SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HMB - co powiecie..

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3361

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 549 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4059
Witam,
po przeczytaniu paru starych tematmów o hmb, mam pytanie czy jest sens kupować?
Mam 16 lat, waga 67kg, 175 cm wzrostu, masa idzie jak krew z nosa Podejrzewam, że moim problemem jest katabolizm - typ oczywiście ekto..
Przez tą zime chciałym przytyć ze 6 kg i pytanie do was, jakie efekty przyniosło wam stosowanie HMB?
Czekam na szybką odp., pozdrawiam, smithi ;)

edit. dopowiem, że interesuje mnie raczej czysta masa mięśniowa, a taką ponoć pomaga zrobić hmb.

Zmieniony przez - smithi77 w dniu 2009-10-05 10:48:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 549 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4059
Spoko spoko, dzięki :)

A jestem tu już troche czasu, bo od listopada '07 Z tym że raczej czytam, niż się udzielam.

co do hmb to wiem, że jest kontrowersyjne, dlatego wolałem się tutaj zapytać ;) Narazie z niego zrezygnuje, teraz szamie hard masa ( kończe ) a na dniach kupie jakiegoś gainera - wszystko dla UZUPEŁNIENIA diety (żeby nie było, bo teraz jest i to porządna, a odzywki po treningu albo do szkoły, jak ide na cały dzień, oprócz posiłku [ zazwyczaj biore do szkoły saczek ryżu + pierś z kurczaka + ogórek etc] ) Dzięki jeszcze raz wszystkim, pozdrawiam ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 6774 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50473
Jako antykatabolik działa całkiem nieźle, ale dawki też konkretne. Są tańsze i lepsze produkty przeznaczone do tego celu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1806 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5490
hmb jest mitem, badania dowodzą że częściowo wpływa na zatrzymanie katabolizmu u osób z krótkim stażem treningowym i tych, które do treningów wracają po bardzo długich przerwach, jednak nie zostało to stwierdzone u wszystkich, którym podawano hmb, jeżeli chcesz zbudować masę mięśniową musisz mieć ją najpierw z czego budować, potrzebna Ci większa waga a tę zrobisz przed dodanie kcal do diety, przez zimę masę buduje się łatwiej, na wiosnę zaczniesz się rzeźbić, a następnym razem to najpierw regulamin działu i ankieta;)

żeby rosnąć to trza umić;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 549 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4059
Skoro tak, to dlatego jest go tyle w sprzedazy, a co w związku z tym, jest na niego popyt?
Ha, wiem, że żeby przytyć potrzebuje nadmiaru kcal, ale uwierz mi, ciężko jest tyle tego pochłonąć, a jak sie idzie na 9-10 godzin do szkoły to cięzko zabrać ze sobą 2 porządne posiłki ( jeden dam rade...) Z tego co czytałem to hamuje on katabolizm, zwiększa spalanie tłuszczu i troche chyba też anabolizm, czyli dla mnie byłby w 100% odpowiedni a i jeżeli chodzi o staż to można powiedzieć, że jestem począkujący, tak więc tym bardziej dla mnie...

Ponawiam prośbę, aby ktoś kto brał hmb, wypowiedział się o skutkach 'kuracji'... pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17304
Ja brałem HMB no i tak jak w testach się okazało... 0 efektów.

Piszesz czemu jest go dużo w sklepach? To proste dobra reklama sprawia że ludzie wierzą w to co pisze na etykietach i w jakichś katalogach! A tak serio to zamiast napalać sie na te reklamy lepiej poczytać dokładnie forum a zobaczysz że duża większość ludzi krytykuje HMB bo tak na prawdą nic nie daje... gdzieś wyczytałem że pomaga ludziom którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z odżywkami, a tym co już "siedzą" w tym dłużej to niby nic nie daje... ale ile w tym prawdy to tez ciężko powiedzieć.

Ja tam osobiście spróbowałem i jak mówiłem szkoda kasy bo HBM jest dość drogie a po drugie testy też mówią same za siebie.

Ale i tak zrobisz jak chcesz skoro sie nakręciłeś to pewnie i tak go kupisz bl tak zazwyczaj jest... tak jak mówiłem reklamy robią swoje

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56
HMB to suplement antykataboliczny zalecany po treningu lub na noc.Lepiej go chyba zastąpić BCAA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11508
Jak dla mnie hmb to produkt o watpliwym działaniu, lepiej kupic bcaa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1726
Moim zdaniem szkoda kasy na hmb, stosowałem to i nie zauważyłem żadnych znacznych zmian moja luźna opinia to taka że wszystko jest lepsze od hmb

blood, sweat and pain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przy 67 kg to szkoda i hmb i bcaa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
nie zawracaj sobie nim glowy

z resztą

https://www.sfd.pl/HMB_-_jak_i_czy_działa_-t117011.html

https://www.sfd.pl/HMB_-_wyniki_badań_dla_zainteresowanych_tematem-t376399.html

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-10-06 16:42:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 549 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4059
psonic - to co w takim razie polecasz, specjalisto ?'

edit. dzieki wszystkim za porade, a co proponowalibyście mi kupić? BCAA będzie dobre ? czy moze białko? ..

Zmieniony przez - smithi77 w dniu 2009-10-06 18:41:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Regulator tłuszczu

Następny temat

Kreatyna.

Wiecej