SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIIT vs intensywne cardio

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 909

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 129
Witam,

Moje pytanie: co jakby zastosować wysoko intensywne cardio? Jestem w stanie biec przez godzinę na poziomie 90% HRmax. Czy będzie to bardziej skuteczne niż HIIT pół godziny? Czy może za duży katabolizm?

Z obserwacji i doświadczenia widzę, że HIIT jest dużo trudniejszy niż nawet te 90% przez godzinę. Jeden sprint w HIIT jestem w stanie wykonać przez 30s na poziomie 95%-98%HRmax. To tak jakby te rozpędzenie się z 90%HRmax do 98% było DUŻO trudniejsze niż od 50% do 90% HRmax. Badania również potwierdzają przewagę HIIT.
Czy to tylko kwestia tętna czy chodzi po prostu o zmiany intensywności, które powodują większą odpowiedź hormonalną, EPOC, blokowanie enzymów i podkręcenie metabolizmu?

Pytam, bo na zdrowy rozsądek nie mogłem uwierzyć w badania na temat HIIT dopóki nie spróbowałem. Aż 9 KROTNIE bardziej skuteczny w spalaniu bf! To co jakby zastosować stałe 90 HRmax przez godzinę. Chociaż z drugiej strony maratończycy biegają ponad 2h z 92-94%HRmax przez 2h i nie wyglądają dobrze (z perspektywy masy mięśniowej). Ale z trzeciej :) strony biegi narciarskie (patrz Marit Bjorgen) - 95%HRmax przez godzinę i wygląda lepiej niż większość koksów :) Rozumiecie to??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla sprintera

Następny temat

Dieta na mase 188/93kg

WHEY premium