SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile przerwy

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1376

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Część.
Wczoraj miałem ttrenig push pull legs (klata + tric + przysiad - przysiad wersja lajt)
Miałem kolejny trening mieć jutro ale z przyczyn niezależnych jutro nie dam rady.
Czy wg Was lepiej bedzie poczekać do niedzieli czy można trening zrobić dzisiaj ?

A no i drobny problem z regeneracja bo sen w tym tygodniu to 5-7godz z przewagą 5 z hakiem

Ps w tym tygodniu wczorajszy trening był pierwszy. Gdybym dziś poszedł na siłkę to kolejny trening bym zrobił w poniedziałek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Cześć!

Biorąc pod uwagę wszystko co napisałeś, to na Twoim miejscu poczekałbym do niedzieli. Ponieważ nie sypiasz dużo, to zdecydowanie więcej regeneracji Ci się przyda. Niestety zasmucę Cię, ale sen jest podstawą regeneracji i jeżeli możesz to zwiększyłbym jego ilość do 7-9 godzin. Przy czym musisz pamiętać, że utrata świadomości wieczorem jeszcze nie zalicza się do snu. Oprócz spania odpowiednią ilość czasu dobrze by było abyś spał w kompletnej ciemności, jeżeli nie możesz mieć wyciemniających rolet, to polecam maseczki na oczy. Sprawdzają się idealnie. Jest tego jeszcze więcej, bo warto zadbać by pokój był odpowiednio schłodzony, 16-18 stopni to idealna temperatura do spania.
Dlatego ustawiłbym sobie na Twoim miejscu zasadę, gdy śpię mniej niż 6h, to następnego dnia nie trenuję, pozwoli Ci się to lepiej zregenerować.
Więcej o regeneracji i śnie możesz przeczytać w artykułach poniżej:
https://www.sfd.pl/art/Trening/Jak_poprawić_regenerację-a186.html
https://www.sfd.pl/art/Zdrowie/Brak_snu_to_brak_regeneracji._Jak_sen_wpływa_na_regenerację_-a1467.html
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bcaa miarka

Następny temat

Mogę tak trenować ?

WHEY premium