SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izotek -poważne skutki uboczne u mężczyzn.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2360

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10834 Napisanych postów 48932 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. W tym temacie poruszę wpływ izotretynoiny na seksualność. Zaznaczam od razu, że według badań dotyka to około 20-30% mężczyzn, bo o tym będzie wątek.

Wszędzie można przeczytać o skutkach ubocznych izotretynoiny typu wysychanie ust, oczu, czy skóry twarzy. Nigdzie natomiast nie można znaleźć polskiego tematu o dysfunkcjach seksualnych jakie niesie ze sobą stosowanie tego leku. Jest to dla mnie niepokojące, ponieważ miałem okazję powymieniać się poglądami z innymi mężczyznami i nie jestem jedynym facetem, którego dotknął ten problem.

Uprawiam sport już od kilku lat, regularnie siłowania, bieganie, trochę sportów walki. Do tego nie piję alkoholu i zdrowo się odżywiam. Niestety w loterii genów wygrałem wyjątkowo paskudny trądzik, który zajmował całą twarz, po 2 latach kremów w końcu lekarz zaproponował izotretynoinę. Oczywiście skutki uboczne nie są takie straszne, bla bla bla, zapłać i wróć na wizytę. Po 8 latach zrytej psychiki nie ma już nadziei, że kolejna kuracja Skinorenem, Duacem, Acnatac, Epido, czy czymkolwiek innym, nawet już nie pamiętam, bo było tego więcej, więc wybór padł na izotek.


Na początku wszystko układało się w porządku, skóra przestała się przetłuszczać, nie było nawet wysypu, ale po niedługim czasie zauważyłem dziwnie słabą erekcję. Pomyślałem, że może jest to spowodowane stresem, zmęczeniem, czymkolwiek. Z czasem sytuacja zaczęła się pogarszać
-Rano kompletnie brak erekcji
-Libido równe 0
-W moim przypadku jest możliwość, że stanie, ale słabo, 2 razy dziennie nie wchodzi w grę (u innych może wystąpić całkowita impotencja, niestety miałem nieprzyjemność rozmawiać z takimi ludźmi)
-0 zainteresowania kobietami
-Każda stymulacja jest wymuszona

Nie można tego znaleźć na ulotce, nie powie tego lekarz, przekonujecie się nagle kiedy macie flaka w spodniach i nie wiadomo o co chodzi. Problem polega na tym, że wielu facetów milczy na ten temat, więc dermatolog tym bardziej.

Smutne w tej sytuacji jest, że te skutki często nie mijają po odstawieniu.

Cel, w jakim zakładam ten temat jest prosty, chcę podkreślić skutek uboczny, o którym nie jesteśmy informowani, a może naprawdę bardzo mocno zaszkodzić. Nie jestem od pouczania, nie jestem od doradzania, niech każdy zrobi jak uważa. Jednocześnie zachęcam zainteresowanych do wyszukania informacji na ten temat na amerykańskich stronach. Amerykański odpowiednik nazywa się Accutane i przy wpisaniu erectile dysfunction można znaleźć bardzo dużo historii podobnych do mojej.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 2118 Napisanych postów 49878 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 492472
mamy jeden zbiorczy temat, może Ci się przyda
https://www.sfd.pl/IZOTEK-t194267.html 

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia - Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl
www.facebook.com/FizjoOsteo/ 
www.instagram.com/fizjosteo 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 46
Na ulotkach zwykle podaje się skutki uboczne, które wystąpiły na jakimś tam odsetku badanych. Można się domyślić, że jak weźmiemy pod uwagę też pojedyncze przypadki to tych skutków ubocznych będzie dużo dużo więcej i tak jest ze wszystkimi lekami. Co nie zmienia faktu, że izotek przepisuje się często lekką reką, co też nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 2118 Napisanych postów 49878 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 492472
akurat izotek ma ich wiele i występują często a nie z małym % co zresztą można poczytać chociażby w naszym zbiorczym temacie na forum

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia - Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl
www.facebook.com/FizjoOsteo/ 
www.instagram.com/fizjosteo 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 46
Nigdzie nie napisałam, że jest ich mało i że występują rzadko tylko to, że podaje się te najczęściej występujące lub te do których przyznaje się konkretna grupa badanych (w rzeczywistości będzie ich dużo więcej, wiadomo, ale część z nich będzie występować rzadziej niż inne). Zresztą sam autor zaznaczył, że "wielu facetów milczy na ten temat, więc dermatolog tym bardziej" i tu bym podejrzewała, że o tym trudno przeczytać, bo badani się nie przyznają, a nie na skutek jakiejś celowej dezinformacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 792 Napisanych postów 1681 Wiek 1 rok Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 56788
Pewnie ma to jakiś związek z dopaminą, z tego co kiedyś czytałem jakiś % ludzi po tym leku odczuwa stany depresyjne właśnie z powodu wpływu tego leku na układ dopaminergiczny, a jak wiadomo dopamina jest kluczowym elementem jeżeli chodzi o libido, motywację, zainteresowanie kobietami


