SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hmm Metanabol nie taki zły? ;)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oto co udało mi się znaleść nt. metanabolu na ogólnopolskiej stronie medycznej. Nie taki metanabol straszny jak go tu niektórzy (hehe wiedzą o kogo chodzi) rysują. MIŁEJ LEKTURY!!:

"Zalecany: przy niedoborze białka spowodowanym chorobami wątroby i jelit, sprue (zespołem złego wchłaniania), przewlekłą biegunką, anoreksją, ciężkimi wyniszczającymi chorobami, osteoporozą, zanikami mięśniowymi, długotrwałym leczeniem hormonami kory nadnerczy, cukrzycą, przerostem grasicy, radioterapią. Uwaga: lek bywa nadużywany przez sportowców w celu dopingu. Krem stosuje się w zmianach skórnych (także będących następstwem fizykoterapii i radioterapii), trudno gojących się ranach, w owrzodzeniu podudzi, odmrożeniach, oparzeniach.

Działanie: jest steroidem - pochodną męskiego hormonu płciowego - testosteronu, wywołuje szybki przyrost ilości białka w organizmie oraz odkładanie wapnia do kości, zmniejsza wydalanie moczu i, wraz z nim, potasu, wapnia, sodu, chlorków, fosforanów; zwiększa apetyt i przyrosty masy ciała, przyspiesza proces kostnienia i gojenia się kości, zwiększa wydolność fizyczną. Lek jest zalecany w skojarzeniu z dietą wysokobiałkową, zbilansowaną ilością węglowodanów i tłuszczów oraz z kompleksem składników mineralnych i witamin. Krem - pobudzając procesy metaboliczne powoduje poprawę ukrwienia i odżywienia skóry, pobudza ziarninowanie ran i wzmaga regenerację uszkodzonego naskórka.

Niezalecany: jeśli występowały już objawy nadwrażliwości na lek, jeśli cierpisz na zespół nerczycowy, choroby wątroby, niewydolność serca, cukrzycę. Ostrożnie stosować u chłopców do lat 15. Krem nie jest zalecany jedynie w przypadkach nadwrażliwości na lek.

Współdziałanie: wzmaga działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (m.in. Dicumarol, Sintrom, Syncumar), kortykosteroidów (Encorton, Dexamethason), insuliny i doustnych środków przeciwcukrzycowych (np. Metformin, Chlorpropamid, Diabetol, Euclamin, Glucobay, Diabetosol). Powyższe nie dotyczy kremu.

Dawkowanie (typowe): doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle indywidualnie dobrane, np. początkowo 10-20 mg dziennie w 2 dawkach, dawka podtrzymująca waha się od 5 do 10 mg dziennie, nie dłużej niż 3-4 miesiące. leczenie można powtórzyć po miesięcznej przerwie, skontrolowawszy uprzednio czynność wątroby. Krem - chorobowo zmienione powierzchnie skóry pokrywa się 2-3 razy dziennie cienką warstwą kremu, nie dłużej niż 3-4 tygodnie. Na zlecenie lekarza po miesięcznej przerwie można powtórzyć leczenie.

Możliwe skutki uboczne: nudności, brak apetytu, wymioty, żółtaczka, biegunka, zaburzenia popędu płciowego, trądzik, obrzęki, senność lub nadmierne pobudzenie; u kobiet - zaburzenia miesiączkowania oraz uwypuklenie cech męskich. Powyższe nie dotyczy kremu."
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Trochę stary post odgrzebałeś martin. Na ten temat jest sporo w archiwum,
poszukaj a znajdziesz szybko.

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4869 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42946
I Acid, przy nie zbyt dlugim stosowaniu w rozsadnych dawkach z oslonami nic wielkiego sie nie wydarzy.
Lifter
Lifter
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1549 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9462
Dzieki Acid. Podejrzewam ze to m.in. do mnie. Zly czy nie naduzywany powoduje negatywne skutki i tyle. Oslonisz sie to zminimalizujesz efekty uboczne. To ze fajnie sie na nim rosnie to fakt i tego nie ukrywam. Zrozum jedno: nie jestem przeciwko koksom, ale nalezy jednoznacznie powiedziec ze poza pozytywnym wzrostem masy miesniowej powoduje skutki uboczne. Basta.

