SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile proszku z wszelkich odżywek i supli może zaszkodzić (tylko kwestia słodzików) ??

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

Ilość wyświetleń tematu: 1253

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam .
A więc tak, podam krótkie info o sobie :

Nie pije alkoholu
Nie pale fajek
Nie spożywam coca coli lub energetyków, ani żadnych syropów owocowych


Spożywam za to wszelkie odzywki i suple i to w postaci proszków . Pomijając Omega 3 itp. Ale nie o tym mowa .
Biore też stewie NowFoods .

Wyszło mi na dzień dzisiejszy około 100 gram prochu . Gdybym to przesypał do szklanki i zaniósł jakiemuś inteligentowi zapewne powiedziałby ze to mnie zniszczy w przeciągu 2 miechów, ale co z innymi np. kulturystami, którzy niekiedy wchłaniają niebotyczne ilości prochu, nawet z 400 gram . Takie też coś widziałem .

Mniejsza o to . Biore na dzień dzisiejszy suple głownie Olimpa, wolne od aspartamu, jednak nasycone acesulfamem, sukraloza i cyklaminate, czy jakoś tak ...
BCAA Xplode jest słodziutkie i to nawet na 500 ml wody a to tylko 10 gram prochu, natomiast taki Carbonizer w analogicznej dawce jest już znacznie łągodniejszy, więc obstawiam ze BCAA jest bardziej naładowane tymi słodzikami .

Pytanie jakie dawki szkodzą, bo nigdzie nie moge sie doszukać ile w odzywkach Olimpu jest słodzików, chodzi mi o miligramy na 100 gram prochu, a to wiele by wyjaśniało .

Może ktoś ma jakieś twarde dowody, informacje i chciałby sie podzielić, to zachęcam do dyskusji i jeszcze powiedzcie ile wy wchłaniacie prochu dziennie z odżywek i supli, włączając w to inne polskie produkty np. redbull, coca cola light itp . I jak wam po tym jest ?

To jest szczególnie dla mnie wazne gdyż wspomaganie wysiłku jest niezwykle cenne, a mnie to bardzo pochłania .

I mówie to ja człowiek który do końca od cukru sie nie potrafi uwolnić, a to dziwne jak fajki rzuciłem kiedyś od razu tak cukier nie potrafi do końca zniknąc z diety ...

Z góry dzięki i pozdrawiam .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
100g różnych odzywek to nie jest dużo, co do słodzików nie da się odpowiedzieć jakie ilości są w danej odżywce, firmy też swej receptury Ci nie zdradzą, czy Ci zaszkodzą i w jakim stopniu tez tego nikt nie wie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ile ty bierzesz prochu Anubisie ?
Jeśli nie wiesz na teraz to daj później znać oraz powiedz jak sie po tym czujesz, ile czasu już tak jedziesz ? Obserwujesz organizm pod tym kątem, czy głowy raczej nie zawracasz ?

Nie wiem czy te 100 gram to dużo czy mało, ale jakby to rozpuścić wszystko w 2 litrach wody byłoby chyba cukrowe jak wata, a wszyscy wiemy ze 2 litry napojów słodzonych dziennie to nie do końca wesoła sprawa dla organizmu, a te 100 gram prochu jest z pewnością słodsze ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
obecnie jedynie wpc z rana 50g, do tego nieraz bcaa z 20g i się na tym konczy. Ile trudno powiedzieć może z 4 lata, aby coś się pogorszyło to nie zauważyłem, ale tu nie ma tak że w ciagu miesiaca się coś pogorszy, długofalowe stosowanie słodzików nie jest poznane, co badanie to się wykluczają

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Anubisie pozostanę przy tych 100 gramach, bo doszedłem do wniosku ze to mi nic nie zrobi, ponieważ prowadze bardzo "higieniczny" tryb życia . Dziękuje za odzew i pozdrawiam Anubisie .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kreatyna aminokwasy

Następny temat

Pauza od siłowni a cykl kreatynowy-pomocy

WHEY premium