SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izotek - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 647846

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 110 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 841
Hej u mnie 34 dzień z izotekiem narazie jest spoko. Mam dawkę 30mg przy wadze 75 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 652 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 41220
Do damcioo

Jestes juz po wysypie ?? Jesli tak to po jakim czasie miales ?? czy to mozliwe ze zaczyna sie od pierwsze tabletki ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 110 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 841
do prosac
Tak już wysyp mam za sobą zaczął on się jakoś w pierwszym tygodniu brania tabletek no i trwał dwa tygodnie ale wrto przetrwać dal takich efektów jakie teraz mam. Życzęł ci powodzonka i cierpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 118 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1231
Hej. Wlasnie wrócilem od dermatologa. Pani dermatolog przepisala mi Aknenormin. :D Dodala ze nie ma róznicy czy biore Roaccutane, Izotek czy Aknenormin. Jedyna róznica jest w cenie. Ja swoja kuracje zaczynam w piątek. :D :D :D
Pozdrawiam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 556 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33927
Witam

Dzisiaj mija dzień 69 z około 180, czas na małą relacje z leczenia.
Więc sprawa wygląda tak: po trądziku zostały mi tylko przebarwienia, które i tak już są bardzo blade, jeżeli ta tendencja się utrzyma to po nowym roku nawet one będą wspomnieniem . Czasami wyskoczy mi coś, ale znika w przeciągu dnia lub dwóch
Używam dodatkowo emulsji Dalacin T dwa razy dziennie, ale już mi się kończy.
Jutro idę na kontrole, zobaczymy, co powie lekarz, poproszę go żeby mi dała coś na te przebarwienia.
Moja dawka aktualnie to 30mg przy wadze 69kg
Efekty uboczne - standardowe, czyli:
-suche usta (nivea sobie doskonale radzi)
-sucha skóra (to akurat mi nie przeszkadza )
I to by było na tyle z efektów ubocznych

Pozdrawiam AFROK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 239
Ces;)
Ja juz piate opakowanie Izoteku, wiec okolo 3 miechow biore. Kuracja przebiega super, pryszcza nie mialam chyba juz od 2,5 miesiaca,a efekty uboczne to oczywiscie suche usta, teraz rowniez sucha skora dloni i twarzy,kiedy zaczal sie mroz. Prawde powiedziawszy,bylam ok.3 razy na solarium i nic mi sie nie stalo, alko tez spozywalam i tez nic sie nie dzialo;) oczywiscie nie polecam, bo sie nie powinno,ale u mnie tak wyszlo jakos:P Jedyny problem to przebarwienia ... Afrok Ty bierzesz krocej a juz Ci znikaja, u mnie wciaz sa, mimo, ze nie mialam duzego tradziku,aczkolwiek chyba dosyc gleboki... Ma ktos jakas skuteczna metode na to ? Aha ! odkrylam co jest najlepsze na usta, majac juz full roznych pomadek,tatao gdy nie bylo chapsticka kupil mi wazeline malinowa, najpierw bylam zla bo uznalam, ze nic nie da, ale okazalo sie, ze jest na serio najlepsza;) i nie zostawia bilaych sladow na spierzchnietych ustach... Prze regularnym stosowaniu problem ust praktycznie zniknal ;] Pozdrawiam wszytskich ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 553
Sultanka

Dochodzę do wniosku, że Ty nigdy nie miałaś prawdziwego problemu z trądzikiem. Taką masz niepohamowaną chcicę, że musisz iść na solarium, tak? Solarium, które jest na samym czele czarnej listy i to nie dlatego, że ktoś tak sobie powiedział na wszelki wypadek, a dlatego, że jest to po prostu NIEBEZPIECZNE. "I nic mi się nie stało" - hehe... a to dobre. Czy Ci się stało czy nie, dowiesz się dopiero po czasie. Niektórzy ludzie stosujący Izotek w porach roku bardziej słonecznych, chodzą przezornie w czapkach z daszkiem, celowo wybierają zacienione miejsca. Idź po rozum do głowy, bo skończysz z przebarwieniami, które usunąc już będzie nie sposób. Matko, jak ktoś może być tak bardzo nieodpowiedzialny....:/

Pozdrawiam - Pinezkop.

Ps: Ale przynajmniej będziesz miała śliczną czekoladowoą karnację

Katerpilar

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 652 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 41220
A wiec jestem na 7 dniu izoteku i z cala pewnoscia moge powiedziec ze wysyp sie zaczal :( wyrzucilo mi brode i poszczegolne miejsca twarzy chcialbym to wszystko rozdrapac ale wiem ze niemoge ;/ poradzcie cos co robic w takich sytuacjach :/ jest naprawe zle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 874
Cze dzisiajmija 49 dzień kuracji! i w końcu zaczyna "pojawiać sie światełko w tunelu" to znaczy wysyp sie kończy i zostają mi tylko przebarwienia i małe pryszcze, ale jak je przypudruje to wmiare ich nie widać. Strasznie sie ciesze że wkońcu zaczyna być widoczna poprawa bo przez ostatnie kilka tygodni wyglądałam poprostu fatalnie mam nadzieję teraz będzie już tylko lepiej!
Pozdrawiam wszystkich ,
Trzymajcie sie!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 556 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33927
I po kontroli, znowu obniżyli mi dawkę. Teraz mam przeplatać, jeden dzień 30mg, i jeden 20mg i tak do końca roku. Po nowym roku tylko 20mg (ma to zapobiec drastycznemu obniżeniu dawki). Dostałem także dwie maści. Jedną do zrobienia, niestety na recepcie były wypisane tylko składniki, więc nie wiem co to jest, lekarz mówił że ma właściwości wybielające i przeciw zapalne, mam tego używać na noc, na dzień mam maść Davercin.
Lekarz jest zachwycony tym jak, ja dobrze toleruje ten lek, gdyby nie sucha skóra (to mi nie przeszkadza, bo wole chodzić „wysuszony” niż „świecący”), i suche usta (nivea daje rade doskonale), niemiałbym żadnych innych efektów ubocznych, nawet z wątrobą jest idealnie, tak jak bym nic nie brał, z czego się bardzo cieszę.

Co do ciebie SuLtankA to napisze ci czego mi lekarz KATEGORYCZNIE ZABRONIŁ!!!!!
1-Jedzenia marchewek w jakiejkolwiek postaci czyli: Kubusie , Pysia , surowa marchew i wszystko co zawiera w sobie marchew w każdej postaci. Dlaczego? Bo marchew ma w sobie dużą ilość Wit A, może to doprowadzić do nasilenia objawów hiperwitaminozy (patrz na listę efektów ubocznych)
2-Przyjmowania jakichkolwiek preparatów wzbogaconych o witaminę A czyli: kompleksy witaminowe, soki itp. (osobno bez witaminy A jak najbardziej polecane, z NIE). Dlaczego? Patrz pkt.1
3-OPALAĆ SIĘ, tyczy się to słońca (teraz o to raczej ciężko ) i solarium, ogólnie solarium mam omijać z daleka. Dlaczego? Bo izotretinoina ma właściwości fotouczulające szerzej jest to opisane tu: http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb.php  <-- akapit Reakcje fotouczulające, czyli robiąc tak dalej możesz się nigdy nie pozbyć plam z twarzy.


Pozdrawiam AFROK
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to nerwica? :-)

Następny temat

Potliwosc

WHEY premium