SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilość makroskładników w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1332

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

M

Cel

Redukcja 4kg/m

Waga

94

Wzrost

187

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Brak (105 w pasie)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca biurowa siedząca

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

4x: Siłownia FBW 60min, Bieżnia delikatne interwały 15min + 10 min normalnego biegu /tyg

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Normalny tryb żywienia + Fasty, piwa, dużo wódki

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Bez Zastrzeżeń

Stosowana lub planowana suplementacja

ew. Białko, Spalacz od 2-3 miesiąca
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 183
Witam!

Obliczyłem zapotrzebowanie kcal zgodnie z TDEE - 2800kcal
Redukcja -500

Dieta 2300kcal


Postawiłem na zbilansowaną dietę bez skrajności co do makrosów wedle zaleceń Michała Karmowskiego tj 170B, 180W, 100T

Mam jedynie problem z rozplanowaniem ich w ciągu dnia, będę jadł 5 posiłków.
Czy jeśli rozpiszę makrosy na posiłki jak poniżej będzie ok?

B/W/T
1: 34, 45, 20
2: 34, 45, 20
3: 34, 45, 20
trening
4: 34, 45, 20
5: 34, 0, 20

1 Posiłek owsianka na wodzie, dopełniony białkami jaj/odżywką oliwą/orzechami/żółtkami
2 Pumpernikiel, wołowina/pierś/ryba, oliwa/orzechy/awokado
3 pierś, ryż basmati/kasza gryczana, oliwa
4 pierś, owoc, ryż basmati/kasza gryczana, oliwa
5 twaróg chódy, oliwa/orzechy/avokado

+ dodatkowo brokuł/kalafior/zielona fasolka do posiłków 2,3,4 żeby się nie zakwasić zbytnio :D

Co myślicie o takiej diecie?
Posiłek potreningowy 4 rozbijał bym delikatnie w czacie po treningu owoc-> po 20min większa część węgli i mniejsza białka -> 40 min reszta węgli i białka

DZIEKI I POZDRO!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
nie ma znaczenia jak rozłożysz makro w ciągu dnia na poszczególne posiłki. poza tym szkielet diety jest bardzo "klasyczny" i monotonny. zamieniaj piers na rozne miesa i ryby- zwłaszcza tłuste, możesz włączyć ziemniaki. posiłek potreningowy może być zjedzony w calosci w domu, bez jakiegokolwiek rozdzielania. bezpośrednio po treningu nie trzeba od razu jesc

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Skup się na obwodach i wyglądzie sylwetki a nie na tym by zrzucać 4kg misięcznie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Poza tym co zostało napisane wyżej, nie musisz wchodzić w przestarzały mit jadania twarogu na noc. Jedz w szeroko pojętej normie wedle uznania ( ryby/jaja/mięso) w posiłku przed snem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Skorzystaj z tematów podwieszonych tz. wylicz zapotrzebowanie:https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html a następnie po obliczeniu ułóż jadłospis wrzucając go w takiej formie :https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 183
Kocio, Domer, Duer - Dzięki za odpowiedzi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 183
Kocio pomysle wiec zeby troche wegli zlozonych wrzucac na wieczor - troche lepiej mi sie sypia
Domor Jestem swiadom co masz na mysli masz racje, cos tam juz sobie cwiczę delikatnie na silowni od miesiaca i pas zlecial a waga w gore i mimo to wizualnie na duzy plus :)

Dudde co myslisz Ty i Inni o calkowitym wyeliminowaniu z diety twarogu?? np odżywka białkowa na noc ? (izolat serwatki mam)
Jaki spalacz byście polecili? Thermo Speed?
Jest jakis sprawdzony spalacz na rynku ktory nie jest oparty głownie o coffeine?





Zmieniony przez - Majk777 w dniu 2015-12-31 13:52:52

Zmieniony przez - Majk777 w dniu 2015-12-31 13:53:23

Zmieniony przez - Majk777 w dniu 2015-12-31 13:55:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Zależy jaki jest powód eliminacji twarogu. Jeżeli zdrowotny to jak najbardziej. Inaczej nie widzę konieczności.

Nie ma nic ciekawego. Ew. prozdrowotne, np omega 3.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Miałem na myśli żebyś był elastyczny w dobieraniu swoich składników odżywczych.
Nie trzeba eliminować twarogu jak to Domer napisał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Nabiał też jest przydatny w diecie sprawdź np. ile taka mozzarella ma wapnia , także nie musisz eliminować a mądrze umieścić w diecie.
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę

Następny temat

Dieta do oceny - 84kg - masa

Wiecej