SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Interakcje leku z dopingiem.

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 719 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9862
Miałem wchodzić na cykl, ale zmierzyłem ciśnienie przed o okazało się, że mam nadciśnienie.

Lekarz przepisał mi bisoprolol, który jest selektywnym antagonistą receptora B1-adrenergicznego.

Ciśnienie spadło, wszystko ładnie, pięknie, tylko czy sprawy się nie skomplikują jak wejdę na teścia, wino, ECA i clen?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 150 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8043
Koks moze ci podwyzszyc cisnienie- wiec jesli chodzi o tego typu komplikacje to jak najbardziej. A jesli chodzi ci o interakcje antagonistow receptorow beta adrenerginczych z koksem, to takie nie powinny wystapic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 719 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9862
W takim wypadku ew. mogę zażyć większą dawkę leku. Ciśnienie wróci do normy.

A jak się to ma do efki i clenu, które działają na te receptory? Jaki to może mieć wpływ na spalanie tłuszczu?

Szczerze mówiąc jestem ciekaw które typy receptorów są w tkankce tłuszczowej obecne...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 150 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8043
Co do spalania tluszczu to katecholoaminy ( adrenalina, noradrenalina) odgrywaja glowna role w mobilizacji tkanki tluszczowej do celow energetycznych. Noradrenalina i adrenalina lacza sie glownie z receptorami beta 3 w tkance tluszczowej prowadzac do lipolizy. Receptory beta2 wystepuja w watrobie Efka zwieksza przede wszystkim stezenie noradrenaliny, natomiast clen jest agonista Beta2 Jak to wszystko sie ma w praktyce- co do laczenia spalaczy z beta blokerami, tego nie wiem. W teorii powinno utrudniac spalanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 719 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9862
Dzięki, SOG

Oczywiście czekam na wypowiedzi innych, będę wdzięczny za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 126 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10152
Z ulotki...

Interakcje:
Nie zaleca się jednoczesnego stosowania bisoprolu z ... lekami sympatykomimetycznymi (wzajemne osłabienie działania, w przypadku stosowania adrenaliny do leczenia reakcji nadwrażliwości u pacjentów stosujących bisoprolol może być konieczne zwiększenie jej dawek)

Efki i clena bym nie brał,ale to tylko moje zdanie.

... każdy lek NIEWŁAŚCIWIE STOSOWANY zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 719 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9862
Osłabienie działania... kurde, trochę kiepsko to brzmi...

Miał ktoś podobną sytuację ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
wino, ECA i clen to już chyba większej bomby nadciśnieniowej nie mogłeś sobie wymyśleć???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 719 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9862
Raczej wino i ECA / wino i clen

Nie ładuje naraz clenu i ECA. 2on/2off jadę.
No, ale faktycznie źle to ująłem.

Masz jakieś ciekawe info lub doświadczenia w temacie beta-blokerów ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7756 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46687
z moich obserwacji wynika ze własnie b-blokery nie działają
tak silnie jak powinny w polaczeniu z saa
na saa inhibitory ace zdają egzamin

It's not Revenge, It's Punishment!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem zdrowotny, potrzebuje cos na przyspieszenie regeneracji błony sluzowej

Następny temat

Jaki odblok

WHEY premium