SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hantle + praca

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1417

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 54
Jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich :)
Mam 21 lat, 176 cm wzrostu i ważę +/- 57kg.
Praca na 3 zmiany nie pozwala mi na pełne i porządne odżywianie. W pracy przez ręce przechodzi mi do 16 ton dziennie i robię +/- 10 km. Może i to jest już jakiś trening siłowy ?
Zakupiłem gainera i hantle do 10kg. Czy coś z tym zdziałam ? Chciałbym podnieść swoją wagę a nie wiem jak tego dokonać, oczywiście najważniejsza tutaj jest dieta, ale jestem zielony w tym temacie i proszę o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Plan niby do ogarnięcia ale cześciowo bo przysiad z obciążeniem 20 kg to troche mało ( poszedłbym w kierunku wykroków lub bułgarski , pompki z obciążeniem w plecaku słabo się sprawdzają bo ciężary w plecak często uciekają na boki powodując rozkojarzenie , dyskomfort itp.( zastąpiłbym Pompkami na poręczach ( krzesła lub blaty w kuchni jeśli jest taka możliwość ).

Na początek wystarczy ale prędzej czy później trzeba będzie dokładac sprzetów


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-07-21 07:43:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Skoro jesteś zielony to zacznij od podstaw zebyś w ogóle rozumiał co ktoś ci będzie tłumaczył

https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Generalnie możesz coś podziałać, ale prędzej jako połączenie kalisteniki i treningu z hantlami. Bo 10kg hantle za bardzo nie podziałasz bo masz po prostu za mało obciążenia, które szybko będzie niewystarczające.

Jakieś podstawy diety musisz znać. Zajrzyj do działu odżywianie i poczytaj o diecie bo sam gainer jako jej uzupełnienie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jak masz taki wysiłek, to wątpię by te hantle na tyle aż pomogły, co to jest 10 kg jak ty taką objętosć masz w ciagu dnia, jakiś wysiłek to jest ale nie trening.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Podpisuję sie pod tym co Anubis napisal. 10 kg hantle to dla poczatkujacej kobiety za mało. A worek cukru (gainera) tez nue spowoduje cudów.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 54
Kupiłem, żeby mieć coś na "już". Chodzenie na siłownię odpada z braku czasu. Dieta jakaś musi wejść na pewno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Welder97
Kupiłem, żeby mieć coś na "już". Chodzenie na siłownię odpada z braku czasu. Dieta jakaś musi wejść na pewno.


To podstawa nie tylko w odniesieniu do treningu ale codziennego samopoczucia czy formy. Ogarnięcie diety to ważna sprawa.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 54
Gainer z tego co wyczytałem zastępuje posiłek i jest uzupelniaczem, wspomaga przyrost masy tak? Mam hantel 10kg na jaki okres czasu starczy takie obciążenie? Później mogę dokupić oczywiście większe wiec bez problemu. Mogę prosić o jakieś porady jak zacząć i z czym? Dietę z tego co wyczytałem to muszę wsuwac dziennie 3400-3500 kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 54
Znalazłem coś takiego. FBW:
Wyciskanie sztangielki 1-rącz - FLOOR PRESS
przysiady z hantlami na barkach 4-5s
podciaganie na drazku 4-5s
pompki z kg w plecaku 4-5s
unoszenie hantli przodem, bokiem, w opadzie 3-4s
rdl z hantlami 4-5s
uginanie na bic 2-3s
prostowanie w tył 2-3s
wspiecia na łydki 3-4s
uginanie przedramion z hantlem 2-3s
spiecia brzucha, unoszenie nog do pionu lezac
plank, side plank

Zakres powtórzeń 8-12, po 3 serie.
Czy można coś z tego sensownego ułożyć ? Jeśli to ma sens mogę dokupić drążek do domu i oczywiście większe obciążenie.
Do diety białko na śniadanie a po wysiłku wieczorem gainer ? z przerwami czy mogę to pić codziennie ?


Zmieniony przez - Welder97 w dniu 2018-07-21 01:29:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
Welder97
Gainer z tego co wyczytałem zastępuje posiłek i jest uzupelniaczem, wspomaga przyrost masy tak? Mam hantel 10kg na jaki okres czasu starczy takie obciążenie? Później mogę dokupić oczywiście większe wiec bez problemu. Mogę prosić o jakieś porady jak zacząć i z czym? Dietę z tego co wyczytałem to muszę wsuwac dziennie 3400-3500 kcal.



to, ze gainer wspomaga budowanie masy jest troche zbyt ogolnikowo napisane, mozna by bylo na ten temat napisac ksiazke%)
zgadza sie pomaga w dostarczeniu, kalorii, bialek, wegli, jednak tylko uzupelnia nasza diete nic wiecej, jak nie bedzie nadwyzki kalorycznej, a bilans bedzie ujemny to nawet wliczony gainer moze byc elementem redukcji

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
Welder97
Znalazłem coś takiego. FBW:
Wyciskanie sztangielki 1-rącz - FLOOR PRESS
przysiady z hantlami na barkach 4-5s
podciaganie na drazku 4-5s
pompki z kg w plecaku 4-5s
unoszenie hantli przodem, bokiem, w opadzie 3-4s
rdl z hantlami 4-5s
uginanie na bic 2-3s
prostowanie w tył 2-3s
wspiecia na łydki 3-4s
uginanie przedramion z hantlem 2-3s
spiecia brzucha, unoszenie nog do pionu lezac
plank, side plank

Zakres powtórzeń 8-12, po 3 serie.
Czy można coś z tego sensownego ułożyć ? Jeśli to ma sens mogę dokupić drążek do domu i oczywiście większe obciążenie.
Do diety białko na śniadanie a po wysiłku wieczorem gainer ? z przerwami czy mogę to pić codziennie ?



Zmieniony przez - Welder97 w dniu 2018-07-21 01:29:23



plan na rozruch spoko moze taki byc


Co do wykorzystania odzywke moze tak byc, jednak musza one byc wliczone w bilans dzienny

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na masę

Następny temat

Nowy plan KALISTENIKA

WHEY premium