Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
enwu nie musisz dziękować

...
gokuson TEAM SFD Administrator
Fatalnie w pierwszym dniu rywalizacji w turnieju olimpijskich zapasów klasycznych spisali się polscy zawodnicy, którzy szybko odpadli z dalszej rywalizacji.

Odpadli:
Dariusz Jabłoński - po pierwszej przegranej walce
Ryszard Wolny - roowniez po przegranej pierwszej walce
Marek Mikulski -

Certyfikowany dietetyk i trener personalny

...
Siedem z dziewięciu polskich osad, które wystartowały w kwalifikacjach wystapi w sobotnio- niedzielnych finałach w kajakarstwie klasycznym.

Ogromne szansę na zdobycie olimpijskich medali mają dwie dwójki kanadyjkowe: Daniel Jędraszko i Paweł Baraszkiewicz(aktualni Mistrzowie Świata na tym dystansie) - C-2 500m, Michał Śliwiński i Łukasz Woszczyński - C-2 1000m oraz kobieca dwójka K-2 500m z Anetą Pastuszką i Beatą Sokołowską - Kuleszą. Liczymy również na dobry występ naszych czwórek.

W piątek rozegrane zostaną finały C-2 1000m, K-4 1000m(mężczyzn) oraz K-4 500m kobiet.
W sobotę natomiast C-2 500 i K-2 500 mężczyzn oraz K- 1 500 i K-2 500 m kobiet.

...
Po trzech konkurencjach pięcioboju nowoczesnego, Marcin Horbacz zajmował drugie miejsce w klasyfikacji. Przez moment powiało szansami na medal. Nasz zawodnik miał jednak pecha w czwartej konkurencji i wycofał się z rywalizacji.

Po strzelaniu, szermierce i pływaniu Horbacz był drugi. Miał szansę nawet na objęcie prowadzenia. Nadzieje prysły podczas jazdy konnej. Polak mimo, że miał do dyspozycji bardzo dobrego konia, nie wykorzystał życiowej szansy. Popełniał mnóstwo błędów i nie był w stanie zapanować na zwierzęciem. W końcu zrezygnował z rywalizacji. Nie zdobył w tej konkurencji żadnego punktu i w efekcie spadł na ostatnie, 32 miejsce. Drugi nasz reprezentant Andrzej Stefanek od początku spisywał się słabo. Po czterech konkurencjach zajmuje przedostatnią pozycję. Przez pięcioboistami pozostał już tylko bieg. Wyłoni on zwycięzców, Polacy stracili już szanse na miejsca w czołówce.

...
Szacuny 1 Napisanych postów 234 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1508
36-letni Robert Korzeniowski (Wawel Kraków) nie dał szans rywalom na trasie chodu na 50 km i w znakomitym stylu wywalczył w Atenach złoty medal. Jest to już czwarte &#8222;złoto&#8221; olimpijskie naszego wybitnego chodziarza.

Korzeniowski przeszedł trasę w czasie 3:38.46. Drugie miejsce zajął Rosjanin Denis Niżegorodow, który wpadł na metę słaniając się na nogach i stracił do Polaka 4 minuty i 4 sekundy. Brązowy medal zdobył także Rosjanin Aleksander Wojewodin - strata 4 minuty i 48 sekund.

Na 6. miejscu rywalizację ukończył Roman Magdziarczyk - 3:48.11, zaś tuż za nim linię mety minął Grzegorz Sudoł - 3:49.09. To naprawdę znakomity wynik polskich chodziarzy.

Gratulacje na mecie stadionu w Atenach złożył zwycięzcy prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Zdobywając czwarty złoty medal Robert Korzeniowski został tym samym najwybitniejszym polskim olimpijczykiem, wyprzedzając w klasyfikacji polskich multimedalistów Irenę Szewińską, która ma na swoim koncie 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale igrzysk olimpijskich.

W Atlancie (1996) był pierwszy na 50 km, a w Sydney (2000) na 20 i 50 km. Jest jedynym polskim sportowcem, który ma w dorobku cztery złote medale igrzysk.

Równo rok temu, 27 sierpnia w Paryżu, zdobył po raz czwarty (poprzednio w 1997, 2001 i 2003) tytuł mistrza świata na 50 km.

Medal Korzeniowskiego jest trzecim złotym medalem Polaków w Atenach. Pierwszy zdobyła Otylia Jędrzejczak w pływaniu, a drugi wioślarze Robert Sycz i Tomasz Kucharski. Polacy zdobyli łącznie 9 medali - 3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe

Żródło: Onet.pl

...:::>No One Is Perfect<:::...

...
A swoja drogo to ladnie zapaśnicy dali dupy na tych mistrzostwach...

...
VLAD.IV ZASŁUŻONY
wszyscy dali du.py jesteśmy beznadziejni w sporcie ... a Otylka i Korzeń powinni obywatelstwo zmienić bo ich wykorzystują do nabijania puli medalowej co powoduje nierealny obraz polskiego sportu - bo jesteśmy tragiczni

członek-mafia.suple.hardcor.pl

...

Zgadza sie

...
Potwierdzam jak na 40mln kraj tylko tyle medali to jest doslownie tragedia doslonie zsal patrzec