SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izotek - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 645758

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 176
ja terz rzadziej odwiedzam forum bo studiuje ale teraz zalozyli nam stalke w mieszkaniu tazke bede czesciej :0 ja biore izotek i mysle ze on dziala tak samo jak roacutan, zaskorniki wychodza skora niesamowicie sucha no i wlosy sa najlepsze mozna je myc raz na tydzien, tylko trzeba uwazac na otarcia naskorka, kampv zycze ci powodzenia w walce z depresja, ja tez ja czasami miewam, ale to chhyba ten lek sie troszke do tego przyczynia, mi pomaga moj chlopak ktory zabiera wszystkie lusterka i powtarza ze skora jest piekna choc wiem ze to nieprawda ale na psychike pomaga, pozdraiam Was wszystkich piszcie czesciej po faKTYCZNIE ZASTOJ TU przez tydzien tylko jedna strona zapisana(; pozdrawiam pogtromcow!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 239
Ces ... Wiece co ?? Strasznie sie wlasnie zeshizowalam :/ Przeczytalam jakies forum gdzie byly osoby ktore braly roa/izotek i mniejsza z pryszczami ale po 2 latach maja ogromne prolemy ze skora i wlosami, ktory ponic staly sie matowe, jest ich malo,sa cienkie, ciagle wypadaja i czy sie je umyje czy nie umyje przez 3tyg to wygladaja tak samo-strasznie :/ Boje sie tego, bo jak wiemy wlosy sa wazne i nie chce zostac z piecioma suchymi na krzyz :/

Poza tym kuracja dobrze juz chyba miech minal i jest duzo lepeij chyba nawet nie mam zadnego pryszcza tylko ranki bo luszcacej sie skorze. Usta suche coraz bardziej, do tego lekki lupiez, ale jaki przywilej-nie musze myc wlosow co drugi dzien ;D co jeszce... a wiem !! Mam dziwne bole miesni kregoslupa :/ Miewa ktos takie ? bo to chyba po leku ... Jak np. sie klade to tak jakby taki dziwny skurcz nie umiem tego opisac, ale to nie jest taki bol straszny tylko takie cus dziwne... (ale wytlumaczylam :P ) Troszke suche oczy i swiatlowstret, chwilowe zaburzenia widzenia, ale to takie wszytsko delikatne. Pozdrawiam :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 286
SuLtankA

Na te bóle mięśniowe to polecam aspargin - czyli magnez z potasem. Magnez odpowiada za gospodarkę nerwowo - mięśniową, a potas wzmacnia mięśnie. Takie bóle często powstają z ich niedoboru, a o to nie trudno jeśli dużo solisz, mało pijesz /wody oczywiście :)/, dużo się ruszasz i uczysz, a do tego nieregularnie i niezbyt zdrowo odżywiasz.

ewelinka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 286
kamov

Doskonale Cie rozumiem, ja jestem po 2,5 letniej psychoterapii, w pewnym etapie wystąpiła u mnie depresja i wiem co to znaczy. Był taki czas, kiedy w ogóle nie wstawałam z łóżka, nawet nie chciało mi się nacisnąć przycisku na pilocie. Psychotropy zażywałam 1,5 roku - różne, m.in. coś co ma taki składnik jak prozac, ale mnie to nie pomogło, trafili mi dopiero z lekiem za 3 razem, więc się nie załamuj jak nie będzie działać tylko powiedz o tym lekarzowi, bo nie jest problemem zmienić lek. Pamiętaj tylko, że leki to tylko mydlenie oczu i one Cię nie wyleczą z depresji,a tylko podnoszą nastrój żebyś mógł normalnie funkcjonować i zmniejszaja objawy depresyjne. wyleczyć Cię może tylko kompleksowa psychoterapia prowadzona przez prawdziwych fachowców. I tu radzę Ci się dowiedzieć o kwalifikacje ludzi do których się zgłosić. Ani psycholog, ani psychiatra nie leczą, leczyć może PSYCHOTERAPEUTA, a nie ma chyba nic gorszego od zaufania nieodpowiednim ludziom, bo potrafia wyrządzić komuś wielką krzywdę. Ja trafiłam na wspaniałych ludzi, którzy mi pomogli i teraz zaczynam nawet myśleć, że cała ta choroba /depresja to właściwie zaburzenie/ wyszła mi na dobre. Jestem o wiele silniejsza niż rówieśnicy, którzy nigdy nie mieli takich problemów, naczyłam sie tylu rzeczy i juz wiem, co robić żeby życie zaczęło sie układać tak jak chce. Bałam się, że pewne rzeczy mogą wrócić z powodu brania izoteku- ale nic sie takiego nie stało. Nawet zaczęłam studiować 2 kierunek, właśnie psychologię, ale niekoniecznie wybiorę specjalizacje kliniczną. Więc nie martw się kamov, bo to się da całkowicie wyleczyć, no może nie tak szybko jak katar, ale równie skutecznie. I pamiętaj, że to nie jest wstyd, choroby psychiczne znajduja się na 2 miejscu po chorobach układu krążenia, jako powód niezdolności do pracy. Około 30% ludzi w pewnym etapie życia miewa zaburzenia depresyjne. A ta cała stygmatyzacja osób z problemami natury psychicznej to jest wyjątkiem tylko w naszym kraju. Na szczęscie powoli zaczyna się to zmieniać.
Będe trzymać kciuki.

