SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Intensywne rozciąganie łydek

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8
Witam!
Trenuje w domu od dłuższego czasu( niedlugo pół roku) jednak od tamtego czasu nie moge przebrnać 4x 100 wspiecia na łydkach z ziemii , dochodziłem do 3 x 85
pozniej 4x 60 i chciałem iśc w góre, ale nie daje rady...
dziś mnie olśniło...rozgrzewałem się normalnie na skakance ,później zrobiłem próbne wzniosy na palcach na ziemii i forma była niezła- zrobiłem około 20 powtorzen
później rozciagałem się ( mam schody wyłożone płytkami i w butach intensywnie na jednej nodze dociskam noge do schodka) , i cała siła uszła w niebyt..znikneła. Znam dużo ćwiczeń rozciągajacych, moje pytanie brzmi, czy jest opcja że zbyt intensywnie je rozciągam i to mi szkodzi zamiast pomagać?
Czy rozciaga powinienem sie również miedzy seriami?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Straciłeś siły? Ogólnie rozciąganie statyczne poleca się tylko po treningu bo to powoduje spadek siły. Nie wiem, czy aż w tak dużym stopniu bo nigdy tak nie miałem, ale mogę tak przypuszczać, oczywiście nie będąc w 100% pewnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8
Może opisze to dokładniej:
łydki trenuje co 3 dni tzn: x---x ,gdize x to trening - odpoczynek
dodaje po 5 powtórzeń co 2 treningi...


i Tak nie moge już dodać z 1,5 miesiąca...
W zależności od tego ile chodze w ciągu dnia,czy gdzieś ide na dłuższy spacer,rower itd to różnie bywa.Wczesniej doszedlem do 3x 85 (rozciagalem sie przed,miedzy seriami i po treningu) pozniej stwierdzilem ze bede robil wiecej serii po mniej powtorzen, przestalem rozciagac sie miedzy seriami. Zaczałem od 60 powtórzeń, i tak stoje ....
Rozciągam sie tak jak w głownym poście. I wczoraj troche zawiedziony tym wszystkim zastanowiłem się jaki to ból tych łydek- i faktycznie jest on porównywalny z bólem po ogromnym wysiłku < zbyt mocne roziąganie> Ktoś mógłby to potwierdzić?
EDIT: wcześniej grałem bardzo dużo w siate<ok 2 lata 3x w tyg>, tym bardziej jestem zmartwiony łydkami

Zmieniony przez - nari0x w dniu 2014-04-27 08:24:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ból po ogromnym wysiłku to zaraz po wspięciach będzie palenie i straszne napompowanie mięśnia, a mogą też być zakwasy na drugi dzień, czyli jak rozciągasz to mięsień Masz tak jakby skrócony. Oba odczucia są dobre dla treningu.
Jeżeli nie możesz zwiększyć powtórzeń, dodaj jakieś obciążenie na parę treningów, zrobisz mniej, ale będzie to nowy bodziec dla łydek. Widocznie złapałeś stagnacje, ale da się ją pokonać, manipulując seriami, powtórzeniami i obciążeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
mnie tro również wygąda na problem ze stagnacją. Zwłaszcza jeżeli dłuższy czas robisz tą samą metodą.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wiosłowanie w wieku 16 lat

Następny temat

Plan treningowy od Mawashi

WHEY premium