SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile spożywać kalorii w dni kiedy się ćwiczy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 955

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Hej, wiem, że są już tu wątpi o ilości kalorii itd, ale jednak chciałabym uzyskać odpowiedź na moje konkretne pytanie. Może krótki wstęp, obecna waga 60 kg (58,9/59,6kg) wzrost ok 166 cm, wiek w tym roku 29. Wyliczylam tutaj, że moje BMR wynosi 1405 kalorii a aby utrzymac wage 2178 kalorii - zaznaczyła umiarkowana aktywność fizyczna (sobota rolki ok 1 h lub 1,5h, niedziela 1,5 h rower-nie jakieś intensywne tempo (wg Endomondo spałam ok 400 kalorii), poniedziałek i środa biegam ok 1 h - 6 km teraz już 7 km (wg endomondo spalam ok 400 kalorii) czasem w piątki też rolki. Zjadłam teraz 1600 kalorii , w dni kiedy ćwiczę oraz kiedy nie ćwiczę. I tutaj moje pytania..
1.ile powinnam zjadac kalorii? Czy o tych 2178 kalorii czy aby utrzymać wagę odjąć ok 500 kalorii i zjadac tak jak teraz te ok 1600 kalorii?
2. Czy jeśli ćwiczę (i niby spałam też 400 kalorii wg aplikacji) to czy powinnam zjadac 1600 kalorii czy więcej? No bo jeśli zjem 1600 a spale 400 to wychodzi że zjadłam w ciągu dnia 1200 kalorii. Jest to ok czy jednak w dni kiedy ćwiczę powinnam zjadac więcej kalorii tak aby po odjeciu spalonych kalorii dalej ilość zjedzonych kalorii w ciągu dnia była 1600? Wiem że moje pytanie jest pewnie głupie ale już nie wiem ile jeść a boję się przytyć (w przeciągu ok 2 miesięcy no może 3 schudłam ok 8 - 9 kg - ćwiczyłam 2-4 dni w tyg i zjadłam chyba ok 1100-1400 kalorii, teraz jak więcej ćwiczę i jem waga zaczęła stać niestety i nie wiem co źle robie..)
+ mam pytanie co do ćwiczeń.. w sumie całe życie sie odchudzam i moje ciało nie jest jędrne tylko galaretowate a na brzuchu i wewnętrznej w te ud mam obwisla skórę.. i tu chciałam się doradzić co ćwiczyć żeby ujawnić skórę.. Czy w ogóle jest to możliwe żeby pozbyć się z brzucha i ud nadmiaru skóry i żeby ujedrnic skórę? Jak że tak powiem dźwigać nogę to wewnętrzna strona ud wisi i jest galaretowata.. brzuch to samo.. jeżdżę na rowerze l, biegam a stan skóry w tych miejscach taki sam ( No może minimalna poprawa) już tracę nadzieję że ujedrnie ciało.. (typ figury góra chudszs od domu, na górze powoli same kości sił dalej w tluszczu). sorki za moje wypociny ale uznałam że może ktoś się zlituje i mi pomoże tutaj bo trochę już chyba pobladzilam w tym odchudzaniu a strach ze przytyje trochę chyba rujnuje mi psyche. Mam nadzieję że nie pojedziecie po mnie tylko pomożecie:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Dodam jeszcze co jadam, rano owsianka 50 g+ jabłko 50 g+ Mieszanka studencka 40 g lub więcej , 2 śniadanie graham 50 g masło 5 g wędlina 40 g jabłko, obiad kasza bulgur 50 g warzywa pierś z kurczaka 150 g lub 2 jajka, kolacja graham 50 g masło 5 g 2 jajko lub puszka tuńczyka w sosie własnym. W sb i nd nie jem 2 śniadanie tylko większy obiad. Razem ok 1580 -1600 kalorii (podjadam marchewkę lub ogórki)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
I sorki za błędy ale nie mogę edytować postu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33055 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Hej, jeszcze nie jesteś na tym etapie żeby bawić się w rotację deficytem w zależności od dni treningowych czy nie treningowych . Jeśli masz dobrze obliczone zapotrzebowanie ( według wzoru ) to nie ucinaj jak piszesz 500 kcal bo to zbyt dużo na start . Odejmij sobie na start 200-300 kcal każdego dnia i w zupełności wystarczy , zrób sobie zdjęcia sylwetki , pomierz obwody i kontroluj wagę ( choć ta nie jest najlepszym wyznacznikiem którym jest lustro )No i oczywiście kluczem jest odpowiednia dieta .

