SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hymn Polski na mundialu- żart, prowokacja czy skandal?

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
Pamiętacie jeszcze Mundial w Korei? Dzięki Edycie Górniak z pewnością nie zapomnimy!

Sposób w jaki zaśpiewała Hymn wywołał wiele kontrowersji. Minęły 4 lata. W tym roku na Mistrzostwach Świata mają wystąpić Czerwone Gitary.

Edycie Górniak zarzucano, że Mazurka Dąbrowskiego wykonała zbyt patetycznie. Kibice chcieli czegoś zupełnie innego.
Kto zatem powinien to zrobić? Jak śpiewać Hymn tak , aby nie uśpił piłkarzy i kibiców, ale też nie brzmiał żołniersko? A może Polakom potrzeba komercyjnego utworu w stylu "Polska gola, Polska gola"?. Prostego, melodyjnego, ładnie śpiewanego.
Takiego hitu dla mass.

Od kilku tygodni wiadomo, że w dniu meczu Polska-Niemcy wystąpią Czerwone Gitary. Zespół przeszedł ostatnio wizerunkowy remont.
Nowi, młodzi wokaliści, odświeżone brzmienie, ale to wciąż te same, stare, dobre, romantyczne Czerwone Gitary. I jadą na Mundial! Z pewnością zespół sporo ryzykuje.

Co można zrobić z Hymnem? Jak go zaśpiewać? Co jest dopuszczalne, a co już przekroczeniem granicy? Zmiana słów, czy melodii?
Czy wtedy utwór stanie się idealny, czy będzie zniewagą Hymnu Państwowego?

2 maja obchodzimy Dzień Godła i Flagi Państwowej, więc odpowiedzcie sobie na te pytania słuchając propozycji wykonania Mazurka Dąbrowskiego przez strefowy zespół Biało-Czerwone Gitary :

Biało-Czerwone Gitary - Mazurek Dąbrowskiego 2006
ściągaj http://mp3.wp.pl/p/strefa/artysta/39469,utwor,146212.html


To wykonanie Hymnu wywołało istną burzę, wobec czego jego autor poczuł się zobowiązany do podzielenia się z Wami swym zdaniem na temat zaistniałej sytuacji:
"Przygotowana przeze mnie wariacja muzyczna nie ma w swych intencjach obrazy Hymnu Państwowego ani Zespołu Czerwone Gitary. Jest to zaplanowany eksperyment polegający na sprowokowaniu pytania "Kto? No powiedz kto?" i jak ma zaśpiewać na Mundialu najważniejsze dla nas słowa - słowa Hymnu Państwowego. Utwór miał wywołać dyskusje, by uchronić artystów i odbiorców przed kolejnym nieporozumieniem. Ma charakter celowej karykatury stylu. Nie będzie nigdzie promowany, dystrybuowany ani wykonywany, zwłaszcza podczas Mundialu.W moim mniemaniu byłoby to zniewagą. Z zaobserwowanych opinii wynika, że Hymn powinien być odgrywany i śpiewany tradycyjnie, z czym osobiście się gadzam. Podkreślam i przypominam, że Zespół Czerwone Gitary nie ma z tym nagraniem nic wspólnego, a autorami praw do dystrybuowania i korzyści majątkowych są oryginalni autorzy tekstu i melodii".
Amadeusz

źrodlo- wp.pl
________________________________________

echh,
ja od poczatku bylem za tym, by hymn zaspeiwal Torzewski (mozliwe, ze przekrecilem nazwisko..), wg. mnie najlepiej by sie nadawal..

co sadzicie o hymnie wykonanym przez Czerwone Gitary?

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 849 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12075
chcialbym zauwazyc ze w txt nie pisze nic o tym ze ten hymn ma byc wykonany na MS ale to jest tylko prowokacja, nawet nie ma nic wspolnego z czerwonymi gitarami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
hymn jest żałosny

powienien wykonac Torzewski albo ktos co ma podobny głos
jak wykonywał nikt nie miał do Niego pretensji wiec chyba jasne ze sie nadaje

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8441 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59133
<rotfl> nie wiem dlaczego ale na myśl przychodzi mi disco polo
Taka piosenka to jest może i dobra ale na wesele. Jak to zmobilizuje nasze Orły do meczu to ja jestem święty
Też bym wolał żeby to Marek Torzewski mobilizował Polaków do walki

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
nawet tego nie sluchalem i nie mam zamiaru hymn narodowy powinnien byc odegrany w sposob tradycyjny , a nie jakies ****a zarty robic jak chocby 4 lata temu, hymn jest jeden i powinnien taki zostac

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2006-05-03 19:48:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
O JA ******LE !!!

jak mi zaśpiewają tak hymn to im nogi z dupy powyrywam. Hymn mają zaśpiewac kibice ... proste.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14725
Powiem tak WSTYD.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2379 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23919
słyszałęm to pare dni temu, dl amnie to brzmi jak jakaś piosenka biesiadna
przecież hymn jest wizytowką dla kraju a takie coś to jest==>

przecież to jest kvrwa śmiech na sali !!!
oszukali nas!!
banda decydentów polskich

Zmieniony przez - orzeszq w dniu 2006-05-03 21:05:20

Pic na wodę fotomontaż

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 849 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12075
zebym aj tu za 3zl pracowal ****a a ta dykta to ciezka a idz ty w ****u

ale bez kitu mi sie wydaja ze to jakies jaja sa, jakby takie cos zaspiewali na MS to juz calkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
nie chce mi sie sciagac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 600 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4087
pffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

O LOL!!

hymn narodowy po reformie

Zmieniony przez - wollny w dniu 2006-05-03 23:32:23

!!! Barca más que un club !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1000
Napisze petycje do prezydenta zeby zabronic takiego wykonania hymnu. Serio teraz mowie. Przeciez to bezczeszczenie świetosci narodowej.

"Jesienią 1862r. wziąłem ośmiu ludzi i najechałem Meksyk" - Geronimo.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kto z Kielc

Następny temat

Polska kontra Wyspy Owcze

Wiecej