SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Irak - kilkanaście miesięcy później

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16734

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
Vivan - no pewnie. Piłsudski, przepraszam, piłsudski, to oczywiście farciarz który był w odpowiednim miejscu i we właściwym czasie, żadnych cech pozytywnych nie posiadał, pies z kulawą nogą zachowałby się lepiej na jego miejscu. Inwazję bloszewicką zatrzymał oczywiście generał francuski Weygand który powiedział głupim polaczkom co, gdzie, jak i którą stroną trzymać bagnet. W ogóle dopóki do polski nie przyjechał pierwszy Amerykanin to prądu tu nie było. Ani ciepłej wody.
A na poważne - czytaj co piszę, zanim skomentujesz ( NIE napisałem że TY się uczyłeś z podręczników made in usa, tylko że JA miałem "przyjemność" się z nimi zapoznawać gdy kończyłem tam szkołę średnią ). Jak na gościa od "dwóch promotorów" to mało podajesz precyzyjnych argumentów, stosując zamiast nich zarzuty personalne.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 273 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1112
No Vivan, przeparszam Cię bardzo, ale dla nas Polaków Pisłsudski to symbol patriotyzmu. Twoi promotorzy musieli być zapewne skrajnymi prawicowcami i nie mogli wybaczyc Piłsudskiemu jego romantycznej duszy...bo romantyzm to trochę lewicująca koncepcja.
A co złego w powstaniach, które wzniecał? To był marzyciel, awanturnik, mały słodki terrorysta, który nie mógł się pogodzić z biernością Polaków, którzy żyli pod butem carskiej Rosji.
A co Dmowski? Pospolity konformista, szedł na ugody tak dalece jak to tylko możliwe. Upatrywał wolność Polski w ugodzie z Rosją (zdrajca!).Dla Dmowskiego największym zagrożeniem bezpieczeńśtwa Polski byli Żydzi (antysemita!). Twoi promotorzy to też pewnie antysemici.
Piłsudski walczył o Polskę wielką...z Litwą, Ukrainą i Białorusią. Nie Żydzi byli dla niego przeszkodą, nie walce walce klas upatrywał porządek naszego kraju. On wielkim patriotą był!!!! Nie obrażaj Vivan naszej narodowej dumy, please.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1087
Wieruszka Dmowski mówił o antysemityznmie, ale gospodarczym i wcale Żydzi nie byli dla niego głównym celem. Żyd antysemita no cóż hmmmmmmmmmmmm

Pierdu i nas nie ma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1087
Wieruszka poczytaj troche o Dmowskim bo az sie słabo robisz co piszesz o Dmowskim .
Naczelnik czy jak go tytułujecie jest włąsnie typowym przykłaem polskiej duszy romantycznej ,wywoływał powstania no i co z tego............dobre.
Konformista Dmowski??? Czytaj dalej wyborcza i Tygodnik Powszechny(czy on wychodzi jeszcze?).
Ciekawe co teraz napiszesz , że Armia HAllera też była be bo powstała w Paryzu a jak wiemy tam był ten straszny K.N.P z Dmowskim(szatanem). Sam Haller penie tez był antysemita hehehehehe

