SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

III Otwarte Zawody w TS StepOne Bydgoszcz - 26.09.2019 Bydgoszcz

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 145

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1664 Napisanych postów 16227 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264245
Ze strony organizatora


Witamy serdecznie. Z okazji III. Urodzin Siłowni StepOne Bydgoszcz, wspólnie z siłownia, sklepem SFD Bydgoszcz oraz moją osobą Mariusz Maren Dąbrowski - Zawodnik Strongman zapraszam serdecznie wszystkich chętnych na zawody w Trójboju Siłowym!

III. Otwarte Zawody w Trójboju Siłowym StepOne Bydgoszcz
Data: 26.09.2019
Start: Godzina 16:00
Miejsce: StepOne Bydgoszcz ul. Jagiellońska 39 (Galeria Focus)

Liczba miejsc: 30
Decyduje kolejność zgłoszeń!!!
Zawody dedykowane dla mężczyzn oraz kobiet.Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 9/11/2019 10:38:55 PM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1664 Napisanych postów 16227 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264245
REGULAMIN
III OTWARTE ZAWODY W TRÓJBOJU SIŁOWYM
STEPONE BYDGOSZCZ

1. Informacje ogólne.

1.1. Organizatorem III. Otwartyh Zawodów w Trójboju Siłowym jest siłownia StepOne Bydgoszcz (ul. Jagiellońska 39 85-097 Bydgoszcz), Sklep SFD Bydgoszcz (ul. Jagiellońska 58 Dworzec PKS 85-001 Bydgoszcz) oraz Mariusz Maren Dąbrowski - Zawodnik Strongman.
1.2. Zawody są organizowane z okazji III. Urodzin Siłowni StepOne Bydgoszcz i są rozgrywane w dyscyplinie trójboju siłowego klasycznego.
1.3. Zawody odbywają się w Siłowni StepOne Bydgoszcz, dnia 26.09.2019. Początek zawodów o godzinie 16:00 w strefie fukcjonalnej klubu.
1.4. Zawody mają na celu promowanie zdrowego trybu życia, promowanie sportu trójboju siłowego w Polsce oraz zarażeniem innych osób dyscypliną trójboju siłowego.
1.5. Zawody są bezpłatne i organizator nie pobiera opłaty startowej ani opłaty z tytułu wejścia do siłowni. Należy tylko zgłosić się do recepcji klubu i podać imię i nazwisko oraz informacje, że startuje w zawodach tego dnia.

2. Warunki uczestnictwa.

2.1. Zawody mają charakter "otwarty" tak więc są dedykowane dla każdego zawodnika w Polsce, który ma ochotę wystartować i sprawdzić się w trójboju siłowym.
2.2. Ze względu na charakter otwarty zawodów, organizator zastrzega sobie prawo do odmówienia startu zawodnikom, którzy startują profesjonalnie w federacjach trójboju siłowego i są powszechnie rozpoznawalni w Polsce oraz na świecie.
2.3. Ze względu na ograniczenia czasowe zawodów oraz możliwości Klubu StepOne Bydgoszcz, organizator wyznacza maksymalny limit 30 zawodników, którzy mogą się zapisać na zawody. Decyduje kolejność zgłoszeń.
2.4. Zawody są dedykowane zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.
2.5. Zapisy są przyjmowane bezpośrednio u Mariusz Maren Dąbrowski - Zawodnik Strongman pod numerem telefonu 663-43-43-80 lub poprzez Fan Page Mariusz Maren Dąbrowski - Zawodnik Strongman.
2.6. W zawodach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 lat (Wymóg wstępu do Klubu StepOne Bydgoszcz).
2.7. Osoby niepełnoletnie muszą w dniu zawodów posiadać pisemną zgodę rodziców, którzy zezwolili na wstęp do siłowni oraz na udział w III Otwartych Zawodach Trójboju Siłowego.
2.8. Każdy z zawodników musi posiadać pozwolenie od lekarza o braku przeciwwskazań w starcie w zawodach trójboju siłowego lub sportach siłowych. W przypadku braku takiego pozwolenia, zawodnik musi podpisać w dniu zawodów pisemne oświadczenie, że zgadza się na start dobrowolnie, jego stan zdrowia pozwala mu na uczestnictwo w zawodach oraz że jest świadomy ryzyka oraz ewentualnych urazów bądź kontuzji spowodowanych startem w zawodach. Osoby nie pod piszące oświadczenia lub nie mające pozwolenia od lekarza nie będą dopuszczone do startu.

