SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST - dla bardziej obeznanych

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 955

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1561 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24166
Mam taki plan wełdug zasad HST, nie więcej niż 2 serie na jedno ćwiczenie. Najważniejsze rzeczy które mnei nurtują to:
-robić szrugsy skoro czworoboczny pracuje przy wiosłowaniu i podciąganiu sztagni wzdłuż tułowia?
-zastanawiam się czy robić 4 serie na duże i 3 na małe partie czy 3 na duże i 2 na małe (niektóre 1 ćwiczenie 2 serie inne 2 ćwiczenia 1 seria)
-nie wiem jak robić barki, czy każdą głowe jako osobną parite, czyli po 3 serie na głowe (oczywiście przy ćw. angażujących 2 głowy tylko 3 serie i na ostatnią głowe kolejne 3 serie), czy może jako jedną małą partie czyli 2 albo 3 serie wsumie albo jako duża czyli 3 albo 4 serie wsumie? Czy zrobić jak mi pasuje? Czyli wsumie 3 albo 4 serie?
- jak robić progresje przy podciąganiu zakładając że robie 10 powtórzeń?

Podane dwie liczby serii przy ćwiczeniu oznacza że nie wiem ile ich wykonać , zależy to od tego czy zdecyduje się na intensywnijeszy trening czy mniej intensywny... Zobacze jak mi pujdzie przy sprawdzaniu maxów
A ogólnie plan jest taki (wg. kolejności ogólnej, bo moge przeplatać albo coś w tym stylu):

4 głowe
2 przysiady ze sztangą
2 prostowanie nóg na maszynie

Łydki
2/3 wspięcia na palce

2 głowe, prostownik
2/3 dzień dobry

Plecy
2 podciąganie na drążku
1/2 wiosłowanie sztangą

Klatka
2 wyciskanie na płaskiej
1/2 wyciskanie sztangielek głową w dół

Barki
2 podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
1/2 wyciskanie sztangielek/unoszenie rąk w przód ze sztangielkami

Biceps
1/2 ugianie ramion młotkowe z supinacją
1 uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku

Triceps
1/2 prostowanie ramion na wyciągu
1 pompki w podporze tyłem

Przedramiona
1/2 ugianie nadgarstków nachwytem
1/2 ugianie nadgarstków podchwytem

Najważniejsze są dla mnie te pytania u góry a plan podaje żebyście wiedzieli co i jak :) Dodam że jest to mój 2 plan HST, drugi zawaliłem przez nietrzymanie diety (tylko w dniu treningu), przerwy w ćwiczeniach (laska, fierie i inne duperele), ale i tak urosło wszystko dość ładnie...
Dodam że z poprawną techniką wykonywania ćwiczeń nie mam problemów.

Zmieniony przez - Lisuu w dniu 2006-02-16 21:26:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4487
2 serie na cwiczenie to nie zasada HST po pierwsze.
Po drugie ile serii czy 4,3,2 czy 1 to nikt Ci tu nie powie.
Znaczy sie moze ktos Ci powie ale i tak bedzie zle.
Pocwicz zobacz.

A tak wogole to wg mnie plan do bani wlasnie przez ta "zasade".
Ale cwicz jak chcesz.
Poczytaj posty bo 99% dotyczy prosby o ulozenie planu. Nie jestesmy wszyscy tacy rozni jakby sie moglo wydawac i wiekszosc planow jest takich samych. Zreszta w HST trodno zeby bylo inaczej.

Z tymi barkami to przesadziles. Widac,ze wogole nic nie czytales. Idziesz na latwizne. A jak Ci ktos zaraz ulozy plan to powiesz,ze w dzielonym robiles wiecej serii. Jakbys chcial przecwiczyc kazdy miesien oddzielnie to HST zajeloby Ci 3 godziny.
Nie bede Ci pisal co masz robic. Poczytaj. Kliknij pierszy lepszy "Moj HST do oceny" i bedziesz wszystko wiedzial.

http://www.sfd.pl/temat247758/
http://www.sfd.pl/temat248428/
http://www.sfd.pl/temat243081/
http://www.sfd.pl/temat248292/

Masz pierwsze lepsze prosby o ulozenie planu. To czego chcesz tam jest.

Zmieniony przez - kilob w dniu 2006-02-17 07:25:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1561 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24166
http://www.sfd.pl/temat162413/  - tu jest takie coś naspiane: "HST mówi także, aby nie stosować więcej niz. 2 serii na ćwiczenie. " I stosuje się do tego, kermit napisał to po przeczytaniu o HST na głównym forum jego dotyczące więc sądze że on ma rację
EDIT:Tam co podałeś wszyscy robią po 2 serie każdego ćwiczenia ;)
Z barkami nie poszedłem na łatwizme tylko za bardzo nie wiem jak je robić dlatego pytam... a czemu Twoim zdaniem 3-5 serii to pujście na łątwizne?

Kurcze człowieku! Jak czytam te posty to wszyscy mają podobnie jak ja nie wiem co Ci nie pasuje...

Zmieniony przez - Lisuu w dniu 2006-02-17 07:34:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4487
To z 2 seriami to bylo dawno i nieprawda.
Prawda jest taka,ze wiekszosci 2 serie wystarcza poprostu.
Mozesz robic nawet 5 serii jednego cwiczenia jesli tylko chcesz.
Piszesz,ze robisz drugie HST. Moge wiedziec jak wtedy cwiczyles?

Nie wiesz o co mi chodzi? O to, ze kazdy pyta o to samo i odpowiedzi sa takze te same. Wiec po co pytasz?
Wez poczytaj i zobaczysz, ze Twoja propozycja planu jest beznadziejna.
A na barki wystarczy jedno cwiczenie angazujace wszystkie miesnie barkow + cwiczenia przy ktorych barki pracuja.

Co to znaczy,ze maja podobnie do Twojego planu?
Ze maja cwiczenia ze sztanga?;)
Zauwaz,ze wiekszosc ma jedno cwiczenie na grupe angazujace jak najwiecej innych miesni. I tak powinno pozostac.

Zmieniony przez - kilob w dniu 2006-02-17 08:28:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla początkującego

Następny temat

HIIT - proszę o pomoc !!!

Fruzelina