SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Insulina, wolne formy aminokwasy i serwatka

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 20118 Wiek 15 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 184230
Witam, mam pytanie z gatunku bardziej teoretycznych.
Nie mogłem znaleźć żadnych badań czy opracowań interesującego mnie tematu:
otóż ciekawią mnie różnice w ilości wydzielanej insuliny w kontakcie z różnymi formami białka.
Teoretycznie im szybciej wchłanialne, tym więcej insuliny.

Z tego, co przeczytałem wychodzi, że hydrolizat w tym aspekcie jest przed izolatem.

Jak to wygląda z aminokwasami? Czy one wywołują jakąkolwiek odpowiedź insulinową?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 421 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10744
Ciekawe zagadnienie ale strasznie problematyczne. Niestety "czyste" białko nie ma wpływu na wydzielanie insuliny. Jedynie w przypadku glukoneogenezy białka. Piszę to z punktu widzenia cukrzyka. Często piszę się, że 10g węglowodanów powoduje wydzielanie insuliny podobną jak ilość białka/tłuszczu mająca 100 kcal, ale mało kto tym operuje bo to bardzo nieprecyzyjne informacje z racji, że nie wiadomo ile białka ulegnie przetworzeniu w materiał energetyczny...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 20118 Wiek 15 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 184230
No cóż- jest to na tyle wyczerpująca odpowiedź, że nie mam więcej pytań. Dzięki.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2011-10-24 21:07:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 127 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 59557
Pandarek nie wiem czy tego dokładnie szukasz ale rzuć okiem na badanie nr 5 w temacie: http://www.sfd.pl/Białka__PORÓWNANIA_dot._szybkosci_trawienia,poziomu_insuliny,etc.-t722189.html

Tutaj z kolei można zobaczyć badanie wpływu leucyny na poziom insuliny (niestety nie ma tam badania, bez jednoczesnego udziału węglowodanów czy białka): http://www.sfd.pl/Leucyna__zwieksza_anabolizm_shake_a_potreningowego_o_16%_leucyna_part_2_-t745585.html
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ODZYWKI JAKIE OD SFD SKLEPU

Następny temat

Witaminki

WPC