Zmieniony przez - qw3rty w dniu 2019-05-16 11:39:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 278 dni Na forum 277 dni Przeczytanych tematów 52
Jestem na poczatku kuracji i tez sie naczytalem na ten temat na zagranicznych forach i mam podobne obawy. Jesli autor wątku jeszcze tu zaglada to mam kilka pytan: Kiedy zauwazyles pierwsze objawy?, czy przerwales kuracje odrazu czy dociganales do konca? Czy jest jakis sposob zeby sie przed tym zabezpieczyc profilaktycznie? jakos to kontrolowac na biezaco?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 18791 Napisanych postów 66419 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 556806
Z pewnością dawka decyzuje, okres przyjmowania no i pewne kwestie osobnicze co akurat komu się przytrafi. Grunt to nie nastawiać się negatywnie tylko kontynuować leczenie. Wszelkie dolegliwości zgłaszaj lek prowadzącemu.
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 219 dni Na forum 218 dni Przeczytanych tematów 4
Skasowałem tamto konto, ale wracam żeby zaktualizować sytuację.

Jestem teraz rok po kuracji. Trądzik jest poprawiony, ale nie wyleczony. Najpierw powiem o rzeczy, która była głównym powodem założenia tego tematu. Możliwość uzyskania pełnego wzwodu wróciła. Jest to jednak powód do radości tylko w pewnym stopniu, ponieważ zostało to na swój sposób stłamszone. Libido jest, ale dużo słabsze niż przed kuracją, zainteresowanie kobietami jest, ale również dużo mniejsze niż przed kuracją.

Ogólnie rzecz biorąc ja akurat miałem szczęście i ten skutek uboczny miał wpływ na mnie podczas i jakiś czas po kuracji.


Ten post z dopaminą ma dużo racji. Dzisiaj myślę, że wtedy sytuacja wyglądała tak źle, bo mój stan psychiczny również nie należał do najlepszych. Później im więcej pozytywów zaczynałem dostrzegać, tym mniej problem doskwierał. Jednak nigdy nie wróciłem do sprawności sprzed kuracji i prawdopodobnie nigdy tak już nie bedzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 219 dni Na forum 218 dni Przeczytanych tematów 4
Teraz o reszcie.

Moje plecy zostały zniszczone, dzisiaj nie jestem w stanie podnieść niczego 10 kg +, a przed kuracją robiłem martwy ciąg 170kg. Treningi zaprzestałem wraz z początkiem kuracji. To najgorszy skutek poza tym poruszonym w temacie.

Co do skóry. Trądzik jest poprawiony, ale nie jest wyleczony. Cały czas pojawiają się nowe zmiany. Jest ich co prawda dużo mniej, jednak problem ciągle istnieje.

Zwrócę tutaj uwagę na kwestię diety, bo to może być kluczowe i mówię to z perspektywy kogoś, kto miał naprawdę duży trądzik.

Tydzień po odstawieniu wyskoczyło mi kilka nowych zmian. Wiedziałem, że jeżeli nie pomógł izotek to nic innego nie pomoże. Nie spożywałem od dawna nabiału, wyłączyłem dodatkowo gluten, ograniczyłem sól i wszystkie przyprawy, fast foody, mięso i sytuacja znacznie się poprawiła. Nie jest dobrze, ale jest dużo lepiej. Zwracam na to uwagę, szczególnie jeśli ktoś nie próbował tak dużych zmian w diecie, bo to zawsze bedzie lepsze od ładowania izoteku, a moż le pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 219 dni Na forum 218 dni Przeczytanych tematów 4
Dodałem do diety dużo warzyw i owoców, nie piję nic innego niż woda.


Na koniec powiem coś od siebie.

Nie będzie 2 kuracji izotekiem. Nie po tym, co działo się z seksualnością. Ten wątek miał na celu uświadomienie młodych chłopaków o skutkach ubocznych, których nie ma wypisanych na ulotce, a są cholernie ważne. Nikt kto nie przeżył czegos takiego w wieku nastu lat nie wie w jakim stanie psychicznym się jest kiedy dowiadujesz się, że Twój sisuiak nie działa.
Do wszystkich walczących, trzymam za Was kciuki, mam nadzieję że się wyleczycie i pamiętajcie o pozytywnym nastawieniu, bo to może też zrobić robotę. Jest szansa, nawet jeśli w trakcie kuracji było źle, potem może się to poprawić. Nie bedzie jak wcześniej, ale powiedzmy, że wystarczająco żeby czuć się jak normalny facet.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spuchnięte sutki

FuckBaton