Najlepiej jak wstawisz w tej formie http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
1. Jak długo ta waga stoi? Energia z jedzenia jest przeznaczana na gospodarkę hormonalną i energię dla organizmu. Czym bardziej i czym dłużej pogłębiasz duży deficyt kaloryczny tym większe prawdopodobieństwo zaburzenia gospodarki hormonalnej, która ma duży wpływ na utratę masy ciała.

Istnieje prawdopodobieństwo, że organizm przyzwyczaił się do "głodowych" ilości i ciężko będzie coś teraz ruszyć. Jeżeli długo byłaś na deficycie to warto wskoczyć na zero kaloryczne, dać organizmowi odpocząć i zacząć redukcję z głową za jakiś czas. Poza tym jak długo ta waga stoi? Utrata wagi nie przebiega liniowo i czasem waga potrafi stać po parę dni aby potem spadła.

2. Przy dużym BF'ie czym szybciej tracisz wagę tym gorsza będzie kompozycja ciała.
3. Jeżeli chcesz zmienić wygląd sylwetki to musisz skupić się na treningu siłowym - to trening siłowy kształtuję sylwetkę natomiast same cardio będzie miało słaby efekt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Waga stoi parę dni raczej. Ale ogólnie zastanawiam się czy nie powinnam jednak zjadac więcej kalorii chociaż w dni w które ćwiczę. Ale boję się że jeśli zwiększe ilość kalorii to zacznę tyc. Chociaż z tego co napisał monkey22 ", jeszcze nie jesteś na tym etapie żeby bawić się w rotację deficytem w zależności od dni treningowych" to rozumiem że jednak w dni w których ćwiczę nie zwiększać ilości kalorii i zawsze nie zależnie czy ćwiczę czy nie jeść taka sama ilość kalorii np te 1600
? Wiem że moje pytanie to podstawowa wiedza , czytałam na ten temat ale ostatecznie już się pogubiłam a powoli czuje że mój organizm jest zmęczony tym trybie życia. Nie wiem czy powinnam zwiększyć kalorie czy zmniejszyć ilość ćwiczeń a może więcej ćwiczyć i więcej jeść? Co do ćwiczeń kardio nie ujedrnuc? Czytałam że bieganie ujedrnia i modeluje sylwetkę. Pozdrawiam i dzięki że w ogóle ktoś odp :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
1. Waga może stać przez parę dni dlatego, że komórka tłuszczowa (czasami/ nie zawsze) zostaje napełniona wodą, która schodzi po paru dniach, tak zwany efekt whoosh. Redukcja nie przebiega liniowo, wahania wagi to norma.
2. Rotowanie kaloriami lepiej zachować dla osób, które dobrze znają swój organizm i wiedzą kiedy/co i jak.
3. Redukcja jest stresująca dla organizmu - jeżeli jest dobrze przeprowadzana to nie powinno się mieć żadnych 'zjazdów'. Zmęczenie/ osłabienie/ otępienie/ mniejsze 'chęci do działania'/problem z miesiączką to oznaka, że coś jest nie tak.

4. Na twoim miejscu wszedłbym na zero kaloryczne i dałbym organizmowi odpocząć bo 3msc redukcji to dość długi okres.
5. Jeżeli estetyka ciała to ćwiczenia siłowe są podstawą.
https://media.self.com/photos/57d8850af71ce8751f6b472b/4:3/w_752,c_limit/Screen-Shot-2016-07-27-at-10.35.30-AM.png

Sama waga nie jest przelicznikiem "estetyki ciała", osoby które wykonują same cardio/nadmiar cardio zazwyczaj kończą z sylwetką "skinny-fat" albo wyglądają jak maratończycy (niska ilość mięśnia, niski poziom tłuszczu, niska waga).



Zmieniony przez - najdus w dniu 6/26/2019 10:00:23 AM

Zmieniony przez - najdus w dniu 6/26/2019 10:00:47 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Zero kaloryczne czyli 2100 kalorii aby utrzymać wagę? (2100 wyliczylam kalkulatorem tutaj). Wcześniej ktoś napisała zenpowinnam najpierw uciąć o 300 kalorii, czyli jedząc te 1800 kalorii (W dni kiedy ćwiczę i nie ćwiczę) to również będzie redukcja? Czy jednak powinnam zostać przy 1600? Ile dni w tyg w ogóle powinno się ćwiczyć? 4 to za mało czy ok?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie białko?

Następny temat

Spalcz tluszczu

WHEY premium