SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Holubce - czyli Gołąbki z wołowiną i kasza gryczaną w sosie pomidorowym

temat działu:

Kuchnia SFD

Ilość wyświetleń tematu: 2500

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 219 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1142
Składniki na 4 porcję:

500 g mielonej wołowiny (u mnie udziec)
200 g kaszy gryczanej
1 średnia cebula
główka białej młodej kapusty
1 jajko
przyprawy: sól, pieprz, cukier, suszony czosnek, cząber, kminek świeży tymianek, świeże oregano
1 puszka pomidorów
połówka szalotki
10 ml oliwy z oliwek
1 ząbek czosnku
1-2 łyżeczki koncentratu pomidorowego
500 ml bulionu lub wody
Przygotowanie:

Farsz: mięso wołowe połączyć z ugotowaną kaszą, przesmażoną na odrobinie oleju cebulą, jajem oraz doprawić do smaku(sól, pieprz, cząber, kminek, tymianek, suszony czosnek(może być świeży)) i wyrobić na jednolita masę.
Oddzielone liście kapusty, bądź całą główkę sparzyć we wrzątku przez kilka chwil, powinny być elastyczne. Nakładać farsz do liści i ciasno zwijać w kształt "gołąbka". Następnie ułożyć w naczyniu na liściach kapusty i podlać bulionem lub wodą, przykryć i dusić około 45 minut. Z tej ilości farszu wyszło mi 12 gołąbków.
Sos: do rondelka siekamy pół cebuli szalotki oraz ząbek czosnku i zeszklić na odrobinie oliwy, dorzucić pomidory z puszki, 200 ml wody, szczyptę cukru i świeże oregano . Dusić przez około 30 minut aż sos ładnie się zredukuje.Pod koniec gotowania dodać koncentratu pomidorowego, zmiksować na gładką masę i doprawić do smaku(solą, pieprzem, cukrem). Sos można wykończyć odrobiną zimnego masła. Gotowe, smacznego :)




Wartości kaloryczne dla 1 porcji:

Białko: 36 g

Węglowodany: 41 g

Tłuszcze: 9 g

Kcal: 400

"Holubce" to z czeskiego podobno gołąbki, moja opcja z wołowina, nie zbyt tradycyjna ale równie pyszna, zdrowa i lekka wersja tego klasyku :).

4
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94400 Napisanych postów 364337 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668819
gołąbki uwielbiam z ryżem i bez , z kasza nie jadłem

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Dla mnie do tych z kaszą więcej sosu trzeba lać.

Z ziemniakami też ok, ale z gęstym sosem pieczarkowym.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 655 Napisanych postów 11875 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88271
Nie mamy takiego dania w Czechach ani tego slowa w slowniku, tak czy innaczej danie fajne :) ktos ogolem dobrze dobral nazwe bo galab to holub w jezyku czeskim





Zmieniony przez - mm1986 w dniu 2016-04-19 21:27:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4518 Napisanych postów 35794 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263121
gołabki zawsze spoko

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 219 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1142
mm1986
Nie mamy takiego dania w Czechach ani tego slowa w slowniku, tak czy innaczej danie fajne :) ktos ogolem dobrze dobral nazwe bo galab to holub w jezyku czeskim




Zmieniony przez - mm1986 w dniu 2016-04-19 21:27:55


Wiesz co wikipedia mi taką nazwe podpowiedziała :) "W Czechach i na Słowacji gołąbki nazywają się holubce,"

Zmieniony przez - ASFI87 w dniu 2016-04-20 11:27:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 655 Napisanych postów 11875 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88271
No to widocznie wikipedia klamie ;) ale to off top wazne ze smakuje.
My mamy podobne danie , plnene papriky, i jest to nadziewana papryka miesem :)



Zmieniony przez - mm1986 w dniu 2016-04-20 15:56:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94400 Napisanych postów 364337 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668819
o to fajne też może być

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Fajne gołąbki, warto spróbować też z kaszą jaglaną, wychodzą bardzo delikatne mm. to dawaj przepis na te czeskie papryczki

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 655 Napisanych postów 11875 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88271
Malinowa
Fajne gołąbki, warto spróbować też z kaszą jaglaną, wychodzą bardzo delikatne mm. to dawaj przepis na te czeskie papryczki


Nic szczegolnego, kupujesz duze papryki, odkrawasz ,glowe, i ladujesz farszem, mielone mieso, jajko, przyprawy, mozna zagescic czyms wg uznan kto na jakiej diecie, zeby farsz byl klejacy, ladujesz w prapryke i dajesz papryki na patelniei ,smazysz, chwile z kazdej strony, tu trzeba uwazac zeby nie byl zbyt duzy ogien papryki wtedy pekaja, kilka min z kazdej strony i dolewasz wode tak by gotowac te papryki, dodajesz sos pomidorowy i robisz az sa papryki miekkie. Produkty mozna uzyc takie jakie kto chce, jaka dieta, mozna dac wolowine, lub ja np robie z indykiem mielonym, do farszu mozna dodac nawet warzywa jakies jak kto co lubi



o to takie czeskie paprykowe holubce


Zmieniony przez - ASNF w dniu 2016-04-23 22:13:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 219 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1142
Te paprykove holubce :D wyglądają zacnie :) hah
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bułka jaglana z mikrofali by MissInvincible

Następny temat

Pudding czekoladowy by BacK52

WHEY premium