SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF - proszę o ocenę

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1894

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 311
Witam poproszę o ocenę mojej Diety na IF. Okno żywieniowe od 17.
Pierwszy posiłek zaraz po treningu. Od rana pracuje - praca siedząca do 14-15. Ćwiczę codziennie na siłowni oprócz weekendu.

Mężczyzna 22lata 92kg 95cm w pasie, 112cm w klatce, 40cm łapa, 183cm wysoki - coś mi usunęło te dane początkowe dlatego na szybkiego edytuje...





Zmieniony przez - djkiter w dniu 2013-10-17 13:16:59

Zmieniony przez - djkiter w dniu 2013-10-17 13:18:32

Ludzie zabijają bo sie boją...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jest git. tez mam 92 kg. na poczatku ciezko zjesc. mija drugi tydzien i wpjerdole 400 g kury z kopa 200 g ryzu i 100 g owsianki. tluszczy 1g/ kg jade (orzechy, lniany, oliwa). startujesz i tydzien jedziesz tak jak masz. po tygodniu oceniasz czy chudniesz czy tyjesz i tyle. wejdz na wage po tygodniu takiego sysytemu i bedziesz wiedzial. pocztek jest trudny (sam dopiero co sie rozkrecam) ale prostota IF mnie naprawde pozytywnie zaskakuje codzien.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Po treningu sugerowałbym inne źrodło węgli niż makaron pełnoziarnisty. Lepsze byłyby ziemniaki/ ryż / bataty + dodatki w postci owoców. MOżna byłoby zróżniocwać podażenergii i proporcje b/t/w na dni treningowei nietreningowe

Dieta jest deficytowa w wiele ważnych skłandików, brakuje wit A, E, D, K, C, kwasu foliowego, magnezu, wapnia, selenu, potasu, kwasów omega 3. Taki sposób odżywiania może być szkodliwy. Większa ilosć warzyw, włączenie roby morskich, wołowiny i od czasu do czasu podrobów, a takze uwzględnienie źrodeł wapnia takich jak sery podpuszczkowe miękkie, warzywa zielone, migdały (przy okazji zawieraja magnez) - byłoby pomysłem dobrym.

NIe wiem jak dokłądnie wyglądaja treningi w rozkłądzie tygodniowym, ale jeśli codziennie jest siłówka, zwłąszcza typu split - to warto byłoby zrewidować lekko swoje podejście do treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 311
Witam dzięki za podpowiedź ogółem źródła białka będę zmieniał np kurczaka tak jak wspomniałeś na np wołowinę,rybę itp.To samo z węglami makaron/ryż/płatki/ziemniaki. Tylko chodziło mi o to czy 220g białka 360g węgli i te 60 tłuszczy to dobra proporcja?

Ludzie zabijają bo sie boją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
trudno powiedzieć czy jest definitywnie dobra, jest wiele możliwosci jeśli chodzi o ratio b/t/w. Osobiscie jestem zwolennikiem wyższego udziału tłuszczu ( minimum 25%) w diecie oraz trcohę niższego węgli. Ale jeśli zadbasz o odpowiednią podaż skąłników rozpuszczalnych w tłuszczach pomimo niskiego jego spożycia to twoja proporcja również może się sprawdzić. Jeszcze raz powtarzam - jest wiele możliwosći zestawiania ilosci białka, węgli i tłuszczu i nie ma jednej złotej proporcji, sugeruję raczej działąć w zakresie pewnych przedziałów niżprecyzyjnie i definitywnie określonego ratio. Czym innym bowiem jest dodatkwe 10% energii z tłuszczów wielonienasyconych a czym innym z tłuszczów trans przemysłwoego pochodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Również zwiększyłbym trochę tłuszcze kosztem węglowodanów. Jednak nie jest to konieczne, można spróbować na niższych tłuszczach, ale nie przez długi okres czasu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
IMO za duzo białka, za mało tłuszczu.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 311
Dzięki za pomocne porady.

Ludzie zabijają bo sie boją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
białka jest dobrze
jakieś 2,3g

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 311
Właśnie jestem po 1 posiłku i jeszcze nie zmieniałem tego makaronu na inne węgle potem się tym zajmę. Mam za to problem zjeść taką porcje na raz. Istnieje w ogóle taki problem u osób zaczynających IF? Po ugotowaniu tego makaronu to się to w 0.5kg jak nie więcej zamieniło nie mówiąc o reszcie. Gdzie zaraz muszę za 2h znowu jeść dość dużo. Tylko ja mam taki problem?? Coś robię nie tak ?

Ludzie zabijają bo sie boją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Jak nie dasz rady zjeść takiej ilości to rozłóż to na inne posiłki. Być może rozgotowałeś go trochę i mocno wody nabrał.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 311
A czy ta porcja kalorii nie jest za duża jak dla mnie? ważę 92kg, 5x tyg trening i 0 innej aktywności. Tylko 40min-60min na siłowni po dwie/jedna partie dziennie 8-15 powtórzeń zależy co, bez aerobów. Bo chce sprawdzić na sobie przez tydzień jak na to zareaguje ale mam wciąż niezły problem tyle żarcia skonsumować(wcześniej nieregularne jedzenie i raczej mniej niż powinienem pomimo to doszedłem do 92kg i tak trzymałem). Może okno mam za krótkie - 6h. Dzisiaj nie miałem wyjścia nad 1 posiłkiem to go wliczyłem i zrobiłem tak, żeby jak zawsze dobić do moich 2870 kalorii, które wcześniej wyliczyłem. Niby według potreningu mam zapotrzebowanie na, aż :

Współczynnik BMR 2098.61
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3620.1


Ludzie zabijają bo sie boją...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aeroby z rana =na czczo?

Następny temat

ckd na if? :-)

WHEY premium