SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST mała przeróka w seriach?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 688

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 760 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24102
Witam. :)
Użyłem tego planu ze świetnego tematu o HST Kermita albo PePoneta.. :)

Ćwiczę takim planem
Nogi
przysiady x2
Klatka
x2 wyciskanie
Plecy
x1 podciąganie
x2 wiosłowanie sztangielką
Czworoboczny
x1 szrugsy
Barki
x1 wyciskanie sztangielki w siadze
x1 podciąganie sztangi wdłuż tułowia
Biceps
x2 uginanie ze sztangą
Triceps
x2 francuz
Łydki
x2 wspięcia
Brzuch

Teraz pytanko jest takie
Bo w 5 zwiększałem sobie ilość serii na większe grupy czyli, przysiad x3, klatka x3, szrugsy x2, wyciskanie sztangielki x2 i koniec..
Pytanie dotyczy tego czy mogę sobię w następnym HST zrobić po 3 serie na większe grupy(nogi, klatka) w 10 ?
Tego HST w połowie 10 zaczełem stosować klatke i nogi x3 i powiem że ładnie było :)

A i jeszcze jedno
Mam zamiar wrzucić rozpiętki do klatki i wyglądało by to tak:
15-nastki - wyciskanie sztangi x1, rozpiętki x1
10-siątki - wyciskanie sztangi x1, rozpiętki x 2
5-iątki - bez zmian wyciskanie sztangi x1, rozpiętki x 2

Będzie to moje 3 HST :)

EDIT: A i chyba obetnę łydki na 1 serie bo dostaję one po dupie na MT

Wyczytałem w jakimś temacie o HST że wraz ze wzrostem doświadczenia w HST można stosować po 3 serie na większe grupy w 10.
Czyli na następne HST mogę sobie dać już po 3 serie na klatkę i nogi w 10 ?

Zmieniony przez - Mandel w dniu 2010-01-08 11:18:38

Zmieniony przez - Mandel w dniu 2010-01-08 12:21:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
wiadomo zalezy od organizmu i regeneracji, co dla jednego wydaje sie za duzo dla 2 moze by za malo.

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 760 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24102
Ok.
Więc na następne HST dam rozpiętki i po 3 serie.
W pierwszym HST było OK z tymi 2 seriami, ale już w drugim mimo to że ciężar ze wszystkich maksów poprawił się o jak dobrze pamiętam 6 KG to czułem sie taki nie dotrenowany i rzuciłem tą 3 serie i było OK, nie za mało i nie za dużo taka leciutka pompka :)

Dzięki
Sog Duchowy

Zmieniony przez - Mandel w dniu 2010-01-08 13:27:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
moim zdaniem moze nie byc za duzo, ale kieruj sie wlasna intuicja a praktyka pokaze czy masz slusznosc

miej na wzgledze ze lepiej dac mniej i dodac z czasem niz dac za duzo i zmniejszac lub sie przetrenowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 760 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24102
W pierwszym HST był taki spontan. :)
Ale już w następnym sie ogarnełem, zaczełem robić wszystko wolniej i techniczniej. Przeczytałem wiele tematów na temat techniki większości ćwiczeń i jest o niebo lepiej, zacząłem czuć mięśnie zwłaszcza klatki piersiowej której nigdy nie czułem a wystarczyło tylko spięcie łopatek i jak najwolniejsza część negatywna no i brak przeprostów w łokciach.
Tylko wydaje mi się że 2x wyciskanie na klate i x2 przysiad to mało bo czułem się taki niedotrenowany :) A już po 3 seriach było tak akurat :). Teraz i tak zmieniam leciutko trening i daje jedno wyciskanie i reszta rozpiętek. ;) bo 2 serie rozpiętek w 10 i 5 by się przydały :).

Ale dzięki za przestrogę ;)

EDIT: A jeszcze jedno.. :)
Czy jak treningi będę stosował we środę,piątek i niedziele to będzie OK. Bo chcę chodzić przynajmniej na 4 treningi MT w tygodniu :)

Zmieniony przez - Mandel w dniu 2010-01-08 15:13:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pompki na hantlach

Następny temat

Siłka na własnym Ciężar Ciała + ćwiczenia na nogi:)

WHEY premium