SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilość kcal w posiłkach

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 88

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11039 Napisanych postów 50713 Wiek 29 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak nauczyć się szacować kcal posiłków? Np w domu mama robi ryż z kurczakiem i fixem do potraw chińskich + chińska mieszanka mrożona ( tak jak ryż nawet łatwo oszacować tak z „sosem” trochę ciężej”
Albo jak oszacować takiego kebaba na mieście czy nawet jagodziankę/ drożdżówkę z serem ( w apce jedna ma 350 kcal na 100 druga 280)
I kolejne pytanie jak szacować przekąski typu pare truskawek, albo jakis inny owoc, jak nie mam przy sobie wagi i nie jestem w stanie zważyć
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13296 Napisanych postów 51052 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 390836
Witaj,
Tak na prawdę nie da się tego precyzyjnie zrobić. U mnie podstawową kwestią jest to, że warzyw i owoców niskokalorycznych po prostu nie wliczam. Jem je swobodnie i traktuję jako wartość stałą mieszcząca się w granicy błędu.
Co do sosu, to akurat jest łatwa sprawa. Na torebce masz podaną wartość kaloryczną, więc jeśli mama dzieli sos np. na 4 porcje, to wliczasz sobie 1/4 sosu. To chyba oczywiste?
Co do jagodzianek i produktów gotowych bez tabel kalorycznych? Wybierz po prostu ta średnią wartość z aplikacji.

Jedno musisz wiedzieć. Takich produktów jak kebaby czy jagodzianki niestety musisz unikać, bo nie idą one w parze z budowaniem formy. Natomiast jak najbardziej możesz przygotować swoje fit zamienniki takich produktów, które wiedząc z czego zostały zrobione sam będziesz mógł dokładnie wliczyć.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5433 Napisanych postów 71361 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 725048
Niestety nie da się tego zrobić. Jeżeli masz gotowy posiłek, zrobiony przez kogoś, to nie ma możliwości aby określić ilość kalorii i składników odżywczych w nim zawartych. Można co najwyżej założyć przybliżone ilości, patrząc na objętość produktów i określając na oko. Niestety w ten sposób można się czasami dość znacznie pomylić. Szczególnie z ilością tłuszczów. Sugeruję przygotowywać sobie posiłki samemu. Samodzielność w życiu bez wątpienia przyda się każdemu. Ewentualnie jeżeli już mama Tobie robi, to kupując produkty mrozisz sobie mięso po 200g, ryż/kaszę mówisz, żeby gotować w woreczkach po 100g, a do smażenia używać cooking spray. W ten sposób zniwelujesz możliwe błędy.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownie trójbojowe - Warszawa

sunrose