3. Warunki rywalizacji.

3.1. Zawody odbywają się w trzech bojach: Przysiad, wyciskanie na ławce płaskiej oraz martwy ciąg. Każdy bój ma 3 próby i zapisywany jest najwyższy wynik, który został zatwierdzony przez sędziów. Sprzęt i zasady zaliczania bojów opisane są w punkcie 4.
3.2. Zawody są rozgrywane w kategorii OPEN, a o wyniku końcowym decyduje przelicznik WILKS'a.
3.3. Przed rozpoczęciem zawodów, wszyscy zawodnicy zostaną zważeni między 15:30 a 16:00. Początek zawodów przewidziany jest na godzinę 16:30.
3.4. Do dyspozycji zawodników przed każdym bojem będą dostępne stanowiska w celu wykonania rozgrzewki.
3.5. Osobno klasyfikowane są kobiety i osobno mężczyźni.
3.6. Do dyspozycji zawodników będą szatnie oraz prysznice. Organizator prosi o zabranie ze sobą małych kłódek, aby zamknąć szafki w szatni na swoje rzeczy.
3.7. Przed bojem przysiad oraz wyciskanie na ławce płaskiej zawodnik będzie mógł odmierzyć sobie wysokość stojaków z której chce startować. W przypadku gdy tego nie zrobi podchodzi do wysokości takiej jak poprzedni zawodnik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1664 Napisanych postów 16227 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264245
4. Opis i sposoby zaliczania bojów.

PRZYSIAD:

4.1. Zawodnik może wykonać bój dowolną techniką - low bar, high bar.
4.2. Zawodnik na wykonanie boju od momentu wyczytania jego imienia i nazwiska ma 60 sekund - bardzo prosimy się do tego dostosować, gdyż warunkuje to czas całych zawodów. Zawodnicy, którzy nie ukończą boju w wyznaczonym czasie, będą mieli bój spalony i niezaliczony.
4.3. Zawodnik podchodzi do stojaków, sam zdejmuje sztangę, wykonuje przysiad i odkłada sam sztangę w miejsce stojaków. Warunkiem zaliczenia boju jest zejście biodrem poniżej Lini kolan - czyli lekko poniżej 90 stopni. Zawodnicy, którzy wykonają zbyt "płytki" przysiad lub ciężar "przerośnie zawodnika" będzie bojem spalonym i niezaliczonym.
4.4. Do dyspozycji zawodnika będą asekuranci, dlatego też uprasza się zawodników w przypadku, gdy czują że nie wstaną z ciężarem by ze względu na bezpieczeństwo asekuranta nie zrzucali sztangi!! Tylko w wyjątkowych sytuacjach będzie to akceptowane o czym będzie decydował sędzia główny.
4.5. W przysiadzie DOZWOLONE jest używanie specjalnych butów ciężarowych/trójbojowych, butów z płaską podeszwą lub start na boso. Można używać ściągaczy neoprenowych oraz pasa ciężarowego. Dopuszczane są owijki na nadgarstki. NIEDOZWOLONE jest startowanie w ojiwkach/taśmach na kolana oraz specjalistycznych kostiumach czy gorsetach.

WYCISKANIE NA ŁAWCE PŁASKIEJ:

4.6. Zawodnik może wykonać bój dowolną techniką - maksymalny rozstaw rąk na sztandze to 80cm.
4.7. Zawodnik na wykonanie boju od momentu wyczytania jego imienia i nazwiska ma 60 sekund - bardzo prosimy się do tego dostosować, gdyż warunkuje to czas całych zawodów. Zawodnicy, którzy nie ukończą boju w wyznaczonym czasie, będą mieli bój spalony i niezaliczony.
4.8. Zawodnik kładzie się na ławce płaskiej. Ustawia się w dowolny sposób tak jak mu wygodnie. Dopuszczalne jest tzw. "mostkowanie" jednak głowa, łopatki, pośladki oraz nogi muszą mieć kontakt z ławką, a w przypadku nóg z podłogą, dopuszczalne jest by pięta się lekko oderwała ale palce muszą pozostać w kontakcie z podłogą.
4.9. Do dyspozycji zawodnika będzie asekurant, który po wyrażeniu zgody może podać sztangę zawodnikowi lub zawodnik jeśli zadecyduje może sam zdjąć sztangę ze stojaków.
4.10. Zawodnik wykonuje bój na komendę "Start", sztanga musi dotknąć klatki piersiowej, jednak nie trzeba robić zatrzymania, po czym wyciska sztangę do zablokowania w łokciach. Po czym następuje komenda "Stojak". Bój jest nie zaliczony w przypadku gdy zawodnik wyciskając zacznie opuszczać sztangę z powrotem w stronę klatki piersiowej, wówczas asekuranci zabierają sztangę. Dopuszczane jest "dociąganie" czyli np. zawodnik do prostuje szybciej prawą od lewej reki, a następnie do prostuje lewą, jednak ruch musi być płynny bez zatrzymania.
4.11. Sprzęt DOZWOLONY to wszelkiego rodzaju pasy ciężarowe, owijki/ściągacze na nadgarstki oraz kolana, buty ciężarowe/trójbojowe, na płaskiej podeszwie czy na boso. Sprzęt ZABRONIONY to wszelkiego rodzaju ściągacze, owijki czy inne akcesoria na łokcie - sędzia musi widzieć pełen wyprost w łokciu. Zabronione są także koszule oraz kostiumy do wyciskania na ławce płaskiej.

