SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilość treningów w tygodniu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 915

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 152
Siemka, przez ostatni miesiąc zauważyłem spadek formy Myślałem, że przyczyną są treningi (codziennie do szkoły jeżdżę 4km na rowerze, siatkówka 3x 1,5h, wf 5x 45 min, bieganie ok. 2h i 2x trening siłowy), jest to dosyć dużo, ale żadnych zakwasów nie mam, ani nic, a w zeszłym roku miałem tak treningi oprócz siatkówki. Myślałem czy to nie dieta jest powodem (obecnie na redukcji jestem, czuję się dobrze, warzyw i owoców jem sporo, makro: 120 B, 300W, 20 T). Zaczęły mi się drobne kontuzje, a to ból kostek, a to ostry ból w plecach aż do stopy przy np. bieganiu, a to kostka skręcona. Ostatnio trochę sen zaniedbywałem i może te kontuzje przez to. Co mogę zrobić, żeby poprawić formę, bo 24 marca mam zawody. Z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777625

Biorąc pod uwagę to co napisałeś to jak dla mnie jesteś przemęczony. Masz bardzo dużo aktywności w skali tygodnia. To, że nie czujesz mikrouszkodzeń nie znaczy, że na przykład układ nerwowy nie jest przemęczony.

Zwłaszcza, że pasuje to co wpisałeś czyli aktywności masz nadal sporo, a obniżyłeś kalorykę diety. Pokazują się drobne kontuzje jak te bóle pleców czy kostki. Poza tym co jest dla mnie dziwne masz bardzo małą ilość tłuszczu w diecie co też może się przełożyć na kondycję stawów.

Jeśli faktycznie masz jakieś plany związane z zawodami na najbliższy czas to trzeba spróbować wrócić do pełni sił. Do tego potrzebna jest lepsza regeneracja, a co za tym idzie musisz nieco zmniejszyć intensywność treningów przez jakiś czas i skupić się na większej ilości i jakości snu.
To powinno pomóc w pewnym stopniu poza tym musisz pilnować techniki wykonywania ćwiczeń .

Duża ilość treningów w krótkim czasie plus braki w regeneracji mogą spowodować, że zmęczenie się kumuluje i daje Ci właśnie takie symptomy jak teraz opisujesz.

Polecamy również: Jak przyspieszyć regenerację? Co utrudnia regenerację mięśni?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-02-21 20:52:41
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3173 Napisanych postów 4131 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130088
Na pierwsza myśl to przychodzi zajechany układ nerwowy , taka aktywność jak masz do tego ujemny bilans kaloryczny i niestety organizm nie domaga. To że nie masz „zakwasów” to niestety totalnie o niczym nie świadczy. Tłuszcze 20g ? Ciekawe jak hormony itp. U Ciebie wyglądają , napisz też kilka słów o sobie , wiek , staż itp.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 152
Wiek: 15 lat, Staż: Trening siłowy od 14.01.22 r, bieganie od 26.07.21 r. Jestem osobą aktywną nie lubię siedzieć w miejscu, mam w garażu siłownię z potrzebnym wyposażeniem (worek treningowy, sztanga, ławka, prasa do nóg itp.) Mocno zająłem się dietą od marca 2022 roku (wcześniej jadłem "to co dadzą", ale ćwiczyłem) Suplementy których używam: D3 i beta alanina codziennie, cytrulina przed treningiem. 20 g tłuszczy, w sumie zapomniałem doliczyć jeszcze kilka rzeczy, więc trochę więcej wychodzi. Jeżeli chodzi o hormony to mam w normie, 2 miesiące temu byłem na badaniach.






Zmieniony przez - maratończyk08 w dniu 2023-02-21 21:22:37

Zmieniony przez - maratończyk08 w dniu 2023-02-21 21:24:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Masz 15lat i mówisz że 2 miesiące temu hormony badales? Coś mi się nie wydaje żebyś sam z siebie szedł wydać 300-400zl na badania bo lekarz rodzinny nie da Ci badań na testo, estro, prolke, progesteron, lh, FSH, tsh, ft3, ft4, a już same te badania ;p
Ale spoko nie żebym się czepiał jakos mocno ;p hehe



Zmieniony przez - winterR w dniu 2023-02-22 07:58:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Czy to tak dużo szczerze mówiąc? W tym wieku prócz wf, zajęć dodatkowych, jeździło się na rowerze kilka godzin, chodziło na basen i jeszcze siłka wieczorem. A kto 15 lat temu słyszał o diecie. Bułka w szkole i zupa w domu,to była dieta. Mogę jedynie doradzić byś wybrał co jest Twoim priorytetem I na tym się skupił.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fbw czy split dla naturalna.

Następny temat

Ocena planu treningowego 5 dni

WHEY premium