SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile razy w tygodniu powinienem robić trening siłowy?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 488

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 16 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 253
Witam , przychodzę dzisiaj do was z pytaniem : Ile razy w tygodniu powinienem robić trening siłowy?. Zacząłem chodzić na siłownię 2 tygodnie temu po 2,5 miesięcznej przerwie związanej ze złamaniem kostki na treningu piłki nożnej. Wziąłem się w garść rozłożyłem sobie sam plan treningowy i intensywnie zacząłem ćwiczyć.Ułożyłem sobie ćwiczenia od poniedziałku do soboty , lecz przekonałem się , że to nie był dobry pomysł. Po treningu pleców , tricepsów i przedramion na następny dzień był zaplanowany trening klatki piersiowej , brzucha i przedramion. Na treningu pleców ćwiczyło mi się wyśmienicie , lecz następnego dnia gdy chciałem robić klatkę itd , bardzo ciężko było mi ćwiczyć , nie dokańczałem powtórzeń i nie byłem zadowolony z treningu. Chciałbym dowiedzieć się ile razy w tygodniu mam chodzić na siłownię , z jakimi przerwami i jakie partie mięśniowe w poszczególny dzień miałbym angażować. Oto zaplanowany przeze mnie plan treningowy:
PN: triceps,plecy WT: biceps,przedramie ŚR: klatka,brzuch CZW: biceps,przedramie PT: triceps,plecy SOB: klatka,brzuch,przedramie
Waga: 68kg
Wzrost 180cm

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 1557 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 24901
GDZIE SĄ KUR NOGI Ja się pytam ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 243 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3484
Jezeli chcesz na silowni to proste FBW. Nie ma co komplikowac, gotowcow jest mnostwo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 16004 Napisanych postów 12598 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 247425
Jak dopiero zaczynasz to najlepszą opcją będzie FBW 3x i obowiązkowo dodaj nogi bo ćwiczyć należy całe ciało .
Poczytaj troche o układaniu treningów bo to co rozpisałeś wyżej jest pozbawione jakiegokolwiek sensu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5184 Napisanych postów 59071 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 726090
Jeśli zaczynasz przygodę z siłownią to możesz wykonywać 3-4 treningów w skali tygodnia. To będzie taka optymalna ilość.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 16 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 253
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi , naprawdę doceniam to , że mogę posłuchać osób które dobrze znają się w danym temacie niż samemu kombinować. PS: Nogi oczywiście od tej pory będą angażowane na moich treningach :D , pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jeszcze jedno... Polecicie mi jakieś dobre FWB i przez jaki czas miałbym je stosować ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5184 Napisanych postów 59071 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 726090
Fbw możesz wziąć z postów podwieszonych bo są sprawdzone. A lecieć na treningu możesz 8 tygodni, albo do czasu kiedy będzie progres.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
BF