SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HMB, BCAA, KREATYNA...

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2600

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10791 Napisanych postów 47467 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam i na wstepie zycze wesolych swiat i duzych przyrostow
Od nowego roku chce przeznaczyc troche kasy na odzywy, nie za duzo
Mam zamiar kupic hmb w kapsulkach hiteca, BCAA i kreatyne mikronizowana treca... Nie chce wziasc tego wszystkiego naraz, tylko tak to rozplanowac zeby skonczyc gdzies w polowie lutego, bo chce sie przygotowac do zawodow muay thai. Moim priorytetem jest silownia i suplementy biore bardziej pod jej katem, ale w przygotowaniach do zawodow tez chce zeby mi troche pomogly.
Ja to rozplanowalem sobie tak: najpierw hmb.. pozniej kreatyna z aminokwasami.
Napisz co o tym sadzicie i czy wybralem suplementy wlasciwych firm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4102 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37701
również wesolych Swiąt ci zycze

kreatyne wez z creapure zamiast HMB wez kup sobie bialko extensora bo HMB jest drogie i czeba go dóżo jesc zeby byly efekty BCAA moze byc

CHIQUITAS DE LOS SANTOS

na redukcji nowy płyn Pur pomoże Ci wygrać w walce z tłuszczem

Nie masa a estetyka sie liczy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2725 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9211
BCAA bym ci polecil Ultimate`a, Hi-Teca te tansza sa kiepskie, te drozsze od Ultimate`a sa b.dobre. Za ultimate`a 60kaps 1mg dasz ok 60zl , te dobre hiteca z tego co pamietam ok 90zl, Kreatyne pozeralem Hi-Teca polecam. Wez pod uwage ze BCAA zra kase na maxa bo szybko schodza a tanie nie sa :) Pomysl o normalnych aminokwasach tez sie ci przydadza :) mysle mp amino gold ultimate 325 tabli po 1200mg to ok 120zl jesli sie nie myle.
Generalnie jak mozesz to kupuj produkty z rynku niemieckiego lepsza jakosc maja ponoc. Ja jem co Radek Slodkiewicz poleca i nie narzekam i generalnie to co ci pisze o BCAA, to mi on mowil :)
HMB jesli sie nie myle to troszke czasu trzeba jesc, zeby dzialalo jak trzeba. Przy twojej dyscyplinie to bym o kosci i stawy zadbal kolagenem, wapnem , witaminkami etc :D Powodzenia na zawodach, ja juz nie powalcze kolano mi sie posypalo 2 lata temu konkretnie ;)

spec w dziale doping nowy w dopingu? -> http://www.sfd.pl/temat204851/
------
Kobiety przychodzą i odchodzą - mięśnie zostają

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10791 Napisanych postów 47467 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki Myslalem raczej o BCAA treca... Dalej nie umiem sie zdecydowac jak brac te odzywki. Bialko itp odpadaja bo mam problem z rodzicami w domciu i musze sie czaic z odzywami- dlatego tylko kapsulki albo tabsy
Na wszystkie odzywki chce przeznaczyc nie wiecej niz 250zl...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
No wiesz BCAA , BCAA nie rowne, jakos, sklad, ilosci na tablete/kapsule etc. Ya choice.
Zamiast bialka wez sobie Glutamine micronized, mieszasz jak kreatyne z woda i pijesz , akcja 10sek max i cie nikt nie nakryje :) Polecam, sprawdzona Ultimatea Glutamine USP pure poweder, w 5g masz 5g bialka, jest napewno jedna z najlepszych na rynku. 90zl za 400g. Sa Glutamaxy jeszcze , jesli nie myle nazwy , taniej wychodza ale to nie to samo ;) Kwestia kasy. Bierzesz generalnie 10-15g dziennie, 15 w dni treningowe, 5g po treningu, reszta jak pisze. BCAA mozesz oszczedzic tez biorac np tylko w dni treningowe po treningu 5mg, na codzien jedzac jakies dobre aminokwaski zwykle. Maja mniejsze stezenie BCAA w sobie.

------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
To wezme zamiast HMB ta glutamine.
Jak w takim razie polecasz mi to rozbic w czasie i co laczyc z czym? chodzi o kreatyne, BCAA i glutamine...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Wszystko na raz, mozesz bez problemu sobie zajadac. Poprawie txt bo nie jasno napisalem :)

Glutamine 10g dziennie (2x5g), rano i wieczorem 20mins przed posilkiem, tyle sie wchlania glutamina. W dni treningowe zaraz po treningu 5g z 5g BCAA. Wiec w treningowy ogolnie jesz 3x5g.

Kreatyna ja zarlem w proszku [micronized] ale wygodniej w kapsulkach,w proszku miesza sie z woda i chlup. Mozna tez mieszac z glukoza- zwieksza to jej wchalanialnosc , sama glukoza w markecie za grosze. Jesli sie nie myle to bylo to 50g glukozy do 5g kreatyny, sprawdz w archiwum napewno pisze o tym :) Glukoza to mowiac bardzo ogolnie cukier :)

Sama kreatyne bierz tak: 2.5g przed i po treningu/ w dzien normalny 5g . Czesc osob stosuje tzw. faze nasycenia kreatyna - podwojna dawka przez ok pierwszy tydzien, czesc osob uwaza ze to bezsensu :D rob jak uwazasz, ja bralem raz tak , raz tak i roznicy nie widzialem.

BCAA 3-5g po obudzeniu i 5g po treningu. Mozesz rano nie brac dla oszczednosci .

Dobra inwestycja to ZMA- brac na opakowaniu, generalnie podwyzsza wydzielanie testosteronu naturalnego i uzupelnia cynk [on powoduje zwiekszenie wydzielania], ktorego w zarciu prawie ze nie ma, a tu masz ladna dawke. Reszta to magnez i zdaje sie wit. B6 lub Bjakas :D

Jak ci zostanie siana to moze kup sobie zestaw aminokwasow taki ogolny np Amino Gold 2000 Ultimatea i bierz jak na opakowaniu pisza.

Najlepiej poczytaj sobie w archiwum co inni pisza na podobne tematy :) Nie jestem alfa i omega :)

Jak cie beda bolec stawy zarzuc kolagen sobie jest tani ok 25zl, ale tego nie mozna brac bez konca i za duzo :) na opakowaniu tez pisze wszystko. A tak to mineralki witaminki :D

Zmieniony przez - DarkX w dniu 2003-12-21 23:28:36

------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kretka

Następny temat

EAS Phosphagen !!

Fruzelina