SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Historia pewnej redukcji - co dalej?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2018

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

27

Płeć

Mężczyzna

Cel

Powrót do zdrowia i siatkówki

Waga

73

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

18% wg Xiaomi scale 2

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca siedząca w biurze, brak aktywności poza treningiem siłowym i siatkarskim. Sen ok. 6- 7 godzin dziennie.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

2-3 razy w tygodniu trening FBW o lekkiej/średniej intensywności od stycznia tego roku, 1 raz w tygodniu trening siatkarski od początku września

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Ujemny bilans kaloryczny od maja 2019 (obecnie ok. 1900kcal BTW 30/30/40). Samopoczucie dobre, nie chodzę głodny, waga delikatnie skłania się ku spadkowi.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Brak problemów ze zdrowiem.

Stosowana lub planowana suplementacja

Komplex vitamin;omega 3/6; WPC (wliczone w bilans, średnio 3x w tygodniu 1 porcja)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 646
Czy jeszcze jakieś badania powinienem wykonać?

Update o testo





Zmieniony przez - eonjasty w dniu 2019-09-06 16:18:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33021 Napisanych postów 23124 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277955
masz normy podane i do nich się odnoś - widać że wszystko mieści się w przedziale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 646
Ok, zacząłem podbijać kcal, od zeszłego tygodnia (piątek) jestem na 2050-2100 kcal i dorzuciłem do supli kreatyne. Na razie zaobserwowałem minimalny wzrost wagi, mam wrażenie że miałem trochę więcej siły na treningu w niedzielę. W czwartek check wagi + formy i piątek planuje podbić do 2200-2250, a tydzień później na 2350-2400.
Jeżeli chodzi o dawkowanie kreatyny, to postanowiłem się wzorować na tym co jest na opakowaniu, czyli 6g prochu dziennie (smakowa).

Treningi mam rozłożone w następujący sposób:
wt 20-22 siatkówka
śr,pt po 17 siłownia
nd godziny poranne siłownia

Mam parę pytań jeszcze:

W dni nt biorę kreatynę na czczo, w dt 30 min przed treningiem.
Co w sytuacji treningu niedzielnego, który robię po śniadaniu- lepiej przyjąć dawkę na czczo czy zaraz po śniadaniu (tj. 30 min przed treningiem)

Czy po wtorkowym treningu siatkarskim warto pakować w siebie jeszcze jakieś żarcie? W środę pierwszy posiłek spożywam ok. 6-7.

Pozdrawiam




Zmieniony przez - eonjasty w dniu 9/9/2019 10:37:20 AM

Zmieniony przez - eonjasty w dniu 9/9/2019 10:41:00 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699602
Mam parę pytań jeszcze:

W dni nt biorę kreatynę na czczo, w dt 30 min przed treningiem.
Co w sytuacji treningu niedzielnego, który robię po śniadaniu- lepiej przyjąć dawkę na czczo czy zaraz po śniadaniu (tj. 30 min przed treningiem)

To jest obojętne , jeżeli nie będziesz miał rewolucji żołądkowo jelitowych to możesz na czczo

Czy po wtorkowym treningu siatkarskim warto pakować w siebie jeszcze jakieś żarcie? W środę pierwszy posiłek spożywam ok. 6-7.
Oczywiście ze warto zjeść pełnowartościowy posiłek
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 646
Dzięki za rady!
od zeszłego piątku dziennie jadłem ok 2050-2100 kcal i dodałem kreatynę, efekt:
-pierwszy dzień nieznaczny wzrost wagi, natomiast w drugim praktycznie wróciło do punktu 0 i się utrzymuje;
-wzrost siły na treningu, zwiększyłem intensywność i staram się progresować
-brak widocznych zmian w formie

Od dzisiaj cel 2300 kcal.

Pozdrawiam!


Zmieniony przez - eonjasty w dniu 9/13/2019 11:25:45 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699602
Co Ty myślisz ze będziesz codziennie przybierał 1 kg na wadze ?Pozatym wazac się należy pamiętać jednak o tym by pomiary wykonywać zawsze o podobnej porze (najlepiej na czczo, po porannej toalecie), nago lub w bieliźnie i mając na uwadze, iż wyniki podawane przez to urządzenie nie zawsze są miarodajne. Ważnym uzupełnieniem pomiarów robionych przy zastosowaniu łazienkowej wagi winny być pomiary obwodów, wykonywane z zastosowaniem centymetra krawieckiego. To właśnie one pozwalają na bardziej precyzyjną ocenę postępów z uwzględnieniem ubytku tkanki tłuszczowej i przyrostu tkanki mięśniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
eonjasty
Dzięki za rady!
od zeszłego piątku dziennie jadłem ok 2050-2100 kcal i dodałem kreatynę, efekt:
-pierwszy dzień nieznaczny wzrost wagi, natomiast w drugim praktycznie wróciło do punktu 0 i się utrzymuje;
-wzrost siły na treningu, zwiększyłem intensywność i staram się progresować
-brak widocznych zmian w formie

Od dzisiaj cel 2300 kcal.

Pozdrawiam!



Zmieniony przez - eonjasty w dniu 9/13/2019 11:25:45 AM


Nie ma to żadnego znaczenia. Źle podchodzisz do oceny i kontroli efektów treningowych. Przede wszystkim nie należy brać pod uwagę zmian sylwetki w tak krótkim okresie. Kształtowanie sylwetki to długotrwały proces, a nie zmiany codziennie. Poza tym miarą efektów są obwody ciała mierzone co jeden - dwa tygodnie rano na czczo i zapisywane. Na tym polecam się skupić.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 646
Może nie do końca dobrze się wyraziłem... zamiast pierwszego i ostatniego myślnika powinienem napisać jedno zdanie - "nie zauważyłem efektu retencji wody w organizmie". O tym, że proces zmiany sylwetki przebiega długo i należy oceniać w odpowiednich przedziałach czasowych już zdążyłem zauważyć. Pomiaru wagi dokonuje dokładnie zawsze rano, na tym samym urządzeniu, po porannej toalecie tylko w bieliźnie, ale efekty bardziej analizuję biorąc pod uwagę średnie wyniki z poszczególnych tygodni w skali miesiąca. Na zmianę wagi w granicach 1kg w tygodniu nawet nie za bardzo zwracam uwagę - traktuje to jako stabilne. Co do pomiaru obwodów póki co nie chciałem się w to pchać i myślałem, żeby zacząć to robić w momencie, kiedy osiągnę satysfakcjonującą redukcję fatu (wizualnie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Robisz więc źle. Polecam zastosować się do tego co napisałem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 646
Jak mówisz, tak zrobię- od jutrzejszego poranka zacznę mierzyć obwody (raz na tydzien). Jedno pytanie, mam mierzyć przy napiętym mięśniu czy na luzie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja

Następny temat

Ocena diety na mase przy moim planie treningowym

WHEY premium