SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile razy w tygodniu mogę ćwiczyć mięśnie brzucha

temat działu:

Zapytaj trenera i dietetyka

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 115

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 56 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 368
Ile razy w tygodniu mogę ćwiczy mięśnie brzucha?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14616 Napisanych postów 17789 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 976706
Cześć!

Możesz ile razy chcesz, nawet codziennie, bo kto Ci zabroni ćwiczyć brzuch codziennie?
Pytanie moje natomiast jest inne, jakie ćwiczenia chcesz wykonywać na mięśnie brzucha, oraz co tymi ćwiczeniami chcesz osiągnąć.
Osobiście ćwiczenia dedykowane na brzuch wykonuję 2-3 razy w tygodniu, ale jest to jedno do dwóch ćwiczeń w 3 seriach. Jest to niedużo ze względu na fakt, że bardzo mocno angażuję mięśnie brzucha w ćwiczeniach takich jak przysiad czy martwy ciąg, czy też wyciskania nad głowę lub spacer farmera.

Korzystam głównie z ćwiczeń typu:

- deska z obciążeniem,
- deska bokiem,
- gimnastyczna kołyska,
- martwy robak (ang. Deadbug),
- L-Sit,
- scyzoryki,
- russian twist (ruskie skręty).


Wybieram te ćwiczenia gdyż mięśnie brzucha mają rolę stabilizującą i przeciwdziałającą hiperlordozie. Co za tym idzie powinny być w stanie utrzymać odpowiednią pozycję mojego tułowia w różnych pozycjach, zwłaszcza gdy ćwiczę oraz potrafi współgrać z innymi w trakcie rotacji tułowia np. przy wyprowadzaniu ciosu, czy rzucie piłką. Dlatego osobiście polecam te ćwiczenia. Odradzam natomiast ćwiczenia typu brzuski, gdyż w tej grupie ćwiczeń większość pracy wykonuje mięsień biodrowo-lędźwiowy i mogą powodować problemy z kręgosłupem lędźwiowym. O ich mechanice pisał dr Stuart McGill w swojej książce "Mechanika zdrowych pleców".

Natomiast gdy chcesz wykonywać ćwiczenia aby zrobić kratę na brzuchu, to zmartwię Cię, bo ten zabieg się nie uda i jedynym rozwiązaniem na pokazanie mięśni brzucha, to dieta. Bez dobrze ułożonego jadłospisu nie uda Ci się odsłonić mięśni brzucha.

Zatem możesz ćwiczyć brzuch nawet codziennie, ale z małą objętością jeżeli zależy Ci na wzmocnieniu korpusu. Im rzadziej ćwiczysz brzuch tym większą objętość powinieneś stosować. Jednak gdy chcesz odsłonić mięśnie brzucha najlepszym rozwiązaniem będzie dobra dieta.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 241 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 10880
zalezy od treningu, unikaj katowania brzucha gdy na nastepny dzien robic cwiczenia angażujące prostowniki, tj MC , siady. Brzuch stabilizuje kręgosłub wiec niech bedzie wypoczęty przez takimi cwiczeniami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sleep pro

nutlove