SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Israeli Krav Maga

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18836

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
W necie jest trochę dostępnych artykułów na temat pochodzenia Żydów polskich i nie tylko polskich.Nie mam zbytnio czasu teraz grzebać i szukać linków,więc wklejam jeden na szybko.

http://www.kontrowersje.net/tresc/szlomo_sanda_„kiedy_i_jak_wynaleziono_narod_zydowski” 

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 51 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1549
Akurat ta konkretna praca pana profesora Szlomo Sand jest mocno polemizowana, a on sam wręcz zaprzecza sam sobie;-P

"Poglady sa jak dupa, kazdy jakies ma, ale po co od razu pokazywac..".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 531
Nowy filmik IKMA




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Znowu "super" filmik z KM.
Gdzie instruktor kopie HK. Brak zdrowego rozsądku, albo nierealne założenia systemu. Wybór należy do was.

Przy KM powinna być ulotka:
Trenowanie KM grozi utratą zdrowia i może prowadzić do głupoty. Pamiętaj trenujesz na własna odpowiedzialność. Instruktorzy nie ponoszą odpowiedzialności za pokazywane głupoty.

Tyle ode mnie. A dla kogoś kto chce polemizować to proszę o ubranie gratów ( kamizelka, broń, hałer, zasobniki) i wykonać HK.
Życzę powodzenia ;)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Ciekawe spostrzeżenia odnośnie tych kopnięć - zawsze mnie zastanawiało, że rabini niby to odradzają wysokie kopnięcia, bo niepewne, duży margines błędu, nie wszędzie można wykonać etc. a robią je przy każdej możliwej okazji...widać seminarium musi być przede wszystkim "widowiskowe"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 531
Puchatek nie wiem czy wiesz ale są dwa rodzaje KM: cywilna i wojskowa i nie wiem czy widzisz tak jakiś żołnieży w kewlarach? wersja KM cywilna różni się od wojskowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Zayebista ta kravka. Z jednej strony kopanie się po głowach, (cywilna wersja tak super) a z drugiej parter jak w mma.
A ten urywek jak w kimonach to co to było??

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Nie wnikam w kopanie high kicków w ubraniu i pełnym żołnierskim wyposażeniu, ale może mi ktoś powiedzieć, dlaczego używanie takich kopnięć na ulicy niesie ze sobą "duże ryzyko" według wielu opinii trenujących krav magę czy ogólnie systemy combat? Na ringu jakoś wychodzą takie akcje.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
A co, cywil też powinien kopać HK w sytuacji zagrożenia?
Bzdura...nawet nie trzeba komentować.
Bo mogą tam być żołnierze... i tak się nauczą bo główny rabin pokazał ze można.
Osobiście nic nie mam do KM...porostu nie lubię *****izmu i niekonsekwencji.
A KM to właśnie częsty *****izm i niekonsekwencja. Do tego dochodzi fanatyczne przekonanie instruktorów że to co robią jest the best a inne be.
Są pewne sprawy które są jak dekalog w systemach i ich łamanie powinno być karane gromem z nieba w idiotę.
Co parteru, to też jak najbardziej, ale w gratach nie zrobisz wielu technik, a z drugiej strony są też inne patenty których można użyć.
Sam ćwiczę system który jest bardzo niedoskonały, ale jest skierowany do konkretnej grupy i tam się sprawdza. Ale nikt nie mówi że parter w C56 jest be, porostu w danej grupie docelowej jest zbędny.
W innej pokazuje swoje braki i trzeba się samemu rozwijać.
A KM jest niby doskonała... praktyka pokazuje że nie.
Trzeba porostu zrozumieć że nie ma idealnego systemu. Do tego każdy jest inny i stosuje inne techniki które mu podchodzą. Ale część z tych technik jest nie do przyjęcia dla każdego... np. taki HK.

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
dlaczego używanie takich kopnięć na ulicy niesie ze sobą "duże ryzyko" według wielu opinii trenujących krav magę czy ogólnie systemy combat? Na ringu jakoś wychodzą takie akcje.

Bo można się np. przewrócić, a na ringu sędzia podniesie walkę podczas, gdy na ulicy można zostać okopanym itd.

A co, cywil też powinien kopać HK w sytuacji zagrożenia?

To, że takie kopnięcia niekoniecznie są najlepszym pomysłem w walce ulicznej nie oznacza, że nie powinno się ich trenować. Poza tym, jak uczyć się obron przed wysokim kopnięciem skoro wg. Twojej koncepcji nikt by ich nie ćwiczył, a więc nie potrafiłby ich wykonać na partnerze? Poza tym, jak system miałby być skuteczny w samoobronie, jeśli jego adepci potrafiliby tylko wsadzać palce w oczy, a nie byliby w stanie przetrwać rundy sparingu z kick boxerem, bo nie ćwiczyliby kopnięć?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Berto vs Zaveck

Następny temat

szybkośc

WHEY premium