SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hantle dla nastolatka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1350

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 29
Mam 13 lat, i chcę zacząć trening z hantlami. Chciałem się zapytać czy jest to dobre rozwiązanie jeśli tak to ilu kilowe te hantle. Myślałem o 4/5kg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12036 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
witaj.
tak, wiek 13/14 lat to jets ten moment gdzie powoli mozna sie interesowac wysilkiem silowym, jednak plan musi byc odpowiendio przemyslany.
skorzystac mozesz z opcji

Polecamy również: Trening z hantlami. Czy można ćwiczyć samymi hantlami?


co do obciazenia, kup nieco wieksze na zapas, oczywiscie na start musis zpopracowac nad tehcnika, jednak obciazenie 5kg np., na przysiady czy wioslownaie niekoniecznie bedzie odczuwalne za jakie 4-6 tygodni jak juz miesnie przyzwyczaja sie do ruchu i samego wycilku:)

wiadoko na start trening na ciezarze masy wlasnej ciala bedzie wyzwaniem
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Tak jak wyżej , jest to dobry wiek i można śmiało zacząć obcować z ciężarkami , jeśli dopiero zaczynasz to w zupełności wystarczą ci dwie hantle regulowane po 10 kg więc w sumie będziesz miał 20 kg i z tym obciązeniem już np goblet squat czy martwy ciąg zrobisz :) Z zcasem jak ci się spodoba to sukcesywnie będziesz powiekszał arsenał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 29
Dziękuje za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie, bo mama zastanawia się co lepiej na początek: drążek do podciągania czy hantle.
Prawie dwa lata nie uprawiałem żadnego sportu (byłem zwolniony z wf-u ze względów zdrowotnych). Więc zaczynam od początku.


Zmieniony przez - BRMW w dniu 2020-11-22 12:58:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Oczywiscie hantle bo z ich pomoca kompleksowo przećwiczysz całe ciało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12036 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
jw
drazek pozowli CI jedynie na przepracowanie pleców, barków, bicków:)
trudno będzie zaangazowac cokolwiek wiecej, chyba, ze kupisz dodatkowo gumy oporowe, jak np
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Power_Band_-_Zestaw_Gum_Do_Ćwiczeń-opis41009.html
wtedy gumy mozna przyczepic do drazka i wtedy pokobinowac juz z innymi cwiczeniami
co do ćwiczeń z gumami zerknij na temat
https://potreningu.pl/articles/6459/jak-trenowac-w-domu-trening-bez-silowni-i-sprzetu
wiec w miare duzo tez idzie z nimi sie "pobawic"
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777630
Jak bym miał wybrać hantle albo drążek to wybrałbym hantle regulowane z żeliwnym obciążeniem po prostu więcej na hantlach zrobisz na raz. Są bardziej uniwersalne do treningu domowego.
Jednak nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie regularnie sprzęt uzupełniał. Bo i ile fajne hantle regulowane parę stówek kosztują to później sensowny drążek za około 100 zł kupisz podobnie z gumami treningowymi czy innymi akcesoriami.
Na początek pewien sprzęt kupić, a później regularnie dokupować akcesoria do domu.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777630
Powiem Ci szczerze, że jak bym miał kupić takie do domowego użytku to tylko i wyłącznie gryfy do hantli i do tego osobno obciążenie, tak abyś mógł dowolnie konfigurować obciążenie na hantelkach.
Takie hantle ze stałym obciążeniem są fajne na siłownię, w której kupujesz dwadzieścia par takich hantli, a do domu bym kupił regulowane hantle. Chcesz to dajesz sobie obciążenie na dwie hantle równomiernie, do ćwiczeń jednorącz możesz naładować więcej obciążenia. Po prostu takie hantle są bardziej uniwersalne.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana planu

Następny temat

Rekompozycja

WHEY premium