SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

I cykl kreatynowy - zestaw suplementów na mase

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1405

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1546
DZIEŃ TRENINGOWY
PRZED ŚNIADANIEM (30 min)
Creatine Powder Microform - 5 g
R - Types - 1 kaps.
Taurine - 2 kaps.
PRZED TRENINGIEM (60 min)
Monster Mass - 50 g
PO TRENINGU (bezpośrednio)
Carb BX - 60 g
R - Types - 2 kaps.
Taurine - 2 kaps.
PO TRENINGU (30 min)
Monster Mass - 50 g
PRZED SNEM (30 min)
Pure Whey 80 - 75 g

DZIEŃ NIETRENINGOWY
PRZED ŚNIADANIEM (30 min)
R - Types - 1 kaps.
Taurine - 2 kaps.
II ŚNIADANIE
Monster Mass - 50 g
PRZED SNEM (30 min)
Pure Whey 80 - 75 g

Do tego 5 posiłków w ciągu dnia. Co sądzicie o takim zestawie i dawkowaniu? Podkreślam, że jest to mój pierwszy cykl kreatynowy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36374
Przed sniadaniem - OK
Przed treningiem - hm massa mozesz wziac 30-60 minut, najlepszy bylby pelnowartosciowy posilek, zreszta to jest zawsze najlepsze wyjscie w kazdej sytuacji, ale nie zawsze jest taka mozliwosc
Po treningu - OK
Po treningu 30 minut - NIE WIEM !

CO ty samymi odzywkami zyjesz ? bo rozpisales to jakbys jadl same odzywki nigdzie nie zaznaczyles ze posilek np. 1godzine po treningu.
Przed snem az 75 gram ? o Boze.

Dzien nietreningowy
Przed sniadaniem - OK
II sniadanie wnioskuje ze tutaj nie mozesz posilku zjesc wiec wydaje sie OK.
Przed snem - ta sama sytuacja - czyli 75g ?:/

Jeszcze takie pytanie - po co ci tauryna ?
Mala uwaga - o dawkowaniu nic nie sadze bo...nie znam zapotrzebowania kalorycznego i nie wiem co za dieta itd..wiec na temat dawkowania np. bialka i gainera wypowaiadac sie nie moge ;/ aczkolwiek smierdzi mi to 75g przed snem - troche sporawo.

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1546
ZYZ dzięki Oczywiście, że jem również normalne posiłki. Staram się aby było ich 5 dziennie. Czasami mi to wychodzi Poniżej wkleiłem informacje "ze sklepu" dot. tauryny.

Tauryna jest aminokwasem warunkowo-niezbędnym, powstajacym z metioniny i cysteiny. Występuje w organizmie jako wolny aminokwas lub składnik prostych peptydów - w płytkach krwi i żółci, gdzie z kwasami żółciowymi tworzy kwasy taurocholowe. Aminokwas ten nie stanowi elementu budulcowego białek ustrojowych, jest jednak niezbędny w procesach ich przemiany. Organizm ludzki wytwarza niewielkie ilości tauryny, przy czym jej ilość jej niewystarczająca szczególnie dla organizmów młodych i rosnących oraz wykonujących wysiłek fizyczny.

Tauryna, podobnie jak glutamina magazynuje azot w organizmie. Wpływa buforująco na pH krwi, zmniejsza intensywność rozpadu białek - wykazuje działanie antykataboliczne, znacznie wpływając na poprawę umięśnienia. Podczas wysiłku fizycznego w organizmie wytwarzana i uwalniana jest w nadmiernych ilościach serotonina - hormon powodujący reakcje kataboliczne mięśni. Tauryna ogranicza wytwarzanie tego hormonu. Zmniejszona ilość wytworzonej serotoniny powoduje, że organizm nie odczuwa zmęczenia i może wykonywać wysiłek fizyczny znacznie dłużej, przy zachodzących w ograniczonej ilości procesach katabolicznych mięśni.

W warunkach obciążenia organizmu wysiłkiem fizycznym, tauryna utrzymuje długo wysokie stężenie jonów wapnia w komórkach nerwowych i mięśniowych, wykazuje podobny do insuliny wpływ na metabolizm węglowodanów - zmniejsza stężenie cukru we krwi.

Ponadto w badaniach naukowych stwierdzono także korzystne oddziaływanie tauryny jako czynnik:
- zapobiegający powstawaniu chorób sercowo-naczyniowych,
- regulujący (obniżający) poziom cholesterolu w krwi,
- stabilizujący funkcjonowanie komórek nerwowych i mózgowych (w epilepsji),
- zapobiegający powstawanie plamkowej degeneracji siatkówki,
- wspomagający leczenie schorzeń wątroby,
- spowalniający skutki choroby Alzheimera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36374
No wiem do czego ona sluzy i jak dziala ale bylem ciekaw poprostu po co ja chcesz brac jest ona hm...tania - tak sie mowi ale jakby to wszystko policzyc wcale tak tanio nie wychodzi

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady?
Nasi specjaliści bezpłatnie odpowiedzą na twoje pytanie z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji!
Tomasz Maciołek
Tomasz Maciołek TomQ-MAG
Łukasz Domeracki
Łukasz Domeracki Domer
Sebastian Szmit
Sebastian Szmit flex1976
Agata Bugorska
Agata Bugorska eveline
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOCY!!!

Następny temat