MARTWY CIĄG

4.12. Zawodnik wykonuje bój dowolną techniką - klasycznie lub sumo - wybór należy do zawodnika.
4.13. Zawodnik na wykonanie boju od momentu wyczytania jego imienia i nazwiska ma 60 sekund - bardzo prosimy się do tego dostosować, gdyż warunkuje to czas całych zawodów. Zawodnicy, którzy nie ukończą boju w wyznaczonym czasie, będą mieli bój spalony i niezaliczony.
4.14. Zawodnik może startować bez obuwia jeśli chce. Uprasza się zawodników o start w getrach do martwego ciągu, jednak ze względu na urodzinowy klimat organizator dopuszcza również do startu bez getrów.
4.15. Zawodnik podchodzi do sztangi, podnosi ciężar bez żadnej komendy, do pełnego wyprostu w kolanach, biodrach i placach. Następnie czeka na komendę "Ziemia", wówczas zawodnik ODKŁADA sztangę na pomost i dopiero wtedy może puścić sztangę. ZABRONIONE jest zrzucanie sztangi na pomost, w takim przypadku bój będzie spalony. Bój jest również niezaliczony w przypadku gdy zawodnik będzie "wózkował" a więc wciągał sztangę po udach nóg w sposób bardzo widoczny i zauważalny przez sędziów. Zawodnik może wykonać bój dowolnym chwytem - na "zamek", przechwyt, nachwyt.
4.16. DOZWOLONE jest stosowanie ściągaczy na kolana oraz pasy ciężarowe. ZABRONIONE jest startowanie w specjalnych gorsetach i strojach do martwego ciągu. Ciężar podnosimy BEZ PASKÓW/HAKÓW oraz innych akcesoriów polepszających chwyt!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1664 Napisanych postów 16227 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264245
INNE DOZWOLONE AKCESORIA:

4.17. Magnezja - dozwolone w każdej formie - płyn, talk, proszek, kostka.
4.18. Amoniak - dozwolony.

5. Postanowienia końcowe.

5.1. Decydujący głos w sprawach spornych ma ZAWSZE sędzia główny zawodów.
5.2. W przypadku nie dostosowania się do regulaminu Organizator zawodów może zdyskwalifikować zawodnika.
5.3. Walczymy na zasadach Fair-Play oraz w przyjaznej atmosferze!
5.4. Przewidziane są puchary, medale oraz nagrody w postaci suplementów lub innych.
5.5. Zawodników prosimy o przybycie nieco wcześniej żeby wszystko wyszło sprawnie i bez opóźnień. Osoby które się spóźnią, będą dopuszczone do zawodów ale bez możliwości cofnięcia bojów które przeoczyli spóźnieniem.
5.6. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz życzymy powodzenia i rekordów życiowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1664 Napisanych postów 16227 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264245
Organizator Mariusz MAREN Dąbrowski napisał :

Zapraszam do zapisów bezpośrednio u mnie pod numerem telefonu: 663-43-43-80
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1664 Napisanych postów 16227 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264245
Ze strony organizatora

Witam wszystkich!

Razem z zawodami w trójboju siłowym, w przerwach między bojami odbędą się dwa szybkie konkursy dla klubowiczów Step One :) Podczas, gdy zawodnicy będą się rozgrzewali do wyciskania na ławce płaskiej oraz później do martwego ciągu wspólnie z Kamil Johny SFD Bydgoszcz planujemy zrobić konkursy.

Jednym z nich będzie przenoszenie Yoka o wadze 120kg dla mężczyzn, a dla kobiet 70kg (Yok na zdjęciu)

Drugim konkursem będzie przenoszenie walizek lub przeciąganie sanek.

Przewidujemy upominki dla uczestników konkursów a więc serdecznie zapraszamy !

Do zobaczenia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1664 Napisanych postów 16227 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264245
Info organizatora

Witam Zawodników oraz Zawodniczki !

