SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ILE BURAKÓW NA TRĄDZIK (I ogółem, w diecie?)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 85 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1010
WITAM! Czytałem kiedyś post "Michała" bodajże tak mu na imię (ten gość od Koksa - Optivia Nutrition, wiadomo o kogo chodzi), i pisał, że na trądzik po koksie najlepsze są buraki, z tym, że jego dawkowanie było jakoś '2 łyżki' w każdym razie w tamtym temacie nie jest to sprecyzowane :).

Leczę właśnie trądzik 'izotekiem' ale chcę wspomagać się burakami, jak wiadomo mają dużo witamin itp. Jem conajmniej 1 buraka dziennie (na początku zjadłem chyba 5, to miałem kolorowo w łazience przez kolejne 3 dni :D czerwony mocz i stolec)

Pytanie 1: JAKA JEST OPTYMALNA DAWKA BURAKÓW DLA MĘŻCZYZNY 70-75KG ?
Powiedzcie ile średnio mam wcinać tych buraków, żeby nie było za dużo (bo zamierzam jeść tego więcej niż mniej)

Pytanie 2: Czym najlepiej uzupełnić buraki? Np. wiem, że jabłka, co jeszcze? Chodzi mi głównie o problemy skórne i wydolność organizmu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Jak chcesz powalczyć z trądzikiem, to proponuję:

- zrezygnować w wysokoglikomicznych pokarmów
- uważać na produkty mleczne
- zadbać o wysoką podaż warzyw (nie tylko buraków)

to w pierwszej kolejności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 85 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1010
Ok poleciał sogacz.. A co do unikania WYSOKOGLIKEMICZNYCH produktów, to mam się sugerować tym indeksem:

technoman w jakimś innym dziale
IG poniżej 20
bakłażany, cebula, cukinia, czosnek, orzeszki ziemne, papryka, pomidory, seler naciowy i korzeniowy, soja, warzywa zielone
IG 20-29
czekolada (min. 70 proc. kakao), czereśnie, fasola gotowana, grejpfruty, fruktoza, groch gotowany, jabłka suszone, jogurt 0 proc. tłuszczu, kasza jęczmienna, marchew surowa, marmolada bez cukru, mleko świeże, soczewica czerwona, suszone śliwki
IG 30-39
brzoskwinie z puszki, ciecierzyca, dziki ryż, fasolka szparagowa, figi, gruszki, jogurt naturalny, makaron sojowy, mleko odtłuszczone i zsiadłe, ryby, soczewica zielona gotowana, sok pomidorowy, spaghetti razowe, śliwki, twaróg
IG 40-50
brzoskwinie, chleb gryczany, otrębowy, żytni pełnoziarnisty, czekolada biała, groszek świeży, mięso chude, mleko sojowe, makaron rurki, ryżowy, z pełnego ziarna, płatki zbożowe bez cukru, pomarańcze, pumpernikiel, ryż basmati, brązowy, sery żółte chude, soki owocowe świeże, truskawki, winogrona

Produkty niewskazane
IG 50-69
ananas, banany, bezy, biszkopt, buraki, chleb razowy, kasza manna, gryczana, kiwi, konfitury, dżemy, słodzone, kukurydza, kuskus, lody, mango, melon, miód, mleko skondensowane słodzone, morele świeże, pączki, rodzynki, rzepa, spaghetti długo gotowane, wafle ryżowe, ziemniaki w mundurkach
IG 70-89
arbuz, batony czekoladowe, bób gotowany, chleb biały, coca-cola, cukier, herbatniki, marchew gotowana, naleśniki, pierogi, popcorn, ryż krótko gotowany, ziemniaki gotowane
IG 90-100
bagietka, bułeczki drożdżowe, chipsy, daktyle suszone, frytki, glukoza, mączka ryżowa, piwo, ziemniaki pieczone


?
Zmieniony przez - Arsaurin w dniu 2012-10-29 11:25:59

Zmieniony przez - Arsaurin w dniu 2012-10-29 11:26:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
prędzej ładunkiem glikemicznym.

generalnie warto unikać słodyczy, gainerów, produktów z oczyszczonej mąki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 332
Też mam trądzik . Niedawno robiłem dietę jabłkową 3 dni + każdego dnia lewatywa i trądzik praktycznie całkowicie zniknął. Lecz teraz od 3 dni jestem na diecie wysokokalorycznej (w stosunku do wagi) - ~3000-3500 kalorii , ważę 53 kg a mam 180 cm. Czyli jest to praktycznie niemożliwe żebym utrzymał kalorie na tym poziomie i pozbył się trądziku?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie

Następny temat

Parę pytań.

WHEY premium