SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST+suplementy do oceny.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 732

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 391
Witam.
Przerzucam się na HST próbnie, ten tydzień planuję na testy. Plan do oceny i kilka pytań ;)

Wiek – 20 lat
Wzrost – 173cm
Waga – 73kg
Cel – Masa
Staż – pół roku. ACT+Split
Inne sporty – Brak.
Sprzęt – full osprzęt siłownia.
Dieta – cóż pisać, jest. Nie pilnuję każdego posiłku, tylko po prostu nie mam w lodówce niczego co by nie pasowało do planu (czytaj: zawsze jest trochę kurczaka, jajek, łososia, czasem mniej czasem bardziej przetworzonego innego mięsa, białego sera, gotowy ryż, kasza gryczana a gdzieś pod ręką oliwa i kasza kuskus a raczej ciężko spotkać czekoladę, batoniki i chipsy. Niech żyje mieszkanie samemu ;) 4-6 posiłków dziennie)
Przeciwskazania medyczne – Zespół Gilberta. W skrócie nie mogę wariować z białkiem, pić wodę kiedy się da i sypiać ;). Pilnuję tego w miarę sam, ale pytam też o suple więc podaje.
Zażywane suplementy – w temacie.

1. Przysiady ze sztangą
2. Wspięcia - https://www.sfd.pl/HST-_przeczytaj_zanim_dasz_plan_do_sprawdzenia.-t164144.html mówi, aby zacząć od 10tek. Czyli od 3ego tygodnia? Dlaczego?
3. Wyciskanie na ławce poziomej NA PRZEMIAN z wyciskaniem na skośnej.
4 .Ściąganie linki wyciągu górnego. Być może przy 5tkach podciąganie, zobaczę ile wyjdzie mi w testach. Czy jest OK np. 4 treningi wykonać wyciągiem a kiedy obciążenie przekroczy moją masę ciała przerzucić się na drążek?
5. Wznosy nóg w zwisie. Pytanie: jak u diabła robić tutaj progresję ciężaru? Z dwóch przyczyn: jak oszacować masę nóg oraz przy 15tkach nie będę w stanie wrzucić choćby 6kg dodatkowo. Zacząć przy piątkach a do tego czasu męczyć brzuch czym się da byle „trochę bolało następnego dnia i był postęp”?
6. Pompki na poręczach.
7. Wiosłowanie sztangą.
8. Wyciskanie sztangi sprzed głowy lub wyciskanie sztangielek lub unoszenie sztangielek bokiem w górę. Nie wiem, które wrzucić i oddaję do oceny. W razie braku opinii wrzucam wyciskanie sztangielek.
9. Uginanie ramion ze sztangą. Sprawdzę w pierwszym mikrocyklu czy będzie to wykonalne, jeśli nie – wywalam.
10. Wyciskanie francuskie sztangielki w siadzie. Jw.
11. Uginanie nadgarstków podchwytem. Dodaję, ponieważ zależy mi szczególnie na rozwinięciu tej partii mięśni. Nie wiem czy nie byłoby rozsądniej (bezpieczniej) robić 2 serie z nieco mniejszym obciążeniem zamiast jednej z pełnym.
Wszystko po 1 serii.
Nie robiłem dotąd MC więc go nie wrzucam.

Suplementacja: używam i zamierzam kontynuować Glucosamine Flex i Gold VITA-MIN anti OX Olimpu oraz tran.
Na stanie jest mutant mass, białko ostrowii, carbo i BCAA. Wrzucam tak, aby uzupełniać dietę i w miarę rozsądnie funkcjonować (gainer po treningu jest po prostu wygodny). Tu pytanie: jak w ciągu dnia rozłożyć białko i BCAA(poza porcją po treningu) i jak okołotreningowo przyjmować carbo?

I ostatnie pytanie: MAXy mierzyć zgodnie z planowaną kolejnością i przerwami, czy jest jakiekolwiek zalecenie?

Zmieniony przez - Nowado w dniu 2011-12-18 16:02:55

Zmieniony przez - Nowado w dniu 2011-12-18 16:03:57

Zmieniony przez - Nowado w dniu 2011-12-18 18:23:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 391
Up. Ktokolwiek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Nowado

"Przeciwskazania medyczne – Zespół Gilberta. W skrócie nie mogę wariować z białkiem, pić wodę kiedy się da i sypiać ;). Pilnuję tego w miarę sam, ale pytam też o suple więc podaje"

konsultacja z lekarzem była , do tego widze suplementy - konieczne konsultacja !

"Przerzucam się na HST próbnie, ten tydzień planuję na testy."

skoro robisz jakies tam testy w czym nasza pomoc ??

podaj obciazenie robocze dla (przysiad, martwy, wyciskanie)??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 391
Dzięki za odpowiedź :)

Mam na myśli testy obciążeń maksymalnych. Chciałbym je robić już z finalną wersją rozpiski i ew. wspomagania okołotreningowego.

A pomoc w kwestii rozpiski - czy, zakładając że dobrze podobieram maksy, plan jest poprawny (plan do HST jak w temacie). Oraz wątpliwości, które wymieniłem w obrębie rozpiski i pytanie o suplementy na końcu. Naturalnie przy założeniu, że nie dostanę żadnych poważniejszych przeciwsakazań 0 - jeśli będzie inaczej będę kobinował dalej.

Konsultacja medyczna jak i badanie krwi jest w planie(daty jeszcze nie mam, po prostu już wcześniej uznałem że się przyda).

Zmieniony przez - Nowado w dniu 2011-12-18 22:04:50

Zmieniony przez - Nowado w dniu 2011-12-18 23:09:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
1. Najlepsza metoda zawsze bedzie najprostsza wzgledem twojego poziomu wytrenowania , HST to mutagen FBW , zbedne w twoim wypadku metoda dla osob z wiekszym dosiawdczeniem .

Jeżeli myslisz powaznie o treningu i suplementacji to najpierw lekarz pelna konsultacja i wytyczne od niego i wtedy sie zglos.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan FBW do oceny

Następny temat

W dążeniu do perfekcji. DT by PIECHOS

WHEY premium