SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Innowacyjny kurs samoobrony w katowicach czy warto?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6175

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 93
Witam,
Mam pytanie czy warto udać się na kurs samoobrony?
Nie jest to taki typowy kurs, zajęcia prowadzone są w kilkuosobowych grupach dwa razy w tygodniu.
Zastanawiamy się z kolerzanką nad zapisaniem się.
Nie wiem czy można podawać adresy strony na forum to podam tylko nazwe klubu może ktoś z was tam trenował. Fight area
Proszę o opinie bo mało czasu zostało.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4089
Z tego co przeczytałem kurs trwa 2 miesiące i uczą obrony przed nożem atakiem nożem xdd

Jak dla mnie 700zł to strata pieniędzy bo tak naprawdę pójdziesz do sekcji MMA czy Krav i naprawdę tego samego Cie nauczą i zaoszczędzisz jakieś 300-500zł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Na MMA nie uczą obrony przed nożem.

Do autorki - każdy kurs samoobrony ma sens, na ulicach jest niebezpiecznie, a szkoda dać się pobić, zgwałcić, zabić przez jakiegoś przypadkowego człowieka tylko dlatego, że nie wiedzieliśmy kompletnie co robić, spaliliśmy się psychicznie itd.

Walczyć się jednak przez te 2 miesiące nie nauczysz, a 700 zł jest ceną zbyt wygórowaną.

Zmieniony przez - KrisC w dniu 2012-04-02 09:55:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4089
KrisC powiedz mi kto przez 2 miesiące nauczy się bronić przed nożownikiem, jeśli chodzi o podane przykłady mma albo km to one przygotowują psychicznie a tego nie da nam jeden kurs samoobrony. Jak poprzednik utwierdzam swoje zdanie cena za duża leć się zapisz do sekcji z sztukami walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 93
Tak, ale na sekcjach sztuk walki trenuje bardzo duzo osób, na tym kursie ma byc osiem osób w grupie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 93
znajomy mówił ze byl na podobnym kursie w Warszawie i fakt zawodnikiem sztuk walki nie bedzie ale chciał się nauczyć bronić i nauczył się. 700 zł za 24 treningi to nie jest tak dużo, a w szczególności dla osób które cenią sobie wysoki standard. Chyba się zdecyduje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 93
A tego instruktora który jest tam na filmach ktoś zna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Kolisz - przecież napisałem, że przez 2 miesiące autorka bronić się nie nauczy, więc nie wiem o co Ci chodzi?

Jeśli chodzi jednak o sama ideę kursu samoobrony to takowy, dobrze prowadzony i nawet krótki buduje jakieś podstawy pod dalszy trening. Pomoże też nabrać pewności siebie przez co rośnie prawdopodobieństwo, że taka kobieta będzie w stanie w ogóle zareagować, spłoszyć napastnika.

gorek - co to znaczy , że znajomy "nauczył się bronić"? Potrafi wykonać polecenie trenera, technikę na sucho? Umiejętna samoobrona to sztuka odruchów i technik, które nabywa się latami, psychika walczących, przypadek, szczęście, sytuacja. To nie jest ukończenie kursu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 5162 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 22175
a zamiast wydawać 700zł na 2 miesieczny kurs, nie lepiej zastanowić sie na zapisaniu na KM gdzie 8 treningow w miesaicu kosztuje ok 90zł.
Ale po co szkoda czasu....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
rm_125 - ludzie kalkulują, że po co mają chodzić 2 lata na treningi (komu się chce) jak mogą pochodzić 2 miesiące, wydać trochę więcej i nauczyć się bronić.

Jest to śmieszne, ale takie niestety jest myślenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Moje pytanie.Co takiego innowacyjnego ma być w tym kursie samoobrony?Jeżeli mi sensownie odpowiesz,to przytaknę,jeśli nie,to potraktuję to jako kolejny chwyt marketingowy w celu przyciągnięcia jak największej ilości ludzi na kurs,a raczej przyciągnięcia ich kasy.Poraz enty napiszę.Kobieta w starciu z mężczyzną jest z góry prawie zawsze na straconej pozycji z powodu rozkładu sił i dlatego kurs,gdzie uczy się panie powinien być poświęcony przede wszystkim prewencji,czyli którędy panie powinny chodzić,którędy nie,czego unikać,jak się ubierać i zachowywać,by nie przyciągać i prowokować wyglądem,itd.Na samym końcu,kolejności nauki dopiero powinny być przetrenowane techniki,w niewielkiej ilości,żeby były dobrze zakodowane,ale nie techniki walki,tylko uwalniania się z różnych chwytów,a potem już tylko szybkie bieganie i krzyk o pomoc odpowiedni proponuję.Jeżeli organizator kursu wmawia komuś ,że po takim kursie skutecznie się obroni,to bym chętnie z taką osobą porozmawiał.Kurs ewentualnie zwiększa szanse na wyjście cało,ale niczego nie gwarantuje,tak samo jak nie gwarantuje wyjścia cało z opresji w sytuacjach krytycznych na "ulicy" długotrwałe trenowanie sztuk/sportów/systemów walki,bo jak ktoś wyleci z ciemnej bramy i z tyłu z partyzanta walnie w łeb,to nie ma na to mocnych,i będzie zaliczenie gleby i prawdopodobnie okopanie i skrojenie z danych fantów,dlatego przede wszystkim należy na kursach uczyć się jak unikać zagrożeń.Polecam temat "Zasady unikania napadów ulicznych" (pogrubione tematy,na samej górze działu).

Na temat noża jeszcze napiszę,jak się widzi nóż,to się spier...la,a nie walczy,a walczy się tylko wtedy,gdy się jest zapędzonym w takie miejsce,z którego nie można uciec i jest opcja,że zostaniemy zaszlachtowani jak świnia.Można próbować coś robić przed ewentualnym szantażem nożem,czyli w sytuacji bardziej statycznej,ale po dwóch miesiącach nauki i tak gó.wno się można nauczyć.Poza tym trzeba nauczyć się zachować w trudnych sytuacjach "zimną krew",a nie dać ponieść się emocjom,a to trudne i może prowadzić poprzez złą decyzję do utraty zdrowia,lub życia na własne życzenie.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2012-04-02 15:49:21

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do oceny i ewentualnej korekty

Następny temat

Waga idealna

WHEY premium