SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile czasu na regeneracje ???

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 757

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 705 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3302
Witam
Ile mniej więcej czasu na regeneracje potrzebuje duża partia (np:klatka) po wykonaniu czterech ćwiczeń po cztery serie(ogółem 16seri)
i ile potrzebuje czasu na regeneracje mała partia np: (bicepsy) po wykonaniu trzech ćwiczeń po trzy serie(ogółem 9seri)

Do tej pory robiłem po 12seri na duże i 6seri na małe i postanowiłem zwiększyć ilość seri.
Ćwiczę co drugi dzień czyli np: klatę bicepsy robię w poniedziałek a następnie w niedziele,

Stąd też moje pytanie bo nie chce się przetrenować ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 1464 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 14041
Jezeli trenujesz w zakresie 8 - 12 pow spokojnie powinienes sie zregenerowac o ile spisz i jesz jak nalezy. Pytanie tylko co chcesz osiagnac wieksza iloscia serii. Przy 16 seriach raczej wpadniesz w glebszy katabolizm potreningowy ktory teoretycznie ograniczy przyrosty ale jest mnostwo zmiennych . Ja wole skupic sie na niskiej ilosci serii wykonanej na 100 % bo lepiej trenowac zbyt malo niz zbyt duzo

Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2016-02-27 16:28:51
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 37466 Wiek 171 dni Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 126370
...jeśli nie stosujesz jakichś zaawansowanych metod to myślę, zę trenować możesz spokojnie z częstotliwością pięć do siedem dni i każda grupa powinna się zregenerować, jednakże dochodzi tutaj kwestia indywidualna, tak, że próbuj obserwować co się dzieje, dobrą radą jest też aby nie ciągnąć stale na maxa a także nie przesadzać z monotonią treningową, tzn. trenować cyklicznie, a także ze zmienną intensywnością jeśli chodzi o konkretny mikrocykl...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

słabo rośnie klatka

Następny temat

Co lepsze ??

FuckBaton