SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF- zmiany okna żywieniowego

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 344
Witam mam takie 2 małe pytanka Czy na IF jak np. w poniedziałek mam okno żywieniowe od 12 do 20 a np. w czwartek zrobie sobie od 16 do 24 mozna tak zrobić ? I drugie pytanie po jakim okresie IF skrócić okno żywienia do 6 i potem do 4 ? Z góry dzięki każdemu za odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32
Nie wiem czy ktos tu jeszcze czyta po tak dlugim czasie? :D
Mam pytanko: zabieran sie za if ale pracuje na zmiany (nocka-popoludnie-rano) czy moge przenosic na tydzien moje okna zywieniowe o godzine? W sensie jak mam na poludnie to chce zjesc obiad w domu z rodzina czyli ok 12 a jak mam na nocki to wstaje o 13/14. Moge przesunac na tydzien o 2h okno? :)

Denerwuję się gdy ludzie nie trzymają się ustalonych zasad.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 774
Co do skrócenia okna żywieniowego to trudno określić sztywne ramy, sam sobaczysz czy dasz rade wytrzymać więcej postu.
Jeśli będziesz czuł ze 8h to juz za wiele zmniejszysz do 6.

A co do zmiany, to nie jestem pewien czy tak można, zobacz ze wtorku na środę, post będzie trwał 16h, a zaś ze środy na czwartek juz 20h.
Oglądałem ze powinno sie jeść mniej więcej w tym samym okresach dnia, bo organizm także sie do tego po pewnym czasie przystosowuje.
Choć w poniżej w tematach ktoś sie juz o to pytał i tam mu odpowiedział, dziii ze może zmienić, że to nie ma znaczenia (moze był jakis inny przypadek). https://www.sfd.pl/Pierwsze_podejście_do_IF-t984729.html
Pozdrawiam, moze ktos inny się wypowie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 344
Dzięki wielkie zaraz zerknę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94093 Napisanych postów 363931 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667576
4 h okno jest zdecydowanie za krótki,jak masz zamiar zmniejszać okno to do max 6 godzin,nizej bym nie schodził

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Generalnie nie zalecałbym skracania okna konsumpcji (poniżej 8 godzin) w celu dalszej stymulacji redukcji tkanki tłuszczowej. Eksperci mający największy udział w popularyzacji metod IF też tego nie zalecają.

Przy wyraźnej stagnacji podczas odchudzania w większości przypadków sugerowałbym wręcz wydłużenie okna konsumpcji, przynajmniej tymczasowe - 1-2 tygodnie.

Utrzymywanie w miarę stałych pór posiłków jest korzystne, chociażby z tego względu, że wydzielanie niektórych ważnych dla uczucia apetytu i sylwetki hormonów (np: grelina) jest dostosowywane do pór spożywania posiłków. Z drugiej strony jestem przekonany, że przy takim okazyjnym (raz w tygodniu) przestawieniu okna konsumpcji nadal można spodziewać się bardzo dobrych rezultatów, pod warunkiem, że pozostałe aspekty dietetyczne i treningowe będą dopracowane.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-11-24 14:14:17
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 344
No właśnie bo tak normalnie moje okno żywienia jest od 11.30 do 19.30 i mi ono pasuje , ale wiecie idą święta i wigilija jak będzie to przeważnie zaczyna się 18/19 - różnie i chodzi mi głównie o ten dzień żeby go jakoś zmienić albo też sylwester ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 344
A czytałem też że przy 4h jedzenia tłuszcz bardzo szybko się spala to to jest fakt czy mit ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
schodzi szybko
tak samo jak w przypadku diet typu 1000kcal,wielogodzinnych aerobów przy minimalnej podaży składników odżywczych czy diet stricte głodówkowych

ale chyba zdrowie ważniejsze niż szybka utrata kilku kilogramów smalcu?

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ogi111
No właśnie bo tak normalnie moje okno żywienia jest od 11.30 do 19.30 i mi ono pasuje , ale wiecie idą święta i wigilija jak będzie to przeważnie zaczyna się 18/19 - różnie i chodzi mi głównie o ten dzień żeby go jakoś zmienić albo też sylwester ?


A w takim wypadku to najlepiej nie myśleć o oknie żywenia, btw, kaloriach itp., tylko cieszyć się świętami i sylwestrem Jeśli raz odpuścimy, na co dzień trzymając się reżimu, to nic się nie stanie.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75953 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754415
W tak wyjątkowych sytuacjach, które występują niewiele razy w roku nie zwracałbym na to aż takiej uwagi.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94093 Napisanych postów 363931 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667576
tez myslę jak koledzy i koleżanka,wigilia sylwester trochę odpuszczenia diety wyjdzie ci na plus podbijesz kcal podkręcisz metabolizm,odpoczniesz psychicznie od diety.
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta IF

Następny temat

Kilka pytań(dieta, carb nite)

WHEY premium