementem jeżeli chodzi o libido, motywację, zainteresowanie kobietami

Zmieniony przez - qw3rty w dniu 2019-05-16 11:39:23
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady?
Nasi specjaliści bezpłatnie odpowiedzą na twoje pytanie z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji!
Tomasz Maciołek
Tomasz Maciołek TomQ-MAG
Łukasz Domeracki
Łukasz Domeracki Domer
Sebastian Szmit
Sebastian Szmit flex1976
Agata Bugorska
Agata Bugorska eveline
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spuchnięte sutki