SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilość białka w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 910

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 18 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 778
Ile białka powinienem spożywać na 1 kg bo mi apka podała 179 wydaje mi się to za dużo ale może się nieznane dopiero zaczynam moją przygodę z dietą podam jeszcze że mam 17 lat ważę 52.8 wzrost 172 aktywność tylko trening od 5-6 dni w tygodniu ogólnie APK podałami tak 179 białka 80 tłuszczu 350 węgli

XDAWIDDZX

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Zdecydowanie za dużo . Przy Twojej wadze 100 g wystarczy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Przyjęło sie aby spożywać 2-2.5g białka na kilogram masy ciała. Resztę uzupełniasz węglami i tłuszczami. Ja dodatkowo dodam, ze fajnie jak bys z 75% tego białka miał pochodzenia z produktów zwierzęcych typu - mieso, nabiłał, jajka, odżywki białkowe. Czemu tak? Jest to białko, który ma kompletny rozkład aminokwasów :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3627 Napisanych postów 3086 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16296
powinno przyjmować sie około 2g białka

Michass90

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
ne wiadomo z jakiego algorytmu aplikacja korzysta, mozesz sprawdzić też na innych albo ręcznie obliczyc, moze dałeś bardzo wysokie parametry aktywnosci i Ci podniosła makroskąłdniki
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3768 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68328
Korzystaj z kalkulatorów, które są na sfd.pl lub potreningu.pl , bo inne nieraz podają dziwne wyniki.


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2023-01-27 18:06:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 18 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 778
A np: fitatu podało mi tak 2901 kcal 122 białka 81 tłuszczu 420 węgli może być ?

XDAWIDDZX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3768 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68328
Jeśli mogę coś zaproponować, to używaj stale jednego kalkulatora, np. jeśli w przyszłości chcesz zasięgać porad u ludzi na sfd - to używaj 'kompatybilnego' kalkulatora z sfd, którym oni się też posługują i wtedy obie strony rozmawiają o tym samym.

Druga sprawa - kalkulator to tylko wstępne obliczenia, a tak naprawdę dopiero obserwacja obwodów ciała da ci dokładną wiedzę.


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2023-01-27 20:35:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Zdecydowanie za dużo tego białka, nie dość że jesteś początkujący i na pewno nie wykorzystasz takich ilości, to sama kaloryka białka zajęłaby bardzo dużą pulę kalorii z twojego zapotrzebowania. O tym, że wiąże się to z dużo większymi kosztami spożywając prawie 4g na kilogram masy ciała to nie trzeba chyba wspominać jedyne co mi do głowy przychodzi skąd takie ilości się wzięły, to jedynie to że algorytm kalkulatora bazuje na % udziale makroskładników w diecie, a Ty musiałeś tam dać bardzo dużą aktywność, przez co zapotrzebowanie plus naddatek wygenerował taką ilość. 2g w zupełności wystarcza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Masz niską wagę i jestes poczaykujacy wiec nie masz tez dużo miesni stad 2g białka w zupełności wystarczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Zalecana ilość białka w kształtowaniu sylwetki wynosi około 1,6-2,5 grama na kilogram masy ciała. Jak więc sam widzisz, ilość którą zasugerował Tobie jakiś kalkulator jest trochę zawyżona. Nie potrzebujesz go aż tyle. Większe jego spożywanie nie będzie przekładało się na lepsze wyniki budowy masy mięśniowej. Wydasz więcej pieniędzy i być może również będzie to miało wpływ na utrudnione trawienie dużych ilości białka w żołądku.

https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Białko,_ile_razy_dziennie_Czy_muszę_jeść_białko_co_3h_-a3265.html 

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny [65kg]

Następny temat

Jak się odżywiać pracując w nocy?

WHEY premium