SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hellp me

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2405

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziś znalazłem tą Waszą stronę, studiuję tu wszystko z zapartym tchem i mam kilka pytań. Tydzień temu mój najlepszy kumpel doczłapał się na stancje bez 2 zębów i do dziś wygląda jak Frankenstein. Nie chciał oddać telefonu i dostał chłopak nieźle od 2 kolesi, których nie pamięta. Po tym widoku coś we mnie pękło ostatnio łoiłem się w podstawówce, w LO nikt się nie lał, po 1 roku na studiach też mnie nic złego nie spotkało. Jestem raczej spokojnym gościem, konflikty staram się załatwiać pokojowo, przed maturą rok ostro ćwiczyłem na siłce później zaprzestałem i to było dużym błędem. Odkurzyłem siłkę i od tygodnia ambitnie się na niej katuję. Układam dietę i zastanawiam się nad techniką walki. Waże zaledwie 62 kilo przy wzroscie 182 cm, biceps 32cm :( Studiuję w Poznaniu i jak chodzę to mijam masę plakatów reklamujących różne style. Rodzice są całkowicie przeciwni przemocy więc mi żadnego treningu nie zasponsorują mam pytanie co polecacie na początek tak aby mnie nie zabili na pierwszym treningu. I abym zdołał sam na to zarobić, wiem że treningi nie są tanie. Interesuje mnie walka z użyciem noża wiem, że dopuszczenie do takiej walki to głupota ale mam sentyment do folderów. Albo co innego polecacie bo możliwe, że takim nożem to jeszcze sam się potne;) Sorry za przydługawą historię !!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4112
tak jest duzo ćwiczyc, ćwiczyc masa wejdzie ,dobra dieta,moze sobie weź HMB lub ACETOSTERON do budowy masy normalny suplement
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
noże wybij sobie z głowy i techniki związane z ich użyciem także - to jest fikcja typu tani film akcji.

Idź na boks. Nikt na żadnym pierwszym treningu cię ani nie zabije, ani nawet nie zrazi do ćwiczeń. Ogólnie rzecz biorąc twoje pytanie powiela dziesiątki podobnych zadawanych w tym dziale i dlatego nie udzielę ci pełnej odpowiedzi. Musisz skorzystać z wyszukiwarki lub przejrzec listę postów. Wszystko było.

Powodzenia na nowej drodze - i nie bój się nikogo - obijesz im ryje pewnego dnia, tym którzy twojego kumpla skroili
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
skoro studiujesz, to polecam sekcje akademicką (azs). A skoro azs to rozejrzyj się za judo. Jest na większości uczelni, sprawdź u siebie.
I postaraj się coś zrobić by zwiększyć mase. Ja jestem szczupły, ale ty to już musisz być patyk .
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Patyczak jestem :P na uczelni mam tylko judo dla kobiet byłem się pytać nie chcą mnie tam. Chodzę na siłownie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Ja ostatnio trochę schudłem i mam przy 185cm jakies 88-90 kg. I w swojej wadze na treningach jestem najmniejszy.
Przyłączam sie do zdania Natolina - jestes mały i chudy, więc dla ciebie judo będzie dobre. Poszukaj w MOSiRze czy innego klubu, skoro w AZS cię nie chcą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 370 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4069
A ja polece boks dla odmiany ,wg mnie boks na ulice lepszy niż judo ,popróbuj co Ci bardziej leży.

Kiedy zaczynasz walke to niezaleznie od wyniku ,jestes przegrany...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2010
Boks przy 62kg... Nie polecam.

Rah rah ree, kick'em in the knee! Rah rah rass, kick'em in the other knee...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
znajdż sobie coś z tego:bjj, muay thai, judo, zapasy, boks, kickboksing, modern jujitsu. O karatach czy innych kungfach zapomnij, a pod zadnym pozorem nie idź na aikido.
O noże pytaj na forach poświęconych filipińskim sztukom walki i kodeksowi karnemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Mniejsi i chudsi mają w walce szanse raczej w stylach chwytanych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Ja bym nóż wykluczał raczej ze względów moralno-prawno-psychologicznych, niż technicznych. Przy umiejętnym obchodzeniu się daje sporą przewagę, jak każda broń zresztą.

O ile dobrze pamietam jeden z użytkowników użył określenia, iż walka gołymi rękami to wsteczniactwo. I wg. mnie po części miał rację.

Co prawda temat wałkowany wielokrotnie, ale przez długie miesiące nie licz na to, że nauczysz się czegoś, co Ci pomoże. To proces podobno dość długotrwały.

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Podobnie jak dochodzenie do względnego kompromisu w tym wałkowaniu na sfd. Tu raczej preferuje się wykłocanie tak długo, aż przeciwnik opadnie z sił. Ot, taki nawyk ze sparingów...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening - który olśnił mnie swoim przebiegiem.

Następny temat

NIE owijki ...................

WHEY premium