SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile kcal ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 26
Witam !

W tym momencie zaczynam swoją redukcję. Ważę 75 kg, mam 181 cm wzrostu, jestem endomorfikiem(jeśli jest to istotne). Do jakiej liczby uciąć kalorykę swoich posiłków ? Myślałem nad dziennym spożywaniem 1800 kcal.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
za malo, jakie wyszlo zapotzrebowanie na zero?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 26
ok. 2350 a w kalkulatorze na potreningu 3200 wyszło


Zmieniony przez - fide54 w dniu 2015-09-11 23:26:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Po sobie wiem że kalkulatory z potreningu w większości przypadków dobrze liczą zapotrzebowanie. Jeżeli faktycznie wyliczył CI około 3200 na utrzymanie wagi przy aktywności fizycznej to myślę że nie ma się nad czym zastanawiać. Dałbym na początek około 2900-3000 jeżeli wcześniej nigdy nie trzymałeś diety, i obserwował co dzieje się z wagą i ciałem. Jeżeli będziesz tył, musisz uciać kalorii, jeżeli chudł to zostawić... proste.Gdy dasz na start 1800 lub 2200 nie sprawdzając wcześniej, tylko wyczerpiesz swój potencjał. Oczywiście schudniesz ale ile? 2-3 kg później waga się zatrzyma bo metabolizm spowolni, a Ty zostaniesz na 1000kcal jako worek kości i tłuszczu bo mięśnie popalisz-nie polecam. To nie wyścig to maraton rób wszystko powoli i z głową. Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Opisz wszystko dokładnie tutaj i zobaczymy.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 26
Jeśli to masz na myśli to ćwiczę 4 razy w tygodniu siłowo, 3 godziny wf ze szkoły tygodniowo, 3 razy w tygodniu cardio(bieganie po 5km). Waga to 75 kg, wzrost 181 cm, typ budowy ciała endomorficzny, posiadam ok. 15% tkanki tłuszczowej. Według kalkulatora potreningu.pl moje zapotrzebowanie kaloryczne na dzień wynosi 3200. Mam jeszcze pytanie po jakim czasie zmniejszyć znów ilość kalorii ? Moim celem jest usunięcie zbędnej ilości tłuszczu z dolnej części klatki i uwidocznić mięśnie brzucha. (wiem, że tłuszcz schodzi z ciała równomiernie)


Zmieniony przez - fide54 w dniu 2015-09-20 17:49:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Słuchaj, kalorii odejmujesz lub dodajesz aktywności o charakterze tlenowym czyli aeroby, lub ogólne zwiększenie aktywności fizycznej:HIIT,tabata,kompleksy sztangowe. Kalorie odejmujemy kiedy WAGA STOI przez dłuższy czas i OBWODY także. Jeżeli waga nie spada np. 7dni i obwody także stoją a w lustrze nic się nie poprawia wtedy możesz odjąć np.100-150kcal lub dodać aktywności. Nie ma tutaj reguły że odejmujemy po tygodniu czy iluś dniach :)
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Metabolizm

Następny temat

pomoc w zdobyciu masy...

WHEY premium