SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

I co teraz?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 915

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13
Witam.
Poczytałem trochę to forum i dowiedziałem się dużo ciekawych i przydatnych rzeczy ale w sumie nie odpowiedziało to na moje pytania.

Aby mógł zadać pytanie myślę że najpierw muszę opisać swój 'przypadek'.

Jestem 20 letnim studentem o wzroście 175 cm, wadze 86 kg i jeszcze 11 miesięcy temu ważyłem 110 kg. Postanowiłem przejść na dietę i tak oto schudłem 28 kg w przeciągu 7 miesięcy. Ci uważniejsi pomyślą że pomyliłem sie w obliczeniach i wyszło mi o 4 kg za dużo ale nie. Dietę skończyłem w czerwcu ważąc 82 kg ale przez wakacje przytyłem 4kg :/ Do diety zabrałem się nie mając najmniejszej wiedzy na ten temat przekładając tempo spadku wagi nad zdrowie. Jadłem 3 posiłki dziennie: śniadanie godz. 7-10 (w zależności od tego na którą miałem na uczelnie) 2 kromki wysokokalorycznego (chyba) chleba razowego (jedna kromka 115 kcal)posmarowane białym serem + plaster sera topionego na każdej +plasterek pomidora/ogórka. Wychodzi około 180 kcal jedna. W dni wolne od nauki na śniadania jadłem 1 kromkę. Na obiad i kolacje jadałem to samo po jednej kromce w godzinach odpowiednio 14 i 18.
Obliczyłem że wychodziło około 800 kcal dziennie. Do tego piłem dużo płynów przeważnie kawy bo bardzo lubię i tego nie mogłem sobie odmówić. Jak już wspominałem po zakończeniu odchudzania ważyłem 82 kg ale problem się zaczął jak po przyjeździe ze studiów znowu zacząłem jeść i tak przybrałem 4 kg. Będąc poza domem było mi dużo łatwiej sie zmobilizować do trzymania diety niż w domu. Do końca września planuje zrzucić te 4 kg poprzednią metodą bez względu na koszty zdrowotne. Ale co dalej? Chciałbym utrzymać wagę 82 kg zdrowo się odżywiając. I teraz seria pytań:
1. Wiem że po takiej diecie metabolizm sie zmniejsza i nie przetwarza normalnej ilości kalorii i że bd musiał go stopniowo zwiększać. Ile kcal dziennie musiałbym jeść żeby nie przytyć i co ile i o ile zwiększać ich ilość?
2. Jak długo dochodzi sie do stabilizacji metabolizmu?
3. Mam zamiar zacząć uprawiać jakiś sport a ze jestem za leniwy na siłkę, bieganie itp to pomyślałem o basenie by odbudować mięśnie ramion i klatki które spaliłem na diecie. Ile więcej kcal musiałbym jeść chodząc na basen 2x w tygodniu i jednocześnie nie tyć ani nie chudnąć?
4. Na Inso czytałem że podczas diety nie można pić dużej ilości płynów. Dlaczego?

Narazie tyle pytań ale zapewne bd miał ich więcej jak mi się coś przypomni :). Liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Albo to zrobisz od razu i pogodzisz się z lekkim przytyciem, albo będziesz się bawił w "wychodzenie z głodówki" i będziesz dodawał co tydzień 100kcal.
A teraz sprawa najważniejsza. Odbudować mięśnie możesz na siłowni. To najlepszy trening kształtujący sylwetkę. Basen jest dość słaby i wybierany raczej jako trening dodatkowy, rozciągający i wspomagający regenerację.
Jak zaczniesz normalnie jeść, to musisz zadbać o mięśnie, inaczej będzie lipa i za pół roku będziesz warzył 130kg. Pamiętaj, że organizm zawsze wypłaca premię za popełnione błędy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA - prosze o sprawdzenie

Następny temat

Jak najdłuższa wytrzymałośc w trakcie walki, i innych sportow

WHEY premium