SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile czasu (dziennie) powienien trwać trenig na masę ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25860

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 290
Szukałem takiego tematu ale nie znalazłem. Może ktoś powie mi ile powinien trwać trening na masę. Przy założeniu, że robię 2 mięśnie dzinnie po 8-10 serii na każdy i przerwie pomiędzy seriami 1 minuta to wychodzi cały trening około 40-50 minut.

Czy to trochę nie za mało ? A może właśnie o to chodzi, aby mięśnie maksymalnie zmęczyć w jak najkrótszym czasie przy odpowiedniej liczbie serii ?

Mam jeszcze jedno pytanie. Zawsze po przerwie wakacyjnej (letniej) jak wracam we wrześniu na siłkę to do grudnia idzie mi masa bardzo szybko np. od września do grudnia 4-5 cm w bicepsie ok. 8 kg masy, (nie biorę żadnych ster. i odżywek), ale już od około stycznia kompletnie nic nie idzie do dziś nawet przy intentywniejszym treningu z odżywkami dlaczego ?

Sterydy = szybki przyrost ale jeszcze szybszy spadek !!!
1

Sterydy = szybki przyrost ale jeszcze szybszy spadek !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 290
Poza tym to wydaje mi się, że nie jem aż takich złych rzeczy np. dużo serów odtłuszczonych, makaron, mięso. Ale muszę ograniczyć trochę słodycze bo do tego mnie niestety ciągnie.
Czytałem w tych podstawach żywienia o tym, że węglowodany zaraz po treningu zamieniane są na glukozę i potem spalane. Czy nie lepiej po prostu kupić glukozę i po treningu zjeść kilka łyżeczek ?


Sterydy = szybki przyrost ale jeszcze szybszy spadek !!!

Sterydy = szybki przyrost ale jeszcze szybszy spadek !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Powiem tylko tak - im dłużej trwa trening tym większe wyczerpanie zapasów glikogenu, dlatego treningi masowe, ich część właściwa, nie powinny przekraczać godziny, ty się tego widzę tyrzymasz - ale nie wiem czy dobrym pomysłem jest robienie dokładnie takich samych przerw dla wszystkich ćwiczeń (powinny być krótsze dla ćwiczeń izolowanych/małych grup mięśniowych i dłuższe dla ruchów złożonych/dużych grup mięśniowych). A co do przerw w masówce minuta to troszeczkę za krótko jak na trening masowy, lepiej w masówce stosować około 120 sekund dla ruchów złożonych/dużych grup mięśniowych i około 90 sekund dla ruchów izolowanych/małych grup mięśniowych.

A robisz okresy regeneracyjne? Może brak odpoczynku jest tutaj winą.

leniwa i d****na maskotka-mafia.suple.hardcor.pl
"When the flood calls, you have no home, you have no walls"

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja robilem przez 7 miesiecy masowe treningi (trwaly ok 1,5 godz +rozgrzewka , rozcioganie =2godz ) . Masa poszla spoko (tak wogule to cwicze 7 miesiecy ) , robilem 2 min przerwy .Pamietaj duzo jedz a bedziesz wielki 5, 6 posilkow dziennie i sam zobaczysz ze nie wiadomo skond masz mase . Moze mialem za dlugi trening ale na mnie podzialal ok 5kg masy w 7 miesiecy dla mnie to duzy sukces (na sucho ) .O i cwiczylem 4 razy w tygodniu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2893 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17953
hmmmm widze ze cholernie zle cwicze

napewno robie dluzsze przerwy niz te 2 minuty , moje maja tak po okolo 4-5

kruszek mozesz dac cos wiecej o tym glikogenie ??

And shepherds we shall bee,
for thee my Lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
that our feet may swiftly carry out thy command,
we shall flow a river forth on to thee,
and teeming with souls shall it ever be.
Il nomine patrie et fili et spiritu sancti

"Czekasz na swoją szansę, ale nikt ci jej nie da
Dopóki nic nie zrobisz i sam sobie będziesz schlebiał"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3058 Wiek 55 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 36772
"
Zawsze po przerwie wakacyjnej (letniej) jak wracam we wrześniu na siłkę to do grudnia idzie mi masa bardzo szybko np. od września do grudnia 4-5 cm w bicepsie ok. 8 kg masy, (nie biorę żadnych ster. i odżywek), ale już od około stycznia kompletnie nic nie idzie do dziś nawet przy intentywniejszym treningu z odżywkami dlaczego ?" - BRAK REGENERACJI

Conner- to robisz przerwy jak przy planie siłowym


Pozdrawiam
Kilop

Doradca w dziale Trening

Pozdrawiam
Kilop

Doradca w dziale Trening

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Polecam Wstęp do Atlasu Ćwiczeń- sporo iunformacji o planowaniu treningu z pewnością rozwieje wiele twoich wątpliwości-czytaj i pytaj

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
Conner, a co bys chcial wiedziec o glikogenie??

Glikogen to cukier, magazynowany jest w miesniach i w watrobie, przy wspolpracy z adrenalina pomaga glukozie "przejsc" z watroby do tkanek, gdzie jest przerabiana na energie.

Pozdrawiam - Leniwy SiWy
Doradca w dziale: "TRENING"
----------------------------
"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 290
Dzięki za rady. A z tą przerwą regeneracyjną to np.: 2 tygodnie ferii zimowych, święta Bożego Narodzenia, ostatnie święta itp. średnio wychodzi około 1 całego tygodnia przerwy na 2 miesiące ćwiczeń (nie licząc weekendów).

Sterydy = szybki przyrost ale jeszcze szybszy spadek !!!

Sterydy = szybki przyrost ale jeszcze szybszy spadek !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Jeżeli te dwa miesiące treningów były bardzo intensywne to przedłuż czas regeneracji do dwoch tygodni.

leniwa i d****na maskotka-mafia.suple.hardcor.pl
"When the flood calls, you have no home, you have no walls"

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
4-5 minut przerwy przy masie???
No to intensywność super..

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 
1

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 290
A ile dni ćwiczyć w tygodniu ?

Sterydy = szybki przyrost ale jeszcze szybszy spadek !!!

Sterydy = szybki przyrost ale jeszcze szybszy spadek !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening: 3cm w bicu w miesiac. Pytanie

Następny temat

Mała siła:(

WHEY premium