Na zdjęciu widoczna jest strefa funkcjonalna Klubu StepOne Bydgoszcz, miejsce gdzie będzie specjalnie oddzielone i przygotowane dla Was na zawody. Zostaną przygotowane 3 stanowiska pod przysiad (Stojaki Olimp), wyciskanie na ławce płaskiej oraz stanowisko do martwego ciągu.

Dodatkowo zostanie przygotowane dla Was po 3 stanowiska na rozgrzewkę, tak aby żaden zawodnik nie wyszedł do boju niedogrzany!

Powierzchnia jest w całości wyłożona gumowymi grubymi puzzlami. Sam trenuje tam i przygotowuje się pod zawody strongman i jestem zdania że to najlepsze miejsce pod sporty siłowe !

Pomiędzy zakończonymi bojami, będzie zawsze około 20 min przerwy w celu rozgrzania się do kolejnego boju!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1664 Napisanych postów 16227 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264245
Ze strony organizatora

Jak idą przygotowania do zawodów?
Jeśli chcecie jeszcze mocniej podkręcić śrubę to zapraszam dzisiaj w piątek trzynastego oraz jutro do 14:00 do SFD Bydgoszcz Dworzec PKS po specjalną ofertę z gratisami !!!

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami poniżej w poście !

Pozdrawiam !...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1664 Napisanych postów 16227 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264245
Pechowy piątek trzynastego?
Nie u nas!

W SFD Bydgoszcz Dworzec PKS mamy „rozpieszczany piątek”
A dla wszystkich „pechowców” którzy nie dotrą dzisiaj do 18:00 przedłużamy go do soboty 14.09.2019 do godziny 14:00!

W sklepie stacjonarnym czeka na was:

Dowolny shot z oferty ALLNUTRITION do każdych zakupów powyżej 50 zł.

Dowolny shot z oferty ALLNUTRITION oraz puszka BCAA drink do każdych zakupów powyżej 100 zł.

Dowolny shot z oferty ALLNUTRITION oraz puszka BCAA drink i sos "zero" do każdych zakupów powyżej 200 zł.

Dowolny shot z oferty ALLNUTRITION oraz puszka BCAA drink i 500g monohydratu kreatyny od ALLNUTRITION lub SFD.PL do każdych zakupów powyżej 300 zł.DODATKOWO !
JEŚLI TWOJE ZAKUPY SKŁADAĆ BĘDĄ SIĘ TYLKO Z PRODUKTÓW FIRMY:
ALLNUTRITION, SFD, QUAMTRAX ORAZ BERSERKER LABS ILOŚĆ SHOTÓW ORAZ PUSZEK NAPOJU BCAA DRINK ZOSTANIE PODWOJONA.

Nie czekaj, wpadnij już dziś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1664 Napisanych postów 16227 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264245
Przedstawiam aktualną listę zawodników oraz zawodniczek zapisanych na III. Otwarte Zawody w Trójboju Siłowym StepOne

Zawodniczki:
1. Marcelina Szatkowska (Bydgoszcz)
2. Sylwia Szostak (Bydgoszcz)

Zawodnicy:
1. Jarek Jarecki (Koszalin/Bydgoszcz)
2. Kamil Szczęsny (Bydgoszcz)
3. Kamil Władziński (Bydgoszcz)
4. Hubert Rumiński (Bydgoszcz)
5. Marcin Oleksy (Opole)
6. Dawid Konarski (Białe Błota)
7. Piotr Wnęk (Bydgoszcz)
8. Rafał Lebioda (Bydgoszcz)

Jest jeszcze sporo wolnych miejsc, zapraszam do zapisów na priv lub bezpośrednio pod numerem telefonu: 663-43-43-80
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1664 Napisanych postów 16227 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264245
Info organizatora

Siema Wszystkim!

26 września nie tylko odbędą się zawody w Trójboju Siłowym, ale czeka na Was wiele atrakcji innych tego dnia!

Zapraszam już od 15:00 do StepOne Bydgoszcz !

Między innymi odbędzie się też pokaz siły Strongman organizowany przez moich dwóch kolegów ze Strongman Team Bydgoszcz Mateusz Wrzesiński oraz Oskar Rocławski.

Oprócz tego spodziewajcie się pokazu Kalisteniki, ineaguracja nowych zajęć BESTrunONE, Muah Thai, Warsztaty Optimove oraz wielka walka Klubowicze VS Trenerzy StepOne!!

Wszystko będzie pod oprawą muzyczną DJ, liczne degustacje, analiza składu ciała oraz na sam koniec Urodzinowy Tort StepOne!

Zapraszam! Startujemy 26 września - godzina 15:00 !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PZKFITS I TRÓJBÓJ SIŁOWY NA BŁONIACH STADIONU NARODOWEGO PODCZAS NARODOWEGO DNIA SPORTU 14.09.2019

aerofull