SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hardkorowe naleśniki (tortille) na ostro 73g B 89g T 1g WW!

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1296

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Sezon redukcyjny zbliża się wielkimi krokami więc podzielę się swoim dzisiejszym "dziełem"

Co będzie nam potrzebne?

Na ciasto:

-30g siemienia lnianego - i mieć czym to zmielić
-3 jajka
-przyprawy - moje ulubione: pieprz kajeński/chili, kminek, sól

Do środka:
-Pół kulki sera mozzarella
-ok. 250g mięcha - ja dałem mielonej łopatki
-Warzywa: wrzuciłem czerwoną kapustę i było git
-Jakiś sosik - ja użyłem ketchupu Madero

1. Jeśli jak ja wybraliśmy wieprzowinę, zaczynamy od mięsa. Ja użyłem mielonej łopatki. Dodałem do niej przyprawy do grilla, pieprzu kajeńskiego, trochę soli i skropiłem delikatnie tabasco. Proponuję najpierw normalnie smażyć (powiedzmy 10 minut), a później zalać patelnię gorącą wodą z tabasco lub przyprawami. Przykrywamy pokrywką, nastawiamy mały ogień i bierzemy się za placki. W międzyczasie oczywiście doglądamy jak wygląda nasze mięso i przewracamy je po patelni.

2. Siemię mielimy bardzo drobno. Ja robię to w młynku do kawy. Wrzucamy do garnka (takiego, żeby nie wylewało się z niego gdy będziemy miksować), dodajemy przyprawy i wbijamy 3 jajka. Miksujemy bardzo dokładnie.

3. Na rozgrzaną patelnię z odrobiną tłuszczu (preferuję smalec) wlewamy nasze ciasto. Postępujemy podobnie jak z naleśnikami - rozprowadzamy masę po patelni, jak będzie za dużo to zbieramy łyżką i z powrotem do gara. W tym czasie możemy pokroić w kawałki (w miarę drobne) połowę naszej kulki. Przewracamy placka i dodajemy odpowiednią* ilość sera.

*Nie wiem jak duże macie patelnie, u mnie na dużej wyszły 3 placki. Oceńcie może ile mniej więcej ubyło z gara - jak 1/3 to 1/3 sera, jak 1/4 to 1/4 sera itd.

4. Przykrywamy pokrywką, by ser stopił się od ciepłego powietrza. Po pół minuty możecie sprawdzić czy to nastąpiło. Jak tak to zdejmujemy naleśnika i smażymy resztę w ten sam sposób. Dodatkowa porcja tłuszczu nie będzie już raczej potrzebna.

5. Usmażone? No to kładziemy składniki - mięcho, warzywa i sos. Zawijamy jak tortillę lub zwykłego naleśnika.

6. Pakujemy nasze naleśniki z powrotem na patelnię. Dajemy mały ogień i przykrywamy pokrywką - chodzi o to, żeby wszystko w środku - łącznie z sosem i warzywami - na pewno było ciepłe.

7. Rozkoszujemy się kaloryczną bombą i zostawiamy SOGi

Zdjęcia (trochę zakrzywiają obraz prawidłowego przepisu, bo dałem jedno jajo za dużo, sera dwa razy za mało i odrobinkę za mało mięsa, ale tak to mniej więcej wygląda):

Przed przewróceniem:





Po zdjęciu pierwszego z patelni:



Po dodaniu składników (widzicie, że sera za mało):



Ostatnie podgrzewanie:



Nadgryzione





Dodam, że smakowały nawet mojej mamie, która jest bardzo sceptycznie nastawiona do ostrych dań, a tym bardziej do smaku moich dietetycznych wymysłów



Dodam, że syci zayebiście

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
do środka pomidor/ogórek i moze byc całkiem spoko
łap soga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Pomidora zamierzałem władować ale bałem się, że będzie wydzielać za dużo wody. Ogórek byłby spoko.

A tak w ogóle zapomniałem dodać, że 1g węgli bo nie wliczam do bilansu ketchupu i warzyw

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3252 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22813
dla ograniczonych w tłuszczach można dać kurczaka albo inne mięso i będzie bajka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Łatwo manipulować ilością tłuszczy właśnie poprzez zmianę mięsa.
Bez tłuszczy: kurak
Trochę tłuszczu: szynka
Więcej tłuszczu: łopatka, karkówka
Multum tłuszczu: boczek

itd.

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94381 Napisanych postów 364300 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668720
sympatycznie się to prezentuje

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Tak sobie dzisiaj na śniadanko zrobiłem wersję dla leniwych.

W środku:



Żeby pulpety były ciepłe już nie wystarczy zawiniętego naleśnika potrzymać minutę na patelni - trzeba puszkę wrzucić na kilka minut do gorącej wody.





20g siemienia, 2 jajka, 105g łososia + syfy i odrobina smalcu. Wyszły trzy takie.

Zmieniony przez - pilkaPN w dniu 2014-02-28 11:01:50

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

**Dziewczyny się cieszą, że wciąż na nas lecą** SPAM.

Następny temat

Pączek bez rączek, czyli zdrowy tłusty czwartek

WHEY premium