No, to się trochę przeraziłam tymi opuznionymi skutkami ubocznymi. Ale z drugiej strony myśle, że gdyby było tak bardzo źle, to już dawno wycofaliby ten lek. W pewnym sensie na pewno jesteśmy królikami doświadczalnymi, ale przecież gdyby roaccutane okazał się niewypałem, to nie zaczeliby produkować izoteku, czy aknenorminu.
Ja prawie nie mam skutków ubocznych, nawet ust mogę cały dzień nie smarować. Jedyne co mi przeszkadza to widzenie przez mgłe czasem i coraz mniejszy światłowstręt.

Nic nam nie będzie, a teraz spadam, bo mija czas na zażycie izoteku

ewelinka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 239
Ewa dzieki za pomoc :) Sprobuje tego jak bedzie tak dalej z miesniami :/

Jeszce raz spytam czy ktos korzystal z propozycji bartka46, jesli tak to bardzo prosze o kontakt priv :)

Pozdrawiam:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 553
Kamov

Na jakim podłożu dopadły Cię te stany depresyjne? Czy to ma związek ze skutkami ubocznymi stosowania Izoteku/Roaccutane? W teorii pozbyłeś się czegoś, co gnębiło Cię przez dobrych kilka lat, a mimo to czujesz się zniechęcony do życia.

Pozdrawiam.

Katerpilar

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 95 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 205
ewka2707
Obawiam sie ze jedyna forma leczenia w moim przypadku bedzie stosowanie fluoksetyny (prozac), studiuje, egzaminy itd, wiadomo, nie moge sobie pozwolic na zadna przerwe.Nie ma na tyle silnej depresji, zeby nie wstac z lozka, ale za to nie funkcjonuje tak jak powinienem, brac zycia towarzyskiego, niskie poczucie wlasnej wartosci itd. O ile mowie, ze tradzik mozna wyleczyc obawiam sie ze depresji nie da sie wyleczyc, takie jest moej zdanie. Depresje mozna zaleczyc, uspic, ale wczesniej czy pozniej moze powrocic, ale nie musi. Czlowiek z osobowoscia depresyjna musi liczyc sie ze znowu wpadnie w dol. Chociaz z drugiej strony mysle, ze skoro leczy sie tradzik, to czemu nie depresje :) Niestety nie mam tez czasu na psychoterapie. Nie chce tez zdawac sie tylko na chemie, ale wierze ze chemia pomoze. Jakos sie trzymam :) I mam nadzieje, ze bedzie dobrze, okaze sie niedlugo. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 95 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 205
Pinezkop

Moje stany depresyjne sa zwiazane z sytuacjami, ktore spotkaly mnie w zyciu, za duzo spraw chcialem zalatwic na raz i za wiele spraw mnie przeroslo. Niewatpliwie tradzik przyczynil sie do obnizenia poczucia wlasnej wartosci. Wlasciwie nie wiem co bylo glownym powodem, to rozwijalo sie stopniowo. Wydaje mi sie, ze nawet Roaccutane poprawil moje samopoczucie. Skutkow ubocznych nie mialem. Jestem prawie miesiac po kuracji i jest dobrze. Tyle, ze ja nie chce czuc sie zniechecony do zycia, bo ile mozna... Bede walczyc.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 55 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1853
Kamow czyli co mowisz nam ze po kuracji dopadla cie depresja :] J moze jestem za mldy i nie wiem nawet o co chodzi z ta depresja jak mozna sie zalamywac skora ci sie wyleczyla wiec jest gites teraz tylko dobre ciuszki cza zakupic i na dyskoteke jak dziewczyne poznasz wszystki ci sie zmieni i nie bedziesz wtedy wiedzial co to jest depresja :DD:
1

pozdrawiam :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 95 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 205
Depresja to nie wymysl ani jakies tam zle samopoczucie. Depresja nie pojawila sie po zakonczeniu kuracji. Tradzik tylko ja zaostrzyl. To wszystko.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to nerwica? :-)

Następny temat

Potliwosc

Wiecej