SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST-mój pierwszy plan, proszę rzucić okiem :-)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2072

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2029
Witam Panowie!
Jest to móje pierwsze podejście do treningu HST i dlatego chciałbym wpierw zapytać ludzi którzy mają o tym pojęcie czy dobrze to wszystko zrozumiałem. Naturalnie wpierw oddałem sie lekturze artykułów podwieszonych, ale do rzeczy:

Priorytety w miom treningu widzę tak:

1. Klatka
2. Barki
3. Nogi
4. Plecy
5. Brzuch
6. Bic, Tric <- dla cyklu 10 i 5;

A teraz sprawa samego treningu:

1. Wyciskanie sztangi płasko
2. Przenoszenie hantla nad klatką

3. Wyciskanie sztangi z klatki
4. Wznos ramion w bok

5. Przysiad
6. Uginanie nóg na maszynie

7. Martwy ciąg (na przemian z Ściąganiem drążka do klatki gdy na treningu występuje Przysiad)
8. Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia

9. Wznos nóg do klatki

10. Unoszenie przedramion ze sztangą trzymaną podchwytem (dla cyklu 10 i 5)
11. Ściąganie drążka wyciągu w dół (j/w)

Jeżeli chodzi o serie to klasyczny układ: 15 1s 10 2s 5 3s

Myśle, że to chyba na tyle w tym temacie, mam tylko nadzieję, że nie narobiłem zbyt wielu błedów i że ten plan nadaje sie do czegokolwiek a nie tylko do kosza
Oddaje teraz ten plan pod waszą krytykę.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za ewentualną pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1271 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13387
przysiady i MC rob jako pierwsze, wywal izolowane. nie cuduj w treningu plecow, po co ci jakies mixy, rob wioslo i podciaganie bo to nie te same cwiczenia

doradca w AD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2029
no dobra ale kłóci sie to nieco z tym, partie które są naszym priorytetem ćwiczymy jako pierwsze czyż nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1271 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13387
moze i sie kloci z teoria, ale zycie mowi ze najciezsze rzeczy robi sie na poczatku

doradca w AD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2029
No dobra zakładając, że przychyle się do Twoich sugestii z tym MC i Przysiadem to czy poza tym jest wszystko ok? Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
moja propozycja jest taka sama, czyli zeby na poczatku zrobic bardzo prosty trening, oparty wylacznie o cwiczenia podstawowe (bez przenoszenia, unoszenia bokiem, uginania nog, zamieniania mc na podciaganie co 2 trening), cwiczenia od najciezyszch do najlzejszych, grupy od najwiekszej do najmniejszej, prciwstawne partie na przemian.

a potem, majac juz doswiadczenie, kombinowac pod swoim katem z cwiczeniami, kolejnoscia, dwoma planami, itp.

o, trzy kawki to juz pisal niedawno w innym poscie, i zawsze tak bedemy pisac kazdemu, kto uklada pierwszy plan

Zmieniony przez - chwilowy w dniu 2007-02-27 11:46:48

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2029
Może i rzeczywiście powinienem tak zrobić, dziękuje za pomoc sog;
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
powodzenia, pozdrawiam.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1271 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13387
dokladnie tak jak chwilowy

doradca w AD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2029
Skoro okazaliście sie tak pomocni to jeszcze troszke was "wykorzystam"
Dotarło do mnie, że plan ma składać sie jedynie z ćwiczen złożonych ale moje pytanie tyczy sie czegoś innego a mianowicie obciążeń. Czy skok o 5kg w dużych grupach a w małych o 2,5kg jest ok? i czy możliwe jest np. aby obciążenie zwiększać nie co trening a co drugi tak aby zacząć "z wyższego pułapu"
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2029
a i jeszcze jedno: inni w tym dziale np. kermit czy Peponent proponują w swoich artykułach więcej niż tylko ćwiczenia złożone, jestem troszke zagubiony teraz. Jak to jest? Nie to żebym podważał waszą wiedzę, tak z ciekawości pytam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy 9 dni...

Następny temat

Bieganie podczas 14 dniowej przerwy w hst

WHEY premium