SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIIT i przeciwskanania?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1640

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 270 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1058
hejka!
Chciałem się zapytać czy są jakieś przeciwwskazania co do wykonywania treningu intertrwałego...
Od dłuższego czasu wykonuje aeroby (rower), ale te ćwiczenia zaczynają mi strasznie nużyć a nawet powoli zniechęcać...
HIIT byłby taką nową odmianą
Proszę o wszystkie odp.


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15 (za 4 miesiące 16 :P)

Waga: 57-60

Wzrost: 165

Obwód klatki: 0

Obwód ramienia: 0

Obwód talii: 0

Obwód uda: 0

Obwód łydki: 0

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 0

Aktywność w ciągu dnia: głównie rano

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: nie

Odżywianie: .

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie

Stan zdrowia: good

Preferowane formy aktywności fizycznej: wszystkie

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: nie

Stosowane wcześniej diety: nie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Daj mniejsze obciążenie to raz,już pisałem Ci,że o taki puls bardzo łatwo bo to wcale nie jest szybko.Jak robisz takie ćwiczenia po wysiłku to weź sobie daj czas na ochłonięcie i powrót do w miarę normalnego pulsu.Wejdź na HIIT to nie będziesz miał takich rozterekTak jak napisano wyżej,wszystko zależy od intensywności treningów,ja ćwiczę co drugi dzień 3 razy w tyg.pomiędzy treningami siłowymi łącznie z treningiem mięśni brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
Raczej chyba nie ma przeciwskazan: no chyba żem masz problem z sercem!


jak cie nuż to wydłuz trening aerobowy lub jak piszesz sróbój HITA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 270 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1058
aaaaa jak ten HITT powin być wykonywany?? przeczytałem jakiś ten temat co było o tym trenignu, ale nie było zbytono dokładnie...
Jako że jutro będzie to mój 1 trening to jak on wygląda??
i tętno 90-100%????? to nie jestem w stanie tylko wyciągnąć. max to będzie u mnie raczej 85%...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Po pierwsze to do hiit nie stosuje się zasady 0,6-0,7 kardio max.Więc Cię tętno nie interesuje.Po drugie średnio tętno wynosi około 70 uderzeń na minutę to co piszesz,że 85 nie wyciągasz,czy chodzi o coś innego???Po trzeci jeśli już miałbyś stosować aeroby to nie wiem jak obliczyłeś te swoje tętno bo prawidłowo obliczone powinno oscylować wokół 133.No i jeszcze coś do nie wyciągania takiego HR jak robię po treningu brzucha aeroby to wchodzę na bieżnię z prędkością koło 5-6km/h aby zachować odpowiedni puls,a to normalna prędkość,po prostu średniej prędkości chód...O interwałach pisałem w tym temacie możesz przeczytać,może Ci się przyda:

https://www.sfd.pl/posladki-t421064.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 270 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1058
Po pierwsze to do hiit nie stosuje się zasady 0,6-0,7 kardio max
nie bardzo rozumie o co chodzi...

nie wiem jak obliczyłeś te swoje tętno bo prawidłowo obliczone powinno oscylować wokół 133.
Ktos mi napisał, że robiąc aeroby trzeba utrzymywać tęno ok 75%...
Głównie patrzyłem się na pulsomierzu na % niż na liczby...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
No właśnie d_singe nie bardzo rozumiesz o co chodzi...75% z czego ktoś kazał Ci się trzymać???Czytałeś to co napisałem w poście,do którego dąłem Ci linka?Tam w sumie miałbyś odpowiedź co i jak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 270 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1058
ok. teraz przeczytałem tego linka bo wcześniej nie zauważyłem
Hmmmmm te 75%... nie wiem jak to powiedzieć... na pulsomierzu są uderzenia serca na minute napisane cyframi oraz wyliczone w procentach...
No to skoro tłuszcz zaczyna się spalać przy 75% to tego się trzymałem...
No to ładnie, się dowiedziałem... Moje tętno ma wynosić 133 ych uderzeń ehhhhhh głównie skupiałem aby puls sięgał 75% nie patrzyłem się na nic innego... Bardzo możlwe, że przekroczyłem swoje tętno aerobowe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Jeszcze raz:od 220 odejmujesz swój wiek czyli ostanie Ci 205.60%*205 da nam 123.70%*205=143,5.Czyli powinieneś ćwiczyć w zakresie od 123-143 uderzeń serca na minutę jeśli chcesz spalić tłuszcz,jednak tak się stanie dopiero po minimum 20 minutach ćwiczeń o ile wierzyć temu co mówią zasady treningów aerobowych,ponieważ coraz więcej osób neguje osiąganie efektów poprzez stosowanie aerobów.Jak dla mnie są one dobre na poprawę wydolności i wytrzymałości i osobiście stosuję je jako odskocznie i urozmaicenie innych treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 270 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1058
achaaa dzięki za odpowiedz :):)
a jeszcze zdam takie malutkie pytanko
Czy lepiej wykonywać aeroby rano na czczo czy po lekkim śniadaniu (muslii) ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Nie wykonuj ćwiczeń na czczo,spotkałem się z takim poglądem dotyczącym zarówno porannego biegania jak i porannych ćwiczeń mięśni brzucha,według mnie to duży błąd.Najpierw zjedz śniadanie i to nie same musli,ponieważ musisz przerwać katabolizm,który męczył Cię w nocy.Odczekaj godzinę albo i dwie,i wtedy bierz się za ćwiczenia.Powodzenia

Zmieniony przez - gautatyr w dniu 2008-07-19 17:50:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W HIIT biegnie na przemian na maksa i truchtem. Nie patrz na to jakie masz tętno. Tylko musisz mieć dokłądnie policzone te interwały. Na początek zacznij od 15 sekund sprintem i 45 sekund truchtem i tak 5 razy, potem zwiększaj ilośc interwałów. Odnośnie aerobów to ja się też nie zastanawiałam nigdy nad tym jakie mam tętno podczas biegu, bo ono dla mnie tak naprawdę nie było wyznacznikiem. Aeroby też pomagają w schudnięciu, a to dlatego, że KAŻDA forma ruchu wymaga wydatku energetycznego. Sęk w tym, która jest bardziej energochłonna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

brak białka

Następny temat

Czy jeszcze urosne?

WHEY premium