"Carpe diem" bo "Panta rhei".
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hehe mówiłem, że będą wiedzieć o kogo chodzi. Ale zauważ, że mówi się o przyjomowaniu leku przez chłopców <15 i o przyjmowaniu dawki 5-10mg/dz przez 3 MIESIĄCE!

ps. nie twierdze, że nie ma skutków ubocznych. twierdze, że mądre stosowanie jest całkiem bezpieczne (nigdy do końca). nie chce mi sie rozpisywać co rozumiem przez słowo "mądre" oraz wiem, że "mądrze" stosuje ten lek niewielki procent biorących. no cóż... w końcu jesteśmy dorośli.

ps2. potraktujcie to jako ciekawostke, a nie chęć udowodnienia, że sterydy są bezpieczne!




Zmieniony przez - acid w dniu 2002-05-21 19:44:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4869 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42946
To nie ciekawostka ale fakt.Z drugiej strony przykra sprawa ilu nastolatkow trafia z zoltaczka do szpitali, a wystarczy troche rozumu.....
A najbardziej mnie zalamal Boofi z kolegami na 1 omce codziennie ..uhh.
Lifter
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1549 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9462
"...mądre stosowanie jest całkiem bezpieczne (nigdy do końca)..." ? Napisz tylko co rozzumiesz pod slowami "nigdy do konca". Calkiem bezpieczne nie sa. To nie sa witaminy.

"Carpe diem" bo "Panta rhei".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nigdy nie wyeliminujesz ryzyka, że np. jesteś nadwrażliwy na dany lek, czy też steryd nie przyspieszy rozwoju choroby, która JUŻ w tobie siedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 826 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9577
Tak,tak,tak!,czekalem na taki post,dla mnie to sa JEDYNE dawki logiczne,ktore mozna brac ,a skutki uboczne sa niewielkie i PRZEJSCIOWE.Po 2,3 tabletki dianabolu brali znani kukturysci lat 60 i 70-tych,a chyba wiekszosc z nas woli wygladac jak Steve Reeves niz Nasser ElSombaty na przyklad.Szkoda mi tych co biora wiecej,a ci co biora magadawki,no coz...niech ich pogrzeby beda przestroga dla reszty.Pozdrw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336


Ja bym nie chciał wyglądać jak Reeves. Dla mnie jego budowa
jest zbyt delikatna. Najlepiej wyglądają kulturyści
z czasów póznego Arnolda (vide - pumping iron)
Choć budowa dzisiejszych zawodowców także ma swój urok.



Son Gochan

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
A co do tekstu Acida - też czytałem te teksty(prawie identyczny był w o ile się nie mylę w "vademecum leków"
czytałem to juz w wieku 15 lat)

Son Gochan

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Nie chciałbym zmieniać tematu, ale nie nazwałbym Steeva delikatnym. Dla mnie własnie podoba się jego wygląd. Możnaby dużo powiedzieć o nim, ale wole wyglądać tak jak on i być szybkim i wysportowanym, niż jak te 130kg klocki..
Poza tym 130cm w klacie przy 75cm w pasie to jak dla mnie dużo i do tego 46cm w bicu.. Mi wystarczyłoby.

BTW - na własne oczy widziałem, jak telewizja chciała przeprowadzić wywiad z Ernim Taylorem (pseudo Triceratops, hehe chyba każdy wie od czego ) i gdy zapytali go o zgode, to on powiedział, że bardzo chętnie i chciał zdjąc koszulke... mało nie turlaliśmy sie ze śmiechu ... triceps mu przeszkadzał!! szarpał się z tą koszulką i nie mógł jej zdjąć, aż ci z tv powiedzieli, że to nie będzie konieczne..

To tak OFF TOPIC
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DYQ HELP:trzeba by cos dowalic ;]]]

Następny temat

propinicum a moze..?

WHEY premium