SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Interwały biegowe na bieżni

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzień dobry,
zwracam się z pytaniem dotyczącym interwałów biegowych na bieżni. Otóż od jakiegoś czasu robię między 8 a 10 interwałów na bieżni w systemie: 30 sekund na maksa, minuta truchtu. Dopiero od niedawna stosuję pomiar pulsu. Ku mojemu zdzwieniu tętno przy minucie truchtu czasem nie spada nawet poniżej czerwonej strefy, jest praktycznie cały czas w strefie maksymalnej. Moje pytanie brzmi: czy powinienem zamiast truchtu zrobić np. Minutę marszu (żeby obnizyc tętno)? Czy taki wykres jest prawidłowy? Wg. Mojej wiedzy tętno podczas minuty truchtu powinno spaść do jakichś 60 procent maksymalnego-stąd moje pytanie. Zdjęcie w załączniku.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Cześć!

Przede wszystkim musisz pamiętać, że każdy z nas jest inny i nie zawsze jest tak, że będzie się działo jak opisują to książki. Kolejna z rzeczy jest taka, że tętno będzie się zachowywać zgodnie z Twoją kondycją. Jeżeli ona jest niska, to niestety nie będzie ono spadać. Twój organizm musi się zaadaptować do nowego bodźca, ale nadrzędną kwestią jest Twoja wydolność tlenowa, która może być niska. Kolejny aspekt jest taki, że "sprint" 30 sekundowy, to sprint na dystansie między 100, a 200m, osobiści zauważyłem, że aby tętno spadło mi poniżej 60% muszę stanąć na minutę bądź nawet 90 sekund, a nie truchtać, po tak intensywnym biegu. A mogę powiedzieć, że nabiegałem się trochę przygotowując się do biegów Ultra. Także taki wykres jest jak najbardziej prawidłowy. Po więcej informacji o interwałach odsyłem do artykułu poniżej:
Polecamy również: Trening interwałowy - rodzaje, wady i zalety






Zmieniony przez - FighterX w dniu 2020-10-01 07:24:00
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyrzeźbiony brzuch

Następny temat

Ocena wyglądu

WHEY premium