Pierdu i nas nie ma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 273 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1112
A co masz przeciw polskiej, romantycznej duszy? Te wszystkie przykłady, te ptariotyczne, romantyczne wzloty uchroniły nas, dodawały nam sił w czasach PRLowskiego reżimu i ten nasz pogardzany przez Ciebie romantyzm pozwolił nam i tym razem odzyskać wiolność (romantyczny Wałęsa i jemu podobni).
Odwołujesz się do traktatu wersalskiego...a co on uczynił dobrego dla Europy? Decydujący głos miały USA, które nie rozumiały mentalności, psychiki Europy. Traktat wersalski napełnił Europę niepokojem. Tak spektakularne osłabienie Niemiec - straty terytorialne, utrata kolonii, ograniczenie suwerenności, demilitaryzacja doprowadziła do zrodzenia się skrajnej idei nacjonalistycznej i do dojścia do władzy Hitlera. Skłóciła Europę, oslabiła ją politycznie. Ci co podpisywali traktat powinni się zastanowić, powinni przewidzieć, że Niemcy tego poniżenia nie zniosą, że upomną się w pewnym momencie o swoje. Oskarżam traktat wersalski o to, że doprowadził do II wojny światowej....i o to, że kolejnością rzeczy musieliśmy przeżyć koszmar PRLU. Gdyby Piłsudskiemu udało się zrealizować wizję federacji, gdyby nie zawahał się po Wilnem, byc moze nasze losy potoczyłyby się inaczej. Pragnęłabym, żeby mi się przyśniło, co by było, gdyby Piłsudskiemu udał się plan wzmocnienia granic wschodnich, federacja z Litwą, Ukrainą i Białorusią i z Czechami od południa. Piłsudski dla mnie to wizjoner, a Dmowski to polityk jakich teraz pełno. I co mnie obchodzi jakas tam armia, o której wspominasz...dla mnie rewelacja to paramilitarne bojówki Piłsudskiego, związek strzelecki itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 273 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1112
Cześć, a co sądzicie o wyjściu z Iraku garstki żołnierzy filipińskich?
Moim zdaniem postąpili bardzo słusznie. Filipiny realizowały w Iraku jedynie działalność charytatywną i to za swoje własne pieniądze. Ja w tej decyzji odnajduję piękny pierwiastek żeński w prowadzeniu polityki międzynarodowej, czy polityki w ogóle To co w przypadku Zapetero było zwykłą, obłudną zagrywką polityczną w przypadku Glorii Arroyo dostrzegam wymiar moralny, troskę o pojedyńczego obywatela.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 985 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8743
Tu sie z toba Wieruszka nie zgodze. Filipiny zachowaly sie prawie jak hiszpania, daly sie zastraszyc a co gorsze utwierdzily terrorystow w swoim dzialaniu. Ciekawe kto nastepny?

You Can Run, But You'll Just Die Tired!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1087
Oczywiście , że dobrze zrobili niech idą , a pózniej niech nie płaczą jak im ktoś samolocik porwie i zamówi"pizze na pokład dla wszystkich, dla zakładników bez peperonii". Wasz ich problem , ale czuje ze niedługo roboty bedzie kupe. Wieruszka nie możemy sie spierac kto miał rację ten marszalek(kto mu nadał ten stopień) czy Dmowski mam nadzieje ze czytałas ksiazki tego drugiego jak nie to polecam. Traktat wersalski no cóz sama w koncu przyzałas rację , że amerykanie mieli najwiekszy wpływ na jego podpisanie , tak więc wyszło na moje hehehehehe

Pierdu i nas nie ma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 273 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1112
N jakie Twoje? . Skoro zadecydowali Amerykanie, to jaka w tym zasługa Dmowskiego? Nie bede czytać Dmowskiego, bo go nie lubię, zresztą tak samo jak męskich szowinistów . Kocham natomiast Piłsudskiego tak jak fundamentalista kocha Allacha. Podtrzymuję tradycję rodzinną i tej tradycji nie zdradzę. Co do Filipińczyków to oni byli tam z pomocą humanitarną, prawie bezbronni i w dodatku pomagając za własne piniądze. Czy możemy potępiać Polską Akcję humanitarną, za to że wyprowadziła swoich pracowników z Iraku, żeby chronić ich życie? Hiszpanie mieli tam inne zobowiązania i ch wyjscie to owszem skandal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1087
Wieruszka ale Ty mi nie mów po co tam byli filipinczycy hehehe i nie porównuj ich do Polskiej Akcji Humanitarnej czy jakos tak nie iwm co to jest. Dmowskiego powinnas czytac no ale jestes widze osoba co jedzie na plotach i stereotypach. Z drugiej strony , ze ja szowinista męski? No co Ty tez mówisz. A co takiego napisał Marszałek i kto dał mu stopień marszałka powiesz mi wreszcie fanatyczko.

Pierdu i nas nie ma

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprzęt do sparingów CENTURY , rekawice.

Następny temat

Druga Konfrontacja Sztuk Walki

WHEY premium