SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilość powtórzeńw serii??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 184 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2144
Czesc! Hmmmm czyli jak robie każde cwiczenia to mam zawsze dobierać taki cieżar bym wykonal 4 serie po 12/10/8/6-8 powtórzen???? Czy bym nie cwiczyl na klate czy biceps czy tez inna artie miesni?? Jak jestem w bledzie to nie poproawcie a jak mysle dobrze to ... no to przynajmniej sie upewnie i nie bedzie niejasnosci
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 33 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 338
Piszecie, że standardowy plan na mase wygląda następująco:
3 serie: 12,10,8 powr. (w piramidzie mam rozumieć)

A jeżeli robie 9 serii w 3 ćwiczeniach to ilość powtórzeń się nie zmienia? Mam wtedy dobierać ciężar tak, żeby ilość powtórzeń w każdych poszczególnych 3 seriach różnych ćwiczeń nadal wynosiła 12, 10, 8? Jeśli bym tak robił to analogicznie wychodzi na to, że po każdych 3 seriach będę musiał ten ciężar zmniejszać, żeby zrobić tyle powtórzeń, czy o to w tym chodzi. Niby efekt piramidalny jest zachowany bo w seriach 1-3 każdego ćwiczenia zwiększam ciężar, ale przecież po każdym ćwiczeniu ten ciężar muszę analogicznie zmniejszać, żeby zrobić 12,10,8 w piramidzie.
Wydaje mi się, że trzymanie się określonej ilości powtórzeń jest co najmniej dziwne. W ostatnim ćwiczeniu (serie 7,8,9) oczywiste jest, że moje mięśnie będą na tyle zmęczone, że piramida chyba nie zda egzaminu, zapewne na stałym ciężarze wyglądało by to następująco: 50kg - 8 powt, 50kg. 5 powt. 50kg 3powt.
Czyli co, aby zachować tą ilość powtórzeń w piramidzie mam zejść jeszcze bardziej z ciężarem:
30kg - 12powt; 40kg; 10powt; 45kg 8powt; ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2724 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16092
Zależy jaki cel treningu.Czy masa, siła, redukcja? Ogólnie polecam na triceps łydki i nogi wiekszą liczbe powtórzeń.

moderator na insomni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 718 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12789
Przy zmniejszaniu liczby powtórzeń zwiększasz obciążenie, więc nie dobierasz sobie jednego obciążenia na te 4 serie. No chyba że taka "progresja" bez zmiany ciężaru ma jakiś sens, wtedy się zdziwię

Pozdrawiam,
Jaronir
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 184 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2144
celem jest siła i zrzucenie niepotrzebnego tluszczyku ale wiem ze tego się w parze raczej tak do konca połączyć nie da. thx bede robił triceps mniejszym ciężarem by wykonać więcej powtórzeń a wy jaką partię mieśni najpierw ćwiczycie plecy czy biceps? Jak mam słabą łape to lepiej zebym zaczynał od bicepsa by go wzmocnić, po treningu pleców jest znacznie osłabiony? Jak myślicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2724 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16092
Ja zachowam się jak michail (mam nadzieje ze nie pobije) i zaprosze cie do akcji "Trenuj z nami cyklicznie" Linki Ppodwieszone tylko wybrać grupe i jechać. tam masz wszystko napisane tylko ćwiczyć i rosnąć a w twoim przypadku chudnąć

moderator na insomni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
1. ćwiczenia podstawowe-złożone-wielostawowe(wyciskania, przysiady, podciągania itd) zakres 12-8 powtórzeń-progresja cięzaru
-przykład dla 3 serii: 12,10,8
-przykład dla 4 serii: 12,10,8,8
-przykład dla 5 serii: 15,12,10,8,8,(tylko przysiady)
2.ćwiczenia izolowane zakres powtórzeń 8-10 stały ciężar

SIŁA BĘDZIE SZŁA WRAZ ZE WZROSTEM POZIOMU WYTRENOWANIA

A NA SADEŁKO DODAJ AEROBY 4-5 X TYG

JEŚLI OD RAZU PO SIŁOWNI TO 40 MINUT
JEŚLI OSOBNO TO 45-60 MINUT

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 908
Jezeli cwicze na klatke (Rzezba) to mniejszy ciezar i podnosic wiecej razy?>???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
a powiedz jak z dieta i trenigniem aerobowym ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 908
Treningu aerobowego nie robie a dieta... Zdrowo jadam:) Na silke chodze 3 x w tygodniu a 1 raz w domu:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1929 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30754
bez aerobów wiele nie zdziałasz ,
tak wogole masz co rzezbic
ile cwiczysz , waga/wzrosT ?

Rece nie pala mi sie do roboty nie bede robił za te pare złotych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
czyli nie robisz redukcji, bo trenign aerobowy to głown wyznaczik pomagajac spalic tluszcz.
nie mowimy juz oz naczeniu diety rzecz jasna

Zmieniony przez - f***master w dniu 2004-11-17 16:12:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa z elementami siły

Następny temat

Plecy

WHEY premium