SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Histydyna - pytanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337
Cześć,
nie jestem wielkim specem w tym temacie, natomiast mocno zastanawia mnie zasadność stosowania w niektórych produktach histydyny.
Z tego co wyczytałem po sieci min. z niej powstaje w organizmie ludzkim histamina, która jak wiadomo jest źródłem różnorakich stanów zapalnych, alergii i zatruć pokarmowych...

Tak mi te klocki nie pasują za bardzo do siebie, a że sam jestem alergikiem to pytam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
Nie ma jednoznacznych badan potwierdzajacych wplyw histaminy na zatrucia pokarmowe. Jezeli sie boisz to musialbys zrobic badania czy jestes na nia uczulony

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337
Ale jak mogę być uczulony na coś co występuje w organizmie naturalnie?
Sęk w tym, że jej nadmiar może prowadzić do zaburzeń.... stąd moje pytanie o histydynę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11941 Napisanych postów 160150 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233402
histamina nie jest zrodlem stanow zapalnych, tylko "przekaznikiem" wiec nie masz sie czego obawiac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żeby się zatruć histaminą musiałbyś jeśc kilogramy ryb dziennie. Chyba, że masz uszkodzony gen kodujący enzym rozkładający tą cząsteczkę. Sprawdź jakie są objawy zatrucia i jesli podczas zażywania histydyny będziesz miał takie u siebie to zmniejsz dawkę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

na 1 cykl kreatyny

Następny temat

Batony Activlab Master Bar

Wiecej