SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Insulina ZA i PRZECIW

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 43604

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 208 Napisanych postów 25012 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150183
ja mam do tego dostęp, ale nie skorzystam raczej. Ojciec choruje na cukrzyce i bierze właśnie metformax. W domu leży zawsze kilka opakowań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4196
barano90
pełnopłatne bez recepty na dobry bajer
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kazam a Metformina spisze sie na PCT? bo mam dylemat, obniża wkoncu wchłanianie glukozy, co moze spowodowac spadek wagi i nie wiem własnie czy na PCT sie sprawdzi a jeszcze ta cała sprawa z obnizeniem testa i SHGB na pct mi sie nie widzi, chyba zeby sporo weglowodanów dać bo teraz leci raptem 200gr wegla dziennie do 400-500 mógł bym spokojnie dac i obnizyc tłuszcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4196
ja siofor jadłem na PCT 1tab/850mg i spadło mi z wagi 2kg na 8 zrobionych więc trudno mi powiedzieć szczerze jak to jest bo o tym środku mało wiem ale może zechciał by jakiś moderator coś napisać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kazam, sparwdź PW proszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 642 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2250
sam interesuje si insulina , z tego co wiem to nie zabawka , i jak ktos tu wczesniej pisal 3x10iu dziennie to juz chyba nie jest bezpieczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 587 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6059
3*10 lecialem przez 4 tyg, zadnej hipki ani nic w tym stylu, miche mialem dopieta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4196
3x10 nie jest bezpiecznie BO ?

Insulina czy 1 dawka dziennie czy 10 razy dziennie nigdy nie będzie bezpieczna jak będzie podawana przez kogoś kto ją zlekceważy

1 raz dziennie daje nam to czego od niej oczekujemy na jakiś czas
2 razy dziennie daje nam dodatkowy czas więc jest lepiej
3 razy dziennie daje nam dodatkowy czas wiec jest jeszcze lepiej
itp.

tylko nie każdy potrafi non stop to kontrolować dla tego wali się szybko działająca jak humalog czy humalin R wystarczy zjeść 2 posiłki i mamy spokój bo insulina już przestała działać

Kulturyści PRO wbijają długą + krótką i jest dobrze ale oni traktują to jak prace my jak coś dla nas

oczywiście więcej insuliny nie znaczy lepiej bo ona działa do jakiegoś czasu tzn. jest w stanie tylko ileś przyswoić składników odżywczych i dawką nie zmienimy tego a np. testosteron czym wiecej tym większy efekt anaboliczny z insą inaczej mam nadzieje ze rozumiecie a jak nie to KAZAMA wołać i niech coś pisze bo on najlepiej wie z tego forum co i jak jesli chodzi o slin

blx82
co jaki czas szła dawka ja kombinuje ze co 4h może nawet 4 razy dżinnie będzie szło i większe dawki niż 10iu

Zmieniony przez - vipssclub w dniu 2011-08-14 16:43:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 642 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2250
30iu to chyba nie jest malo , jakie ilosci wbijaja cukrzycy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4196
Z forum diabetologicznego http://forum.mojacukrzyca.org/index.php
Ustalenie dawki dobowej;
waga (w kilogramach) razy 0,5- 1,1 jednostki ( w zależności od wielu czynników- wieku, wykonywanej pracy, stażu choroby, zapotrzebowania organizmu)- modelowo przyjmuje się, że przeciętne zapotrzebowanie wynosi 0,6 jednostki na każdy kilogram ciała.
Tak więc osoba o wadze 60 kg wylicza sobie zapotrzebowanie w taki sposób;
60* 0,6 = 36 j.
Dalej; 30- 40 % to insulina długodziałająca (lub w pompach to, co leci jako baza), czyli 10,8- 14,4 jednostki- w takich przypadkach zaokrąglasz jak w matematyce; 0,0- 0,4 odejmujesz jednostkę, od 0,5 w górę zaokrąglasz do następnej pełnej, tak więc mamy 11- 14 jednostek na samą insulinę długodziałającą.
Żeby było łatwiej liczyć przyjmijmy, że będzie to 12 jednostek.
Czyli na insulinę krótkodziałającą zostaje nam
36- 12= 24.
W tym powinno się zmieścić zarówno to, co podajesz na jedzenie, jak i na zbicie, ale osobiście nie znam takiego przypadku, zwykle starcza na samo jedzenie.
A jeśli o nie chodzi to nasza dieta oparta jest o system wymienników węglowodanowych (WW), gdzie;
1 WW= 10 gr węglowodanów.
W wymienniki białkowe (WB) i tłuszczowe (WT) nie ma co się zagłębiać, bo to wyższa szkoła jazdy.
Ilość wymienników ustala się w zależności od wielu kryteriów (właściwie te same, co w przypadku zapotrzebowania na insulinę), oraz w zależności od produktu i tego, w jaki sposób on się wchłania (w sensie czy szybko, czy wolno podnosi cukier, np. potrawy zawierające dużo tłuszczu wchłaniają się wolniej). Przeciętne zapotrzebowanie wynosi od 0,5 do 1,5 jednostki na każdy WW.
Na dobrą sprawę jest to model, bo właściwe zapotrzebowanie ustala lekarz na podstawie obserwacji, ja np. potrzebuje na każdy kilogram 1, 4 j, a na wymiennik 1,5.

A teraz odpowiedź na pytanie właściwe;
każda jednostka insuliny zbija cukier o konkretną wartość (a tu znów wszystko rozbija się o zapotrzebowanie, stąd ten mały wykład powyżej).
Przeciętnie 1 jednostka insuliny zbija cukier o 40- 100 mg%.
Kolejny raz przykładowo przyjmujemy, że 1 jednostka zbija cukier o 50 mg%. Wartość, do której dążymy jest taka, jak u zdrowych ludzi; 80- 120 mg%. Jeśli więc masz cukier 350 mg% i chcesz go zbić do 100 mg%, to;
350- 100 = 200- o tyle musisz zbić cukier.
A ponieważ przyjęliśmy, że 1 jednostka zbija o 50, to;
200/ 50= 4.
Tak więc żeby zbić cukier trzeba podać 4 jednostki.


forum polecam bardzo rozwinięte
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Egipt - warto wrócić z zakupami?

Następny temat

Masa jesien 2